Sondaż. Stabilna przewaga PiS i pięć partii w Sejmie - zdjęcie
02.12.21, 13:24Fot. Screenshot You Tube - Republika tv

Sondaż. Stabilna przewaga PiS i pięć partii w Sejmie

26

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, rządząca od 6 lat koalicja tzw. Zjednoczonej Prawicy mogłaby liczyć na zwycięstwo z poparciem na poziomie 38 proc. oraz z 13-proc. przewagą nad Koalicją Obywatelską.

W badaniu przeprowadzonym w dniach 26-29 listopada przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl prognozowane poparcie dla koalicji rządzącej spadło o 1 punkt procentowy. Stabilnie natomiast, na poziomie 25 proc. utrzymują się notowania największej opozycyjnej formacji – Koalicji Obywatelskiej.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze Polska 2050, na którą chciałoby głosować 12 proc. badanych, Konfederacja ze stabilnym poparciem na poziomie 10 proc. oraz Lewica, która jako jedyna z partii mogących liczyć na przekroczenie progu wyborczego, zwiększyła swój stan posiadania do 9 proc.

Pod kreską sytuuje się PSL 2 proc. oraz Kukiz ’15 i Porozumienie, które mogą liczyć na jednoprocentowe poparcie.

 

ren/wpolityce.pl

Komentarze (26):

Piotr2021.12.3 9:52
Zasada "pieniądze za praworządność" - Polska przegrywa pierwsze starcie w TSUE. "Utrata części unijnych funduszy staje się coraz bliższa". Rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości uznał, że skargi Polski i Węgier na mechanizm warunkowości łączący wypłatę środków z budżetu UE z praworządnością należy oddalić jako bezzasadne. Jeśli podobną jak rzecznik decyzję podejmie cały skład sędziowski TSUE — co zdarza się bardzo często — Polskę czekać może utrata unijnych funduszy, gdzie stawką jest 770 mld zł. — Polski rząd pierwszy poszedł "na wojnę" tak z Unią, jak z praworządnością. Teraz zbiera tego żniwo — mówi Onetowi mec. Sylwia Gregorczyk-Abram z Inicjatywy Wolne Sądy i Komitetu Obrony Sprawiedliwości.
julek2021.12.3 8:56
poczekajcie zdrajcy pisowscy kolaboranci wybory was ostudza
czekam na wytłumaczenie2021.12.2 23:58
czy w tym roku od 28 listopada polskojęzyczny Kneset (w Polsce znany pod nazwą Sejm) rozpoczął obchodzenie żydowskiego święta Chanuki, czy Duda z radością zapalił świece Chanukowe i dlaczego tvPIS nie transmitowała tej tak ważnej dla żydów uroczystości? wstydzicie się pokazać gojowi ilu jest tam żydów?
Z dziejów pislandii....2021.12.3 8:40
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim. Uroczystość została zainaugurowana przez Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2006 r. - Czy w Knesecie będzie śpiewane "Lulajże Jezuniu" przez delegację z Polskiej ambasady i będzie szopka z Jezusem i Maryją a Pan Prezydent Izraela będzie przypalał świece adwentowe. Zasada wzajemności obowiązuje ?
ceramik2021.12.2 22:52
Dlaczego wśród Polaków jest tylu dywersantów? Mimo tego, że widzą, jak wiele dobrego Rząd Polski robi, ile dobrego przyjmują dla siebie, czy swoich dzieci, wciąż są za Niemcami i ruskimi. Czy nie jesteśmy godni do samodzielności?
Dam2021.12.3 7:55
Co dobrego konkretnie zrobił? I proszę o fakty, a nie o propagandę z TVP. Podpowiedź: podnoszenie podatków, żeby było z czego przekupywać "suwerena" nie jest czymś dobrym dla Polski.
Krzysztof2021.12.2 15:25
Żenujące. Takie poparcie to mieli złodzieje z PO kilka lat temu. Gdyby nie wojna PiS z sędziami, nauczycielami czy lekarzami to byłoby 45-50% i wieczne rzadzenie.A tak PiS jest zakładnikiem Gowinów, Ociepek,Mejzów czy Kukizów.
katolicka deratyzacja Polski2021.12.2 15:29
PO to partia faszystowska
Krzysztof2021.12.2 20:00
Twój wPiS tylko potwierdza że mam 100% racji. Inaczej byś tego nie naPiSał.
PIS2021.12.3 0:01
PIS to partia bolszewicka
Paweł2021.12.2 15:08
Notowania PiS-u w powyższym sondażu zostały zawyżone o 10% w porównaniu z innymi. Następne wybory parlamentarne i prezydenckie rządzący przegrają. Jeśli zrobią wybory przedterminowe w 2022 roku to wcześniej stracą władzę, a jak w 2023 roku to później. To jest tylko kwestia czasu kiedy ją stracą! Potem zaczną się surowe rozliczenia!!!! W związku ze zmarnowaniem miliardów na budowę i rozebranie bloku C elektrowni w Ostrołęce, na wybory kopertowe bez podstawy prawnej, kary za kopalnię w Turowie i za łamanie praworządności partie rządzące po następnych wyborach parlamentarnych powinny zostać pozbawione dotacji z budżetu państwa.
katolicka deratyzacja Polski2021.12.2 15:30
PO to partia faszystowska Rzeszy.
Anonim2021.12.2 14:48
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.12.2 15:31
PO to partia faszystowska
PIS2021.12.3 0:02
PIS to partia bolszewicka
matis892021.12.2 14:30
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
kayolicka deratyzacja Polski2021.12.2 15:32
Konfederacja to KRYPTO-KOMUNA.
matis892021.12.2 14:11
MY CHCEMY JĘZ. RADZIECKI !!! . . . . . . . . . . . . . . A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.2 14:31
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
ku RNA wirus2021.12.2 13:46
Stabilny to jest optymizm PIS . Królowie życia nie dostrzegają skutków swojego dyletanckiego zarządzania pandemią i wynikającego z niej kryzysu ekonomicznego . Nadani z bolszewickiego klucza -bierni,mierni byle wierni pisowscy ministrowie uzupełnieni miernotami z planktonu poselskiego łupią swoich chlebodawców pozbawiając się szans na kupowanie głosów i ciemny lud już dostrzegł że Król jest nagi...
katolicka deratyzacja Polski2021.12.2 15:33
PO to partia faszystowska
Anonim2021.12.2 13:43
Konfederacja powinna sie okreslic czy chce koalicji z PISiorami czy ich osadzenia w Norymberdze za to co wyrabiali przez poltora roku..
matis892021.12.2 13:42
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Dam2021.12.2 13:39
Social Changes to ta sama sondażownia, co dała poprzednio PISowi 40%, jak 5 innych dawało 30%? Seems legit. Dodatkowo frondo, coś o tym? "Glapiński: Zmieniam retorykę. Inflacja nie jest przejściowa, inflacja jest uciążliwa. Będziemy się starali ją sprowadzić do minimalnych poziomów, ale nie kosztem dużego bezrobocia" - czyli "sorry, głupio wyszło, ale tym razem na pewno wyjdzie mi lepiej. PIS- partacze i socjalizm.
OSTRA ORKA!!!2021.12.2 13:37
SZOK!!! BOŻE JAKA ORKA OSTRA!!!! 2021.12.2 14:14 „Szaleństwem jest demonizowanie prezydenta Rosji” – mówił w 2018 r. w dzienniku „La Repubblica” premier Węgier Viktor Orbán. "W Europie bardzo ryzykowne jest wypowiedzenie choćby pół słowa przychylnego Putinowi. Przedstawiany jest z kopytkami i rogami, jak diabeł. Aby być uznanym za dobrego Europejczyka obowiązkowe jest opisywanie Putina jako diabła" - stwierdził Orban. Węgierski premier zaznaczył, że Putin "rządzi wielkim i prastarym imperium" i odbudował wielkość swego kraju, a Rosja odgrywa znów pierwszoplanową rolę w światowej polityce. "UE nie rozumie Rosji" - dodał premier Węgier.
MWGA MASAKRA!!! SZOK!!!2021.12.2 13:37
Dawniej było ZAORANIE, TOTALNA MASAKRA I MEGA PRZEWAGA, dziś jedynie kilka pnkt. procentowych przewagi... OSTRA ORKA I ZJAZD W DÓŁ!!!