Według nowego sondażu przeprowadzonego przez Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, zarówno Zjednoczona Prawica, jak i Koalicja Obywatelska, zyskały poparcie od ostatniego badania tej pracowni. Wynik poprawia też Polskie Stronnictwo Ludowe, traci natomiast Konfederacja.

Prawo i Sprawiedliwość w nowym badaniu Social Changes ma zdecydowaną przewagę nad wszystkimi innymi ugrupowaniami w Polsce, jednak jest na granicy samodzielnej większości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddanie głosu zadeklarowało 43 proc. respondentów. To o jeden punkt procentowy więcej niż w poprzedniej fali badania.

Jeden punkt procentowy zyskała też plasująca się na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, która cieszy się poparciem 29 proc. badanych. Podium zamyka Lewica z wynikiem 9 proc. (spadek o 1 pkt. proc.).

Czwartą siłą jest Konfederacja, która tracąc trzy punkty procentowe, ma poparcie 8 proc. ankietowanych. O pięć punktów procentowych wzrosło natomiast poparcie dla PSL, na które chce zagłosować 7 proc. badanych.

kak/wPolityce.pl