Sondaż: PiS na czele, Hołownia zwiększa dystans nad PO - zdjęcie
11.06.21, 06:52Fot. Kancelaria Sejmu, Aleksander Zieliński via Flickr, CC BY 2.0

Sondaż: PiS na czele, Hołownia zwiększa dystans nad PO

4

PiS niezmiennie prowadzi, a Polska 2050 Szymona Hołowni zwiększa swoją przewagę nad Platformą Obywatelską - wynika z najnowszego sondażu Social Changes przygotowanego na zlecenie portalu wpolityce.pl.

Na pierwszym miejscu znajduje się Zjednoczona Prawica z poparciem 34 proc. badanych. To wynik o 1 proc. mniejszy niż w poprzednim badaniu.

Drugą pozycję zajmuje Polska 2050 z poparciem 26 proc. badanych. To już 10 proc. przewagi nad trzecią Platformą Obywatelską, która może liczyć na poparcie rzędu 16 proc.

Na czwartym miejscu znajduje się Konfederacja z poparciem 9 proc. badanych - to wzrost o 2 proc.

8 proc. badanych chce głosować na Lewicę. Nie uległo zmianie poparcie dla PSL i Kukiz15 - utrzymuje się ono na poziomie 3 proc., które nie daje miejsca w Sejmie.

jkg/wpolityce

Komentarze (4):

Filip2021.06.12 6:14
Dokonania PiS-u w dużym stopniu polegają na marnowaniu pieniędzy, albo dawaniu ich tylko swoim. Ponadto polegają na łamaniu praworządności i systemowym okłamywaniu swoich wyborców. Doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a teraz obiekt jest rozbierany. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Mamy największą inflację w Unii Europejskiej. Zadłużenie finansów publicznych rośnie tak szybko, jak nigdy wcześniej. Rząd przekazał dotacje dla fundacji Tadeusza Rydzyka na kwotę 325 mln, w zamian za poparcie polityczne. TVP dostaje roczne dotacje w kwocie 2 mld zł, na oczernianie opozycji i wychwalanie rządzących. Pieniądze z Funduszu Inicjatyw Lokalnych dostały tylko te samorządy, w których rządzi PiS. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Politycy związani z PiS-em wielokrotnie złamali Konstytucję. W związku z łamaniem praworządności rządzący maja problemy z TSUE. Jak można głosować na coś takiego?
Grzegorz2021.06.11 19:04
Jak powiedział mój znajomy oceniając jakość opozycji i PIS-u jednocześnie: Z zatkanym nosem będziemy głosowali na PIS>
Hakatumba2021.06.11 8:56
Przestal miazdzyc? Juz ktos wam podpowiedzial, ze 34 < 26 +16
AAAtomek2021.06.11 8:35
Już nie "miażdży"? Szkoda.