SONDAŻ:PiS wciąż bezkonkurencyjne!!! Nowoczesną prześcignęło nawet... SLD! - zdjęcie
22.02.18, 21:33Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, edytowane, Youtube

SONDAŻ:PiS wciąż bezkonkurencyjne!!! Nowoczesną prześcignęło nawet... SLD!

W nowym sondażu preferencji wyborczych przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" i NOWA TV prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem bliskim 50 procent. 

Prawu i Sprawiedliwości nie zaszkodził nawet spór dyplomatyczny między Polską i Izraelem. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 47 procent ankietowanych. Dla porównania, na Platformę Obywatelską, która uplasowała się na drugim miejscu, oddałoby swój głos o ponad połowę mniej, bo 19 procent respondentów. 

Kto jeszcze znalazł się na podium? Tutaj mamy element zaskoczenia. Do Sejmu wróciłby Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 8 procent. O oczko niżej jest Kukiz'15 z poparciem 7 procent respondentów. Nowoczesna odnotowała poparcie na poziomie 6 procent, a w Sejmie znalazłyby się, "rzutem na taśmę", jeszcze dwie partie; PSL i Partia Razem, ex aequo po 5 procent. 

Nowoczesna zaliczyła niezłe "osiągnięcie"- po niecałych trzech latach istnienia zdobyła słabszy wynik, niż zasiedziała, zmurszała i skompromitowana "kawiorowa", czerwona lewica...

yenn/SE.pl, Fronda.pl