Sondaż: Opozycja bez szans w starciu z PiS! - zdjęcie
17.08.20, 13:10screenshot Twitter - Beata Mazurek

Sondaż: Opozycja bez szans w starciu z PiS!

18

Zjednoczona Prawica pozostaje zdecydowanym liderem sondaży parlamentarnych. W najnowszym badaniu pracowni Social Changes ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskało aż 43 proc. poparcia. To o 2 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu.

Jeden punkt procentowy traci z kolei Koalicja Obywatelska i uzyskuje 29 proc. głosów. Lewica może zaś liczyć na 11 procent – tutaj nie ma zmian.

8 proc. badanych odpowiedziało z kolei, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, swój głos oddałoby na Konfederację.

Sporo traci PSL – aż 2 punkty procentowe. Może dziś liczyć na 4 proc. poparcia. Oznacza to, że formacja ta znalazłaby się poza Sejmem.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-10 sierpnia.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (18):

Mily2020.08.17 17:58
@Urszula Skończ bredzić, jeśli myszli że pro putinowskiej konfie skoczy do miliarda procent to chyba na łeb upadłaś, sami biorą od 50 lat pieniądze, wielcy antysocjaliści siedzący na socjalu państwa nic nie robiący, banda nierobów ujadających i hipokrytów ot co mam do powiedzenia o konfa i po jedno zło.
Szybka Randka2020.08.17 17:57
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Urszula2020.08.17 17:56
Badanie przeprowadzono w dniach 7-10 sierpnia, a więc jeszcze przed skokiem PiS i opozycji na kasę państwa. Ciekawa jestem jak będzie wyglądać kolejne badanie.
Dam2020.08.17 16:22
Widać różnicę w elektoracie. Kiedy PO głosuje za tym, aby w trakcie kryzysu podwyższyć sobie pensję, to im spada. Kiedy tak samo głosuje PIS, to im rośnie. "Dobrym panom" się po prostu te pieniądze "należą", a kmioty dostały bon turystyczny i się głupio uśmiechają.
Święty Jan Paweł II2020.08.17 15:27
«Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» (Mk 16, 15). Tymi słowami Zmartwychwstały, przed wniebowstąpieniem, powierzył apostołom powszechne zadanie misyjne. Jednocześnie zapewnił ich, że w tej ważnej misji mogą liczyć na Jego nieustanną pomoc (por. Mk 16, 20). - - - Te właśnie słowa w sposób wymowny zabrzmiały w dzisiejszej uroczystej liturgii. Stanowią one przesłanie, które przekazują nam na nowo trzej nowi święci: Daniel Comboni, biskup, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego i Sióstr Kombonianek Misjonarek Czarnego Lądu; Arnold Janssen, kapłan, założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego i Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji; Józef Freinademetz, kapłan ze Zgromadzenia Słowa Bożego. - - - Ich życie ukazuje wyraźnie, że głoszenie Ewangelii stanowi «pierwszą posługę, jaką Kościół może spełnić względem każdego człowieka i całej ludzkości» (Redemptoris missio, 2). Nowi święci uczą nas, że ewangelizacja, oprócz działań w obronie godności człowieka — niekiedy narażających na niebezpieczeństwo, jak pokazuje doświadczenie tak wielu misjonarzy — zawsze obejmuje jawne głoszenie Chrystusa. To właśnie jest cenne dziedzictwo i wzór, jakie ci trzej nowi święci, wyniesieni dziś do chwały ołtarzy, pozostawili zwłaszcza swym rodzinom zakonnym. Podstawowym zadaniem instytutów misyjnych jest misja ad gentes. Żaden inny obowiązek o charakterze społecznym czy humanitarnym, choć potrzebny, nie może być od niej ważniejszy. - - - «Wszystkie narody ujrzą chwałę Pana». Psalm responsoryjny, który przed chwilą odśpiewaliśmy, podkreśla pilną potrzebę misji ad gentes również w naszych czasach. Potrzebni są ewangelizatorzy odznaczający się takim samym entuzjazmem i zapałem apostolskim, jak bp Daniel Comboni, apostoł Chrystusa pośród Afrykanów. Poświęcił on wszystkie zasoby swej bogatej osobowości i głębokiego życia duchowego, aby Afryka — kontynent, który tak bardzo umiłował — mogła poznać i przyjąć Chrystusa. - - - Jakże nie wspomnieć dziś z miłością i troską tych drogich nam ludów? Afryka, ziemia bogata w zasoby ludzkie i duchowe, nadal doświadcza licznych trudności i boryka się z problemami. Oby wspólnota międzynarodowa zechciała czynnie pomóc jej budować przyszłość pełną nadziei. Ten mój apel zawierzam wstawiennictwu św. Daniela Comboniego, wielkiego ewangelizatora i obrońcy Czarnego Kontynentu.
Elwira2020.08.17 15:15
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.08.17 14:40
Social Changes to hochsztaplerzy.
Piotr Nowak2020.08.17 14:19
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
Michał Jan2020.08.17 14:25
Ale my już nie mamy tyle dobra, którego ci reprezentanci tak wspaniałej partii chcą!
XD2020.08.17 14:31
Absolutyzm polityczny – pogląd z dziedziny myśli politycznej, według którego jest dobrze uzasadnione, by władza przysługująca jednemu człowiekowi lub grupie ludzi sprawujących ją w państwie przysługiwała im bez ograniczeń, przy czym ma się na myśli ograniczenia prawne, a czasem nawet moralne. Władzę absolutną można sprawować w ramach rozmaitych ustrojów i nie jest ona ograniczona tylko do monarchii absolutnej. Absolutyzm władzy polega nie tyle na formalnej stronie ustroju, lecz na tym kto w rzeczywistości sprawuje władzę i czy osoba lub grupa ją sprawująca jest ograniczona prawnie, np. przez konstytucję, czy też stoi całkowicie ponad prawem.
MArian2020.08.18 10:14
Co za TVP propagandowy bełkot!
matis892020.08.17 14:04
Partia POPIS, SLD, Nowoczesna i PSL to ta sama siła polityczna. Wszyscy oni wspierają masońskie projekty, a PIS teraz wspiera satanistyczny, masoński i lewacki, apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii.
Michał Jan2020.08.17 13:33
PiS również jest bez szans w starciu ze sobą. Przed nami wciąż rekonstrukcja rządu, no i głosowanie w Sejmie (po odrzuceniu przez Senat) sławetnych podwyżek.
jula2020.08.17 13:15
Jaka opozycja?
Hue2020.08.17 13:29
Jaka prawica? Przeiciez to lewica rozdajaca kase na lewo i prawo.
XD2020.08.17 14:13
Jula, zgadzam się. Żyjemy w kraju, w którym opozycja jest wydmuszką, a władzę sprawuje już tylko jedyna słuszna Partia Kato-Socjalistyczna, która kontroluje ustawodawstwo, sądownictwo, egzekutywę i media publiczne. Smutne jest to, że 43% ludności kraju, które pamięta komunę, klaszcze patrząc na ten absolutyzm i usprawiedliwia władzę stojącą ponad prawem. A mury rosną.
Kato-prawak2020.08.17 15:19
Proponuję więc zastosować radę Bertolda Brechta: skoro naród się nie sprawdził, bo się naiwnie nabrał na PIS - tę straszną kato-partię (cokolwiek to znaczy), to nie pozostaje nic innego jak rozpisać wybory i wybrać NOWY NARÓD.
XD2020.08.18 9:52
Nie sprawdziła się edukacja. To może trochę historii: II Wojna Światowa poprzedzona była skrętem w prawo, wzrostem nastrojów nacjonalistycznych i roszczeniami terytorialnymi państw Osi. Narodził się faszyzm, u którego podstaw stoi wrogość do liberalizmu i komunizmu, a który łączy cechy prawicowe z lewicowymi. Brzmi znajomo? Kaczyński to taki Mussolini XXI wieku – określa się prawicą, broni "polskich wartości" (bardzo piękny eufemizm na nacjonalizm, swoją drogą), wykorzystuje wiarę i doktryny religijne do osiągania celów politycznych, jednocześnie rozdając pieniądze komu popadnie i głosząc konieczność walki z "elitami III RP". Brecht wyrósł w rzeczywistości rewolucyjnej, wykazując jednocześnie fascynację marksizmem i głosząc doktrynę kolektywistyczną. Podobnie jak dziś PiS taką retorykę przyjmuje – nie ma ludzi, jednostek – jest ideologia. Polska wstaje z kolan – to genialne hasło rewolucyjne na miarę naszych czasów. A czym innym jest to wstawanie z kolan niż robotniczym ruchem występującym przeciw burżuazji? Myślicie, że wszystko jest czarno-białe i oparte na dualizmie. Nie jest. Przemiany przeplatają się tworząc nowe nurty na starych podwalinach. Pół świata nie sprawdziło się na początku XX wieku i 100 lat później, na początku XXI wieku także pół świata naiwnie myśli, że tym razem będzie inaczej. Czekam z niecierpliwością na wybuch III wojny.