Sondaż zaufania. Prezydent i premier na czele, ale ze spadkami. Zyskuje tylko Jarosław Kaczyński - zdjęcie
21.10.20, 09:21screenshot Youtube / Fot. A. Mitura / MSWiA via Flickr, CC 0

Sondaż zaufania. Prezydent i premier na czele, ale ze spadkami. Zyskuje tylko Jarosław Kaczyński

9

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla portalu Onet, na czele sondażu zaufania społecznego znaleźli się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, który wyprzedził Rafała Trzaskowskiego. Wszyscy główni politycy odnotowali bardzo duże spadki w porównaniu do przedniego badania, ale jeden polityk zyskał … prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Największym zaufaniem społecznym według tego sondażu cieszy się prezydent Andrzej Duda, którego pozytywnie oceniło 42.3 proc. respondentów i jest mniej niż w badaniu wrześniowym o 9.9 pkt proc. Wtedy prezydent Duda uzyskał rekordowy wynik.

Na drugim miejscu z poparciem 40 proc. ankietowanych znalazł się szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki, ale ze spadkiem o 8.6 pkt proc. w porównaniu do badania wrześniowego i – jak dodaje Onet – jest to najgorszy wynik premiera od stycznia 2020, kiedy to miał wynik identyczny.

Na trzecim miejscu znalazł się lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia z poparciem 37.9 proc. i jest to wynik słabszy w porównaniu do września o 5.4 pkt. proc.

Z kolei Rafał Trzaskowski, którego wyprzedził Hołownia znalazł się na miejscu czwartym z wynikiem 34.2 proc. i spadkiem o 9.3 pkt. proc.

Wyniki, jakie uzyskali wszyscy liderzy rankingu są zdecydowanie gorsze niż przed miesiącem. 

Jedynym politykiem, który odnotował wzrost zaufania społecznego jest wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według badania ufa mu 31,6 proc. Polaków i jest to wzrost do poprzedniego badania we wrześniu o 0,9 pkt proc.

 

mp/pap

Komentarze (9):

ala2020.10.21 15:05
Kaczyński Jarosław to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem, kurduplem, kartoflem itp. Może ma i wygląd lichy. Może niejeden piękny młody, europejski, pachnący, elokwentny, dobrze ubrany, ostrzyżony może mu "dowalić", wyśmiać, wydrwić, zhejtować. Ale? Ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i długo nic. Choćby nie wiem jak gardłowali. Choćby nie wiadomo jakie garnitury i garsonki wkładali. Choćby i po 10 złotych zegarków zakładali niczym ruscy sołdaci na rękach i nogach jak Nowak, to przy nim są nikim. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku, Schetynie, Millerze, Pawlaku, Sikorskim, Kopacz, czy...no właśnie..nawet mam kłopoty z wymienieniem potencjalnych konkurentów. Pójdą w zapomnienie jak przedwojenni premierzy i ministrowie no chyba, że w kronikach kryminalnych i IPN. Pies z kulawą nogą o reszcie nie wspomni. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. To ktoś, kto potrafi zrealizować w praktyce swoją wizję i nie poprzestaje na gęganiu przed kamerami. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
TFU ! głosowałam na morderców2020.10.21 13:35
Pierwej chcieli ustawy bezkarność + dla siebie ,dziś ustalają bezkarność + dla lekarzy,po jutrze bezkarność + dla policji ,a ludziom zamordyzm i totalitaryzm .Powiedzcie jak was można nazwać ? czy istnieje takie słowo,które by określiło wasze bandyckie postępowanie,kim wy jesteście ? masonami wprowadzającymi NWO,depopulację wg Billa Gatesa?
Ja2020.10.21 11:17
Nagle Frondzie pasuje niemiecki Onet? Fiu fiu...
ladychapel2020.10.21 9:40
Kaczyński Jarek ma suchego - cieroi na wrodzony niedowład fiuta
Po 11 ...2020.10.21 9:31
Jarosławowi w życiu nic nie opadnie. To już prędzej odpadnie.
Anonim2020.10.21 9:38
Fogiel sprawnie podniesie, bez obaw ;)
30 POSŁÓW PIS NIE GŁOSOWAŁO2020.10.21 9:30
30 posłów PiS, w tym J.Kaczyński i Morawiecki nie wzięło udziału w głosowaniu nad przełożeniem obrad sejmu - dlaczego o tym nie piszecie??? PiS chce za wszelką cenę podzielić się odpowiedzialnością za nieudolne działania na froncie walki z Covid. PiS spodziewało się takiego wniosku opozycji i 30 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu. Socjotechnika to grzech - nie uprawiajcie jej. Podobno to katolicki portal...Piszecie za to, że politykierstwo wygrało. OBŁUDNICY!!!
Twoja Stara2020.10.21 9:26
Święta Trójca Żenady
Anonim2020.10.21 9:25
Czary mary manipulacja