Sondaż: Nokaut! Kandydaci KO bez szans w starciu z Andrzejem Dudą - zdjęcie
25.11.19, 08:25Fot. PiS via Flickr

Sondaż: Nokaut! Kandydaci KO bez szans w starciu z Andrzejem Dudą

9

Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, kandydaci Koalicji Obywatelskiej nie mieliby szans w starciu z urzędującym prezydentem. Andrzej Duda w sondażu prezydenckim IBRiS dla „Dziennika Gazety Prawnej” oraz RMF FM, pokonuje zarówno Małgorzatę Kidawę-Błońską, jak i Jacka Jaśkowiaka, obecnie prezydenta Poznania.

Gdyby Andrzej Duda w drugiej turze zmierzył się z Kidawą-Błońską, otrzymałby aż 47,6 pro. Głosów. Kandydatka KO z kolei – 38,9 proc.

Gdyby w drugiej turze znalazł się jednak Jacek Jaśkowiak, zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej wyraźne. Andrzej Duda może wówczas liczyć na 47,2 proc. głosów, Jacek Jaśkowiak – na 30,3 proc.

Jeśli chodzi o pierwszą turę, jeśli KO wystawiłaby Małgorzatę Kidawę-Błońską, mogłaby ona liczyć na 23,3 proc. głosów. Adrian Zandberg uzyskałby 9,1 proc. głosów, zaś 8,2 proc. - Władysław Kosiniak-Kamysz. Janusz Korwin-Mikke uzyskuje poparcie rzędu 3,3 proc. Bezapelacyjnie wygrywa Andrzej Duda z wynikiem 46,2 proc.

Gdyby w wyborach startował Jacek Jaśkowiak, uzyskałby tylko 16,3 proc. głosów w pierwszej turze. Władysław Kosiniak-Kamysz zaś – 15 proc. Robert Biedro – 5,3 proc., a Janusz Korwin-Mikke – 4,7 proc. Tu również wygrywa zdecydowanie Andrzej Duda. Może liczyć na 43,5 proc. głosów.

Badanie przeprowadzono w dniach 22-23 listopada na 1100 dorosłych mieszkańcach Polski.

dam/rmf24.pl,Fronda.pl

Komentarze (9):

Jan Radziszewski2020.04.24 17:37
jak widać przyszły wisielec Będzie jednak mimo wszystko jednak wisiał Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen
Piotr Nowak2019.11.25 16:33
Pan Prezydent Andrzej Duda na pewno wygra gorąco się za to modlę To prawdziwy Polak i katolik,jak jego tata Pan Profesor. Uczęszcza do Świątyni i uczestniczy w Mszach Świętych, modli się, nie wstydzi się swojej wiary. On uratuje Polskę, przed lewacką zarazą, komuchami i LGBT. Panie Prezydeńcie będziemy na Pana głosować !
kalinka2019.11.25 10:05
przypominam, że pan Wojciech Sumliński wynajął i opłacił w domu pielgrzyma Amicus salę na spotkanie autorskie promujące jego nową książkę "Powrót do Jedwabnego", następne dnia klechy z tego domu poinformowali go, że wypowiadają umowę wynajmu, okazało się , że żydzi (Pany polaków) z gminy żydowskiej kategorycznie zażądali od zażydzonych klechów z kurii warszawskiej aby to spotkanie się nie odbyło co żydki klechy z kurii natychmiast wykonali, spełniają się słowa jakie powiedział prezydent wszystkich żydów i ich sługusów z PIS, że polska to Polin i powiedział to w 2016 roku będąc wezwany na dywanik w Izraelu teraz możecie mnie opluć tak po żydowsku (katolicku)
SłomianyFaworytSkończyJakoStrachNaDziki2019.11.25 9:26
Na Kurwizji marionetka dewota Dudy ma już 176% poparcia i dalej jej rośnie. Małgorzata Kidawa-Błońska wyśle tę słomianą kukłę na właściwe miejsce. W pole za plebanią. Doprowadzać dziki do pomoru na atak serca.
obywatel RP2019.11.25 16:06
mieliśmy ruskiego żołdaka, zbrodniarza, mordercę, mieliśmy Bolka, SBeckiego kapusia, mieliśmy Stoltzmana, PZPRowskiego moczymordę, mieliśmy strażnika żyrandola i interesów kolesi z PO i WSi a teraz zamiast prezydenta Dudę chcemy tę, co razem z całą antypolską, złodziejską, przestępczą organizacją nas kiwała, oszwabiała,
Zygfryd2019.11.25 8:50
Co w tym badaniu robi Janusz Korwin Mikke? Jestem przekonany w stu procentach, że nie będzie on kandydatem, a ujęcie go w sondażu to może być nic innego, jak próba odstraszania od Konfederacji potencjalnych wyborców temperamentem kandydata. Myślę, że kandydatem Konfederatów będzie ktoś z dwójki Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak. Liczę, że będzie to pierwszy z tych kandydatów, bo Bosak ma jeszcze czas. Natomiast Braun intelektem oraz przepiękną polszczyzną bije na głowę pretendentów pozostałych ugrupowań i to raczej on, a nie Kosiniak-Kamysz może myśleć o 15 procentach, zwłaszcza po kilku debatach.
anonim2019.11.25 8:46
Niech wygra po raz drugi ten szabes-goj! poprzez swoją działalność będzie więcej dowodów gdy stanie przed trybunałem stanu!
Anonim 2019.11.25 12:20
Już to znamy szajbusie z ośmioletnich POowskich rządów. Straszyliście. Trybunałem Stanu dla premiera Kaczyńskiego, Ziobry i innych. Nie mieli nawet czasu obiadu zjeść bo jeździli z rozprawy na rozprawę. I co. Wielkie G.... no. A wszystkie służby i środki przekazu łącznie z telewizją publiczną były w waszych rękach. Nawet wasz minister sprawidliwości p Czuma przyznał że to są uczciwi ludzie. Zaraz zresztą po tych słowach stracił stanowisko
lady chapel2019.11.25 8:42
Sondaż trzeba anulować, bo przegramy, za dużo ludzi