Zjednoczona Prawica wciąż jest niedoścignionym liderem na polskiej scenie politycznej. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, a trzecia Lewica. W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię Kantar zbadano również poparcie dla nowego ruchu Szymona Hołowni oraz nowego ruchu Rafała Trzaskowskiego, gdyby zdecydował się on odłączyć od Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że ugrupowania liderów, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce w wyborach prezydenckich, są na granicy wejścia do Sejmu.

Kantar przeprowadził na początku sierpnia sondaż, w którym uwzględnił start w wyborach parlamentarnych ruchu „Polska 2050” Szymona Hołowni oraz „Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego.

Według tego badania Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 38 proc. wyborców. Na Koalicję Obywatelską wskazało 23 proc. respondentów. Podium zamyka Lewica z wynikiem 6 proc.

Nowe ruchy Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego uzyskały w sondażu po 5 proc. głosów. Poniżej progu wyborczego znalazły się wszystkie pozostałe ugrupowania.

kak/PAP