Sondaż: Najpierw PiS, potem długo, długo nic...  - zdjęcie
11.05.20, 09:30Screenshot Twitter - Beata Mazurek

Sondaż: Najpierw PiS, potem długo, długo nic...

19

Zjednoczona Prawica w dalszym ciągu na polskiej scenie politycznej pozostaje najsilniejszą formacją, utrzymując zdecydowaną przewagę nad Koalicją Obywatelską. W najnowszym sondażu może liczyć na 37,7 proc. głosów. KO – tylko na 15,6 proc.

Co ciekawe, Koalicja Obywatelska może zostać niebawem wyprzedzona przez Koalicję Polską, w skład której wchodzi PSL i Kukiz’15. KP uzyskała w sondażu 12,8 proc.

Zaskakujące jest też miejsce Lewicy w sondażu IBRiS dla Onetu. Z wynikiem 8,2 proc. przegrywa nie tylko z Koalicją Polską, ale i z… Konfederacją, która z wynikiem 8,7 proc. zajęła czwarte miejsce w sondażu. Aż 15 proc. uczestników badania odpowiedziało jednak, że nie potrafi wskazać partii, na którą chce oddać swój głos.

Jeśli chodzi o frekwencję, 36,8 proc. badanych zapytanych o to, czy wzięłoby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę, odpowiedziało „zdecydowanie tak”. „Raczej” udział wzięłoby 13,5 proc. respondentów. 27,6 proc. „zdecydowanie” udziału nie weźmie, zaś 18,6 proc. „raczej nie”. 3,5 proc. uczestników sondażu nie było zdecydowanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-9 maja.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (19):

Nina2020.05.11 13:40
Obecna władza to nic tylko demolowanie kraju i okradanie Polaków na każdym kroku. Wystarczy pomyśleć i poczytać chociażby o raportach GUS na temat biedy, nowych podatkach, zamykaniu kolejnych szpitali i firm, szalejącej inflacji... no, ale rządowy elektorat kupi każdą ciemnotę.
Konfederacja2020.05.11 13:37
Cóż... jak mawiał Korwin "demokracja to ustrój głupców"... ten sondaż dobitnie to pokazuje.
Hanys672020.05.11 13:00
Najsłodsza w tych sondażach jest frustracja platfusów.
AAAtomek2020.05.11 13:28
Frustruje mnie fakt, że jest tyle głupców i ciulów popierających rządzącą przewodnią partię narodu.
Stalker2020.05.11 12:49
PIS podąża drogą apostołów ! Członkowie partii ze wspaniałym przywądcą Jarosławem Kaczyńskim to ludzie uczciwi, szlachetni i prawdomówni. Wspaniały Prezydent , Premier i jego rząd realizujący programy dobrej zmiany, zrównoważonego rozwoju, programy prorodzinne i socjalne oraz polski model dobrobytu da Polaków. Lewactwo podąża drogą Judasza ! Członkowie tych partii z Budką i Czarzestym na czele to skorumpowani złodzieje, łapówkarze, kłamcy i zdrajcy narodu polskiego. Metodami ich walki politycznej nie sąprogramy wyborcze, propozycje i oferty dla Polaków, lecz likwidacje tego co dobre, a co im przeszkadza (likwidacja IPN, CBA, złotówki, WOT, węgla, bazy wojsk amerykańskich, kilku ministerstw, urzędów wojewody na rzecz państwa federalnego, programów rodzinnych, socjalnych i emerytalnych ), i nienawiść do konkurentów politycznych, objawiająca się jakimś amokiem, opętaniem, wręcz podłą wścieklizną. Wiem, że droga apostołów i dobro zwyciężą, ale pytam – po co aż tyle tego zła ?! Czy szatan ma jeszcze tyle siły ?! Pomyślmy sobie, o ile szybciej następowałyby reformy państwa i polska droga do dobrabytu, gdyby nie ten niezrozumiały koszmarny opór tej części społeczeństwa ?!!!
Stalker2020.05.11 12:47
Co ? Znowu się PIS nie podobie ?! Senat z zabójczym kopertnikiem na czele dokonał totalnej obstrukcji ustawy o wyborach korespondencyjnych, przetrzymując ją w senacie dokładnie 1 miesiąc, a potrzebował tylko jednego głosowania o odrzuceniu ustawy w całości, co stało się 7 maja ! Komisja Wyborcza na to, ogłosiła, że wybory 10 maja nie mogą się odbyć z przyczyn prawnych i organizacyjnych, bo 2-3 dni to stanowczo za mało czasu do ich przygotowania. Jakby tego było mało, to w Zjednoczonej Prawicy szef Porozumienia Gowin zeszpurkował się i zaczął wodzić z totalną opozycją. Polacy nie zdają sobie sprawy co mogłoby się stać, gdyby Kaczyński nie przywołał tego głupka do porządku, a mogło się stać to, że ta wredna opozycja przejęłaby władzę w Polsce ! Miejmy nadzieję, że współpraca koalicyjna z Gowinem dotrwa do końca kadencji 2023 r., bo w następnych wyborach parlamentarnych Kaczyński nie chce słyszeć o koalicji z Gowinem ! Wybory odbędą się później (koniec czerwca – początek lipca) , co jest winą chamskiej opozycji a nie PIS-u, ale przed upływem kadencji prezydenta, naruszając niejako Konstytucję, która mówi, że wybory powinne się odbyć w terminie 75-100 dni przed upływem kadencji prezydenta. Jednakże ci co pisali ten bubel prawny, a podpisał go alkoholik Kwach, nie przewodzieli stanów nadzwyczajnych, uniemożliwiających przeprowadzenie wyborów. Polacy – nic się nie stało ! Ave Polska ! P.S. Całą winę zaistniałej sytuacji ponosi marszałek sejmu, pani Witek ! Marszałek sejmu podczas ogłaszania terminu wyborów MUSI uwzględniać te 30 dni procedowania ustawy w senacie, a nie prosić i skamleć o to, aby się senat pośpieszył. Gdyby więc pani Witek ogłosiłaby wybory na 17 lub 23 maja, wszystko, z wyjłtkiem Gowina, odbyłoby się bez żadnych zakłuceń !!!
.2020.05.11 12:24
https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0&feature=youtu.be
Urszula2020.05.11 12:04
Resort Ziobry przygotował projekt pozwalający konfiskować majątek Polaków. Projekt zakłada, że państwo będzie mogło przejmować majątki - domy, pieniądze, samochody, biżuterię itp. - które w ciągu ostatnich pięciu lat były w posiadaniu podejrzanego lub oskarżonego o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Całe mienie - niezależnie do kogo obecnie należy - będzie trafiało do skarbu państwa. Majątek mogą więc stracić osoby, wobec których nie toczy się żadne postępowanie karne. Mało tego, aby zająć ich mienie, organy ściganie nie będą musiały udowodnić im, że majątek pochodził z przestępstwa. Brawo, PiS. Zazdrościmy Korei Płn. A ciemny pisdzielski motłoch dalej będzie ich popierać, nawet jak stracą swoja własność.
urna POgrzebowa i zrzut do Czajki2020.05.11 11:26
z dumą i romantycznością kroczy PIS, Duda, Morawiecki i cały naród dumny ze swojej tożsamości - potem NIC i BIGCyc - dalej NIC zimna tupa - na końcu peletonu za autem KONIEC ENDPOszołWON idzie POplatfa na czele z Budką i babcią - potem zielona Stonka ZSL wyliniały tugrysek - Potem ruskie Onuce z Brownem - Pochód zamyka Biedroń Słupnik ze słupem w tylnicy
AAAtomek2020.05.11 11:39
O Sasinie i suskim zapomniałeś! A to inteligencja i sół tej ziemi, tej ziemi.
AAAtomek2020.05.11 11:09
Dzień dobry. Jak samopoczucie po wczorajszych wyborach? Chwileczkę... Wczoraj nie odbyły się wybory w Polsce! Pierwszy raz od czasów 2 wojny Światowej!!! Ci idioci z PiS nie potrafili ich zorganizować!
ktoś tam2020.05.11 11:20
Co, już się nowej kwestii nauczyłeś na pamięć? Bo dotychczasowa to była, że "wybory to śmierć dla Polaków" i "zamach na demokrację"... Ale nie wiem czy w ogóle nadajecie się do wyborów, bo skoro Wasza elyta sędziowska wykazuje nadzwyczajną indolencję w sprawie postawienia kółka na kartce z kandydatami to co dopiero doły... Uj, uj, Wy nawet i krzyżyka prawidłowo postawić nie potraficie... to narysować kółko jeszcze trudniej... Może jakieś kursy dokształcające w ramach dodatkowych fakultetów... Do kółka u totalniaków profesura to za mało...
AAAtomek2020.05.11 11:31
Tak się kończy głupota rządzących, którzy wybrali tacy jak ty. I tyle w tym temacie. Dramatem Polski są bezmyślni wyznawcy PiS jak ty.
ktoś tam2020.05.11 12:04
No nie wiem co z tym myśleniem u totalniaków skoro jest problem z postawieniem kółka lub krzyżyka. Ja nadal wiem jak to postawić... Widać ciemnota bardziej kumata od oświeconych... hmm... p. Jakubowska w trakcie komisji w sprawie "przyszedł Rywin do Michnika" mówiła o iluminowanych...
Urszula2020.05.11 12:17
Kółko czy krzyżyk to nie problem bo traci ewentualnie jeden czlowiek. Problemem jest ta parodia wyborów z zerową frekwencją. PiS jest tak tumanowaty, że nawet wyborów nie potrafi zorganizować. Od lat różne wybory były organizowane przez PKW i wszystko grało. Teraz ciemnota z PiS oddała organizację wyborów pisowskiemu tumanowi. No i sprawa się rypła. Nie mogło być inaczej. Wstyd na cały świat. Coście z Polską uczynili, pokraki myślowe.
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.05.11 10:59
Czy rodzima opozycja wykazuje chociaż śladowe ilości myślenia? Wszystko wskazuje na to, że nie. Przecież jeszcze parę tygodni kreciej roboty Grodzkiego, bajdurzenia szefa PO Budki, wpadek Kidawy, wrzasków Czarzastego, "złotych myśli" Tuska, andromów TW Bolka OTUA itp. -- a notowania prezydenta Dudy dojdą do 90%. Czy oni naprawdę nie wiedzą, że bezwiednie pracują dla PIS-u? Ta opozycja wejdzie do księgi rekordów Guinnessa jako najgłupsza, najbardziej żenująca opozycja w dziejach Wszechświata.
MT(*)2020.05.11 10:40
A cała ta obłąkana KO już poniżej 20 procent. I to sporo poniżej dwudziestu. Bardzo pozytywny trend w kolejnym sondażu, bardzo....
ktoś tam2020.05.11 11:17
No wiesz, skoro tam emanują taką inteligencjo jak u nadzwyczajnej kasty co to nie potrafią kółka postawić na karcie wyborczej... To ten trend bo w wyborach parlamentarnych zwolennicy PeŁowiaków też nie potrafili postawić właściwie krzyżyka na kartach wyborczych. Widać tzw. babcia klozetowa ma większe kompetencje niż przedstawiciele nadzwyczajnej kasty bo ona przynajmniej wie gdzie postawić znak wyboru. I to są ludzie z doktoratami, profesurami... jednym słowem to jest elyta sędziowska - jak mówią - "w tym kraju".
anonim2020.05.11 10:12
Oj. To spada. było ponad 40%