06.11.19, 10:00Zdj. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl (edytowane), European People's Party, CC BY SA 3.0, Flickr (edytowane)

Sondaż: Tusk nie miałby szans w starciu z Andrzejem Dudą!

Decyzja Donalda Tuska o niestartowaniu w wyborach prezydenckich zaczyna być coraz bardziej zrozumiała. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla „Wirtualnej Polski”, były premier nie miałby po prostu szans w starciu z urzędującym prezydentem.

Andrzej Duda, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, byłby o krok od wygrania ich w pierwszej turze. Uzyskałby wówczas 48,2 proc głosów. Drugie miejsce zająłby Donald Tusk z wynikiem zdecydowanie gorszym, bo zagłosowałoby na niego według sondażu 24,6 proc. Polaków. Podium zamyka wówczas Władysław Kosiniak-Kamysz (10,6 proc.), Robert Biedroń uzyskuje 8,9 proc. głosów.

W przypadku drugiej tury Donald Tusk mógłby liczyć tylko na 39,6 proc. głosów. Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby aż 54,5 proc. Polaków.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 listopada.

dam/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze

Kinga2019.11.6 20:10
Dam! MUSZĘ CIĘ ZMARTWIĆ! TO CO PISZE POWYŻEJ "LENNON", TO WSZYSTKO PRAWDA! TYLKO, ŻE TO NIE WSZYSTKO ! POLECAM WBIĆ I PRZECZYTAĆ: " 500 AFER I PRZEKRĘTÓW POPSL " ! Ja czytałam! Tego jest dużo i tak okropne, że nie miałam siły na raz tego przeczytać ! Nie wszystkie afery nawet były nagłośnione, tylko główniejsze ! Czym ty chcesz nas zaskoczyć !? Przecież nawet Tusk ze świtą PO, oprócz tego proponowali Polskę podzielić na federacje, landy itp! Po to tyle walczyli nasi Polacy, żeby nas znów nie było, tylko drobne regiony!? Jasne! Małym lepiej rządzić! Chętni do tego zza miedzy szybko znaleźliby się ! Ale co go Polska obchodzi ?! Przecież, polskość, to nienormalność! Więc jak można było być Premierem Rządu ! Czy istnieje na świecie Premier, który powiedziałby tak perfidnie jak on o swoim Kraju??? NIE SĄDZĘ ! Nikogo tu niczym nie zaskoczysz! Lepiej skończ i nie kopiuj po raz kolejny, bo już nie raz to wstawiałeś ! Nie odgrzewaj tego!
Wera2019.11.6 14:59
Kadry platformy jakie są każdy widzi !!!Co jeden to głupszy sk wy syn
Arkadiusz2019.11.6 12:48
Redaktor chyba sam sobie zwiekszyl dawke lekow XDDDD
Lennon2019.11.6 10:24
Tchórz, polski Niemiec, oświadczył, że nie będzie kandydatem na prezydenta, bo ma zbyt duży bagaż obciążeń trudnych decyzji ! Oto one: - dług publiczny 826 mld zł - podwyżka WAT do 23% - składka rentowa 8% - bezrobocie 11,5% - wiek emerytalny 67 lat - grabież 153 mld zł z OFE - grabież ponad 250 mld zł poprzez karuzele watowskie - ilość afer korupcyjnych min. 40. Lista 40 sukcesów koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) CDN: 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego
Dam2019.11.6 12:47
http://100aferpis.pl/ Masz dla równowagi A to wszystko w 4 lata. PO potrzebowało 8 lat na 2x mniej afer.
Lennon2019.11.6 13:10
Ty Dam, aleś ty jest jeb-nię-ty !!!
Urszula2019.11.6 10:23
Nie tylko przestraszył się niemiecki tchórz, ale przyznał się !!! Oświadczył, że ciążą na nim, jego kłamstwa, nienawiść, złodziejstwo lub przyzwolenie na złodziejstwo, i co najgorsze zdrada narodu polskiego, zdrada Ojczyzny - chociaż Polska nigdy nie była jego Ojczyzną !!! Niech wy-pie-rda-la w pokoju wiecznym ! Jak będzie gotowy akt postawienia przed TS - zapukamy do jego drzwi !!!
vivi2019.11.6 10:21
Czytaliście ?! Smog w Brukseli ! Polski Niemiec zesrał się ze strachu jak tchórz przed kandydowaniem na prezydenta. Ale obciach !
kalinka2019.11.6 10:21
Ja pier-dolę, co za tchórz ?!!!!!!!! Pozostawił swoją ukochaną partię PO-je-bów samym sobie, zdradził ich tak samo jak zdradził jego Polskę, której nienawidził, i Polskość jako nienormalność ...... Odciął się od wszystkiego co polskie, bo on - król Europy to Niemiec - fałszywy Niemiec - z krwi i kości Niemiec - wredny Niemiec ! Tyle zła co ten debil poczynił w Polsce, tyle neinawiści, złodziejstwa, kłamstwa i zdrady, i tyle ludzi, którzy dzisiaj płaczą z zawodu jaki im poczynił, zrobił po prostu w konia ! Prawdziwa Niemiecka kreatura ! Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
realista2019.11.6 10:19
Szkoda, bo pozbawił nas szansy, aby pojeźdźić po nim jak po łysej kobyle, a przy okazji przypomnieć członkom PO-je-bów i zwolennikom PO-je-bów o ich królu Polski i Europy. Jeżli ktoś jeszcze w Polsce uważa, że ten zdrajca był dobrym politykiem, to znaczy, że ci ludzie sł zarówno nic nie warci jak sam Tusk.
Piotr Nowak2019.11.6 10:18
Jedany na całą Polskę lewacki kandydat na kandydata, który mógł powalczyć z A. Dudą – stchórzył ! Co teraz ? Podpowiadamy POKO jekie mają rezerwy: - przygłupy z PO: Kidawa, Budka, Kropiwnicki, Szczerba, Jachira, Katarasińska, Pomaska, Nitras, Neumann, Gawłowski, Artur W., Brejza, Tomczyk, Sienkiewicz, HGW, Czaskowski, Nowak, Kopacz, Niesiołowski, - przygłupy z Nowoczesnej: Lubnauer, Pihowicz, Zembaczyński, Meysztowicz, Misiło, Mieszkowski, Wielgus, Pampuch, Szlapka, Kloska, Pudłowski, i. In. - profesorowie nowoczesnego nurtu: : prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens, prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens, prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. Złodziej, prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens, prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem, prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens, prof. Radosław Markowski – prof. Debil, prof. Jadwiga Staniszkis – feministka, prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić, prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności, prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności), prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności słowa, prof. Maciej Giertych- należy do Homo insipiens, prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka), prof. Ewa Graczyk (z Gdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy. - przygłupy niezależne: Rzepliński, Anna Komorowska, Misiek (Kamiński), Marcinkiewicz, Cejrowski, Iwulski, Gensdorf, Zoll, Wałęsa-Bolek, Stuhr, Janda, Pszoniak, Stępień, Olbrachski, Jeżdżewski, Lis, Dorczok, Giertych, Michnik, Kijowski, Kasprzak i inni.
.2019.11.6 12:46
Przygłup i troll PISowski: Piotr Nowak
Piotr Nowak2019.11.6 13:08
Ja Piotr Nowak jestem pomocnikiem PO !
qwerty2019.11.6 10:13
A i biskupie Sławoju Leszku Głódziu i jego wyczynach nic nie napiszesz ? Co głupio tak o swoich idola pisac że okazali się zwykłymi gnojami.?
Piotr Nowak2019.11.6 10:17
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
retro2019.11.6 10:29
nie umiesz życ bez nienawiści, co ? Zajmij sie Stefanem Michnikiem.
Kinga2019.11.6 19:45
qwerty! Masz trochę rozumu? To może pisałbyś na temat artykułu, albo całkiem zamilcz ! Umiesz Lechu Keller czytać po polsku, czy tylko w swoim rodzinnym języku, /przecież z urodzenia jesteś Żydem?? Wyskoczyłeś, z tym jak "filip z konopi" ! Jesteś żałosny!