Poparcie dla Andrzeja Dudy rośnie. Według najnowszego badania pracowni Social Changes, urzędujący prezydent w II turze nie tylko wygrywa ze wszystkimi potencjalnymi kontrkandydatami, ale i powiększa przewagę w stosunku do poprzedniego sondażu.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie wpolityce.pl, jeśli w drugiej turze Andrzej Duda spotka się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, może liczyć na 54 proc. głosów (poprzednio 53), kandydatka KO uzyskałaby wówczas 46 proc. głosów (poprzednio 47). W badaniu brano pod uwagę odpowiedzi osób zdecydowanych.

Starcie z Szymonem Hołownią to również wygrana Andrzeja Dudy i ponownie – powiększenie przewagi. Obecnie na urzędującego prezydenta zagłosowałoby w takim układzie 55 proc. badanych, zaś 45 proc. na Szymona Hołownię. W poprzednim badaniu wynik wynosił 51 do 49 proc. 

Również 55 proc. respondentów głosuje na Andrzeja Dudę, jeśli ten w drugiej turze zmierzy się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Lider PSL może liczyć na 45 proc. głosów. W poprzednim badaniu było to 53 do 47 proc.

Andrzej Duda wygrywa w drugiej turze także z Robertem Biedroniem. Zagłosowałoby na niego wówczas 58 proc. badanych. Kandydat Lewicy uzyskałby wynik 42 proc. W poprzednim badaniu było to 57 do 43 proc.

Z największą przewagą ponownie mamy do czynienia jeśli chodzi o Krzysztofa Bosaka. Na kandydata Konfederacji zagłosowałoby 31 proc. badanych, na Andrzeja Dudę zaś 69 proc. uczestników sondażu. Poprzednio było to 32 do 68 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-11 lutego 2020 roku.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl