Sondaż: Rośnie przewaga Andrzeja Dudy w II turze - zdjęcie
17.02.20, 21:10Screenshot Youtube - prezydent.pl

Sondaż: Rośnie przewaga Andrzeja Dudy w II turze

28

Poparcie dla Andrzeja Dudy rośnie. Według najnowszego badania pracowni Social Changes, urzędujący prezydent w II turze nie tylko wygrywa ze wszystkimi potencjalnymi kontrkandydatami, ale i powiększa przewagę w stosunku do poprzedniego sondażu.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie wpolityce.pl, jeśli w drugiej turze Andrzej Duda spotka się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, może liczyć na 54 proc. głosów (poprzednio 53), kandydatka KO uzyskałaby wówczas 46 proc. głosów (poprzednio 47). W badaniu brano pod uwagę odpowiedzi osób zdecydowanych.

Starcie z Szymonem Hołownią to również wygrana Andrzeja Dudy i ponownie – powiększenie przewagi. Obecnie na urzędującego prezydenta zagłosowałoby w takim układzie 55 proc. badanych, zaś 45 proc. na Szymona Hołownię. W poprzednim badaniu wynik wynosił 51 do 49 proc. 

Również 55 proc. respondentów głosuje na Andrzeja Dudę, jeśli ten w drugiej turze zmierzy się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Lider PSL może liczyć na 45 proc. głosów. W poprzednim badaniu było to 53 do 47 proc.

Andrzej Duda wygrywa w drugiej turze także z Robertem Biedroniem. Zagłosowałoby na niego wówczas 58 proc. badanych. Kandydat Lewicy uzyskałby wynik 42 proc. W poprzednim badaniu było to 57 do 43 proc.

Z największą przewagą ponownie mamy do czynienia jeśli chodzi o Krzysztofa Bosaka. Na kandydata Konfederacji zagłosowałoby 31 proc. badanych, na Andrzeja Dudę zaś 69 proc. uczestników sondażu. Poprzednio było to 32 do 68 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-11 lutego 2020 roku.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (28):

Jan Radziszewski2020.04.24 17:32
jak widać przyszły wisielec Będzie jednak mimo wszystko jednak wisiał Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen
Jan2020.02.18 11:33
Ale przecież drugiej tury jeszcze nie ma, więc jak cokolwiek może już rosnąć???
ada2020.02.18 0:33
Chcialbym uslyszec debate - konfrontacje w maju " DUDA kontra BOSAK" . Takimi jakimi sa , bez tego blichtru reklamowego , ktory jest robiony wokol nich przez ich klakierow. ( Tak klakierow , bo prawdziwy dziennikarz pokazuje rzeczywistosc taka , jaka ona jest w rzeczywistosci , a nie reinterpretuje ja na swoja modle lub wybiorczo wyciaga jakies fakty co prawda , ale wyciaga tylko te , ktore pasuja do gory zalozonego przekazu jaki chca rzucic odbiorcom . Cos jak sie uczy psy agresywnosci . Sa one notorycznie szczute , aby ta agresja stala sie wrescie ich zywiolem ... . Zatem nie dziwcie sie pozniej , ze ci , czy tamci rzucaja tymi " ch**mi" na w e wroga , ktory zostal im wczesniej wdrukowany w ich umysl i wole ) . Poprostu ujzelibysmy nagie mentalnosci , ktore chca nami rzadzic . I to tak we wszystkich telewizorniach , przez dwie godziny - tak po hamerykansku . Przepytywani przez dziennikarzy , ktorzy byliby zaakceptowani przez nich samych i wylosowane pytania od Polakow . Na bilbordach , w internecine i w radio. Mysle , ze dla dobra Polakow byloby to bardzo dobre. Bardzo dobre . Nie sadzisz , ze bylaby to petarda medialna ostatnich trzydziestu lat ? Starcie popluczyn podstolowych z narodowymi interesami , filosemityzmu z patriotyzmem , naiwnosci z pomyslunkiem . ps. A Ptytanie czy te chamy zaszkodza Dudzie jest dobrym pytaniem , ale mam inne z tym zwiazane : czy chamy , ktore popieraja Dude zaszkodza Bosakowi ? Mowie tu o chamach na roznych portalach tzw prawicowych i o chamach - komentatorach pod artykulami o Kofederatach . Wielu przez pare dni psali , zalili sie , byli zbulwersowani … tymi " chu**mi " rzucanymi w Dude przez chamow Kidawy , ale jakos ci sami tak bardzo zbulwersowani nie byli i dalej nie sa zbulwersowani ( Jo ? Jo nie winny , ona winna , bo mi dawac nie powinna ) , jesli zwolennicy Dudy rzucaja " ch**mi " w Bosaka . Toz to hipokryzja siegajaca granic kosmosu . Przesadzam ? To sprawdzicie sobie komentarze . Mowie tu na przyklad o TVR , wpolityce.pl , niezaleznej.pl … . Moglbym tu zacytowac setki dowodow . Widzisz drzazge w oku brata twego , ale belki w swoim dojrzec nie mozesz , co ? Panie Sakiewicz ! Mowie do Pana . Do Pana tez mowie , p. Karnowski . Wy tez tworzycie to piekielko . Show less Reply
a że jesteś matol to otworzysz 2020.02.17 23:09
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Głosuj na Bosaka a będziesz jak kacap, na bosaka.2020.02.17 23:08
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤k ty Żydzie prowokatorze!!! Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
anonim2020.02.17 22:59
Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot... youtube.com/watch?v=KcEVKvYYcbc
Leszek2020.02.17 22:51
Tak kaczucha potwierdza, co główny geolog kraju mówił. Artykuły 2019.04.05 Polska jednym z najbogatszych geologicznie krajów UE. Te zmiany mają przywrócić jej pozycję 2019.04.02 Minister środowiska liczy na przyjęcie Polityki Surowcowej Państwa jeszcze w tym półroczu 2019.03.30 Minister PiS na spotkaniu z mieszkańcami [ZDJĘCIA] 2019.02.26 Musimy zapewnić wzrost gospodarczy w oparciu o surowce 2019.02.16 Geotermia może być specjalnością Polski https://jedrysek.eu
Hej2020.02.17 22:44
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, ========= Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Leszek2020.02.17 22:48
Zadzwoń do Biedronki może Cię przypadnie. Dużo chloptaśów tam przebywa.
Leszek2020.02.17 22:33
Kaczka z Biedronką się spotkala i dała ciała. Imagehttps://gloria.tv › post Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot... – gloria.tv Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot... Prawda inside. 19 minuty temu.
Leszek2020.02.17 22:27
Lekkie Państwo Polskie pod rządami PiS stwierdza Chazar Kaczynski. Było teoretyczne, a teraz lekkie. Tak kanalia się przepoczfaża.
Drugą "zaletą" Konfederacji, lubią petro-kopiejki.2020.02.17 22:24
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤k ty Żydzie prowokatorze!!! Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
Leszek2020.02.17 22:29
Etatowy komentator frondy.
Leszek2020.02.17 22:19
Pinokio.....Kaczyński Kłamca...Straszny Kłamca.. Imagehttps://gloria.tv › post Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot... – gloria.tv Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot... Prawda inside. 19 minuty temu.
Chcesz być w doope rżnięty ...2020.02.17 22:10
Chcesz być w doope rżnięty z pomoca radzieckich towarzyszy - głosuj Biedroń. A teraz kilka słów od naszego sponsora: Zawsze stosuj przed i po: Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic!
Głosuj na Bosaka a będziesz jak kacap, na bosaka.2020.02.17 22:08
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤k ty Żydzie prowokatorze!!! Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
Leszek2020.02.17 22:07
Nowy Prezydent Krzysztof Bosak Nowa Konstytucja Jak zmienic Konstytucje !!!!!!! KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Koniec kropka. Jak dom jest mój, to zaden dozorca nie moze myslec, ze jest wlascicielem. Wystarczy napisac Nowa Konstytucje i zarzadzic referendum. A stara idzie do archiwum.
czekista2020.02.17 22:03
Rosnie przewaga w drugiej turze, bo w pierwszej juz osiagnal.
anonim2020.02.17 21:54
Może i rośnie, ale ja wiem swoje, nie zagłosuję w drugiej turze na PAD. W poprzednich wyborach w drugiej turze poparłem AD. W tych wyborach głosuję na posła K. Bosaka. Myślę, że podobnie moja rodzina. Nie damy się wodzić za nos prezesowi PiS z jakimś mniejszym złem. Nie mogłem się patrzeć, jak pisowcy tępią polskich narodowców na każdym kroku, jak wykorzystują ich jedynie jako oprawę do uroczystości państwowych, jak chcieli przejąć Marsz Niepodległości, a później obłudnicy odwołują się do sumienia tychże narodowców i proponują mniejsze zło. A zło jest złem. I nie popieram żadnego zła w tych wyborach, nawet tego najmniejszego! A mogło być tak, jak na Węgrzech. Chciwość i niszczenie ludzi związanych z ideami narodowymi nie popłaca, panie strategu PiS, trzeba znać także tabliczkę podzielenia! Jesteśmy jednym Narodem. Choć coraz więcej wskazuje na to, że niektórzy tylko posługują się językiem polskim. Choćby min. Finansów nawet po polsku nie umie mówić. Wszystkim wam mówię, shalom alechem! Jak nie podoba wam się polski naród, narodowcy, chrześcijaństwo, cywilizacja łacińska, to może wybierzcie cieplejszy klimat?
Leszek2020.02.17 21:49
Druga tura Krzysztof Bosak i Adrzej Duda Sumliński wRealu24 o "palcu" Lichockiej, obietnicach PiS ws. Dudy, Konfederacji i Jedwabnem! https://www.youtube.com/watch?v=lnXkiB-WZk0
leszek2020.02.17 21:47
musi już byc źle jak piso media opierają się na sonadażowni widmo - SOCJAL CHANGES. polecam każdemu poszukac informacji na temat tego czegoś. ja szukałem i nic nie znalazłem nie ma zadnych informacji o takiej sondażowni ani siedziby ani strony ani nawet strony na facebooku Czyli de facto, nie ma możliwości, żeby jakikolwiek podmiot rynkowy mógł zamówić w niej badanie opinii. wiem czytelników takiej frondy nic nie przekona. może ktos cos znajdzie byłbym wdzięczny za jakies informacje czy to coś co podaje takie sondaze opiera je na ? właśnie czym? może chce jedynie .... polecam sprawdzić
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.17 21:28
Lichocka, niedoszła szefowa sztabu Dudy powieszona w centrum Warszawy https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25698881,poslanka-lichocka-odgarniajaca-wlos-na-telebimie-w-centrum.html
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.17 21:26
Już w maju kopniemu go w Doopę🖕 wyPAD2020
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.17 21:26
Przegonimy Doopę gestem Lichockiej🖕 wPADka
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.17 21:25
Zobaczy II kadencję jak świnia niebo🖕 #dUDAexit
WaWa2020.02.17 21:38
DUMNY PEDALE co ty robisz jeszcze w POLSCE???
administrator fronda.pl2020.02.17 21:49
🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕
derka2020.06.4 8:36
Rusko - niemiecki Troll. Płatny zdrajca