SONDAŻ: PiS bezkonkurencyjne. Jak poradzi sobie Biedroń? - zdjęcie
11.09.18, 09:01Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

SONDAŻ: PiS bezkonkurencyjne. Jak poradzi sobie Biedroń?

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" PiS wciąż pozostaje bezkonkurencyjne. Pod uwagę wzięto również wariant z nową partią Roberta Biedronia- zdecydowanie mniej korzystny dla Koalicji Obywatelskiej PO, Nowoczesnej i Barbary Nowackiej. 

37 proc. respondentów w tym badaniu chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu, z wynikiem 31 proc., uplasowała się Koalicja Obywatelska. Na podium znalazło się jeszcze SLD z poparciem na poziomie 9 procent. Oprócz tego w Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz'15 (7 proc.) oraz PSL (5 proc.)

Jak przedstawiają się wyniki przy uwzględnieniu partii Roberta Biedronia? Bynajmniej, nie zaszkodziłaby PiS, ale Koalicji Obywatelskiej. Partia Jarosława Kaczyńskiego, przy takim układzie, zdobyłaby 38 proc., koalicja PO, Nowoczesnej i Barbary Nowackiej- 28 proc., partia Biedronia może liczyć na 8 proc., tyle samo- SLD, dalej, z poparciem na poziomie 5 proc., jest Kukiz'15. 

Sondaż dla "Rzeczpospolitej" został przeprowadzony metodą CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) w dniach 7-8 września na 1100-osobowej grupie respondentów.

Analiza IBRiS jednoznacznie wskazuje, że partia Roberta Biedronia może odebrać głosy Platformie Obywatelskiej, w dalszej kolejności: Razem, SLD oraz PSL. 

yenn/Rp.pl, Fronda.pl