Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 37 proc. głosów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes. Wysokie poparcie dla PiS nie zmieniło się w ciągu miesiąca.

4 punkty procentowe zyskała z kolei Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 29 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, na którą swój głos chce oddać 11 proc. badanych. Tu poparcie nie uległo zmianie.

Dalsze miejsca zajęły Konfederacja (9 proc. i strata 1 punktu) i Lewica (7 proc., mniej o 1 punkt). PSL z poparciem rzędu 3 proc. traci 2 punkty od poprzedniego miesiąca i ląduje poza Sejmem. 2 proc. badanych popiera Kukiz’15, a 1 proc. Porozumienie.

W sondażu przeprowadzonym dla portalu wpolityce.pl sprawdzono również rozkład poparcia w razie startu Agrounii. PiS może wówczas liczyć na 36 proc. głosów, KO na 28 proc., a Polska 2050 – 10. Agrounia plasuje się tuż za Konfederacją (8 proc.) oraz Lewicą (7 proc.) i może liczyć na 4 poparcie rzędu 4 proc.

dam/wpolityce.pl