Sondaż na zlecenie Budki: PiS wygrywa, na podium też Konfederacja - zdjęcie
10.06.20, 15:55Fot. via: Flickr

Sondaż na zlecenie Budki: PiS wygrywa, na podium też Konfederacja

47

Na zlecenie Platformy Obywatelskiej pracownia KANTAR przeprowadziła sondaż, w którym zapytała Polaków, na jaką partię by zagłosowali, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Z badania wynika, że wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, jednak z niewielką przewagą nad Koalicją Obywatelską. Na podium znalazłaby się też Konfederacja.

Według sondażu, gdyby wybory do Parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby w nich 36 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 29 proc. Polaków. Podium zamyka Konfederacja z wynikiem 10 proc.

Na Lewicę oddanie głosu zadeklarowało 8 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłaby też Koalicja Polska z wynikiem 5 proc. głosów. Niezdecydowanych na kogo oddać głos było 11 proc. respondentów, a 1 proc. oddałoby głos na inne ugrupowanie, niż te wymienione w ankiecie.

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Platformy Obywatelskiej na próbie 1000 Polaków.

kak/Onet.pl

Komentarze (47):

Walter2020.06.11 8:10
Ostrzegam wyborców przed Andrzejem Dudą, który przysięgał na konstytucję mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg", a złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Jego prezydentura jest niesamodzielna i polega na posłusznym wykonywaniu poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego Rafał ma mój głos.
PePe2020.06.10 20:24
Co PeŁo tak słabo??? Przed eurowyborami rok temu mieli 13 pkt przewagi. To jak teraz dają sondaż, że przegrywają, to Duda przechodziw I turze
Izydor2020.06.10 19:15
Na podium też Konfederacja? To już nie ruskie onuce? Zaczyna się sezon robienia laski faszolkom przez PIS z okazji zbliżających się wyborów prezydenckich?
fekaliowy rafalek2020.06.10 17:59
[email protected] [email protected] [email protected] piszemy do borysa gomulki....
Sławek z Krakowa 2020.06.10 17:59
W weekend, na grillu, rozmawiałem ze szwagrem kolegi, facet jest ortodoksyjnym lemingiem tefauenowskim i to takim, który mówił że nie może się patrzeć na Kaczyńskiego, najchętniej by go zabił... Ale o co chodzi - gdy wypiliśmy już po 2-3 piwa, atmosfera się rozluźniła i ja powoli zaczynałem mieć dość jego bluzgów powtarzanych za TVN o Szumowskim, maseczkach, Rydzyku itp.zwróciłem się do niego w kulturalny sposób, mówiąc m.in. że jest człowiekiem wykształconym, skończył wszak jakieś studia i to o co go proszę nie powinno być dla niego większym problemem. Więc zwróciłem się doń, niech wymieni mi 3 rzeczy które mogłyby mnie skłonić żebym poprał kandydata PO, PSL tudzież innego z opozycji. Oczywiście powiedziałem że ja natychmiast przedstawie takie które skłaniają mnie żeby głosować na Dudę. Sądząc po rumieńcach na twarzy, dostał migotania przedsionków i gdybym był niższy od niego pewnie dostałbym po pysku. Powtórzyłem polecenie, a leming odpowiedział mi tak, że nawet jego siostra wybuchnęła homeryckim śmiechem (dokładny cytat) : "k... ta wasza TVPiS zryła wam łby i niszczycie nasz wizerunek na świecie" ..... wówczas kolega zaproponował żebyśmy wypili coś mocniejszego, gdyż ze śmiechu rozbolały nas przepony, a skompromitowany leming po marketingu w Niu Sączu, się zawinął i chyba pojechał na "fakty"TVN, bo było tuż po 19 ...
harry2020.06.10 18:21
Znakomicie oddana charakterystyka leminga. Tam większość takich przygłupów. Nawet piwa lemingowa swołocz nie pozwoli ludziom spokojnie posączyć. Koniecznie musi być boskości Tuska i entelegencji pozostałych debili z PO. Powtarzam: znakomite ! Gratuluję Sławek !
Tom2020.06.10 18:51
Sławku z Krakowa, gdybyś to ze mną balował w weekend, na zadane przez Ciebie pytanie odpowiedziałbym: "w niczym, sra.m na PO, bo była tak samo arogancka a i w podobnym stopniu generowała afery jak PiS". Czy to źle że obywatel tego kraju, który płaci ogrom pieniędzy na tych darmozjadów z góry, chce aby to państwo stało na najwyższym poziomie, z jak najlepszymi politykami, a nie aby było tylko "lepsze niż za PO"? Czy możemy w końcu zacząć od nich wymagać?
Sławek z Krakowa 2020.06.10 20:24
Jesteś niepoprawnym romantykiem, pragniesz raju na ziemi, z uczciwymi, przejrzystymi politykami , karnym społeczeństwem i ustrojem który niesie wszystkim szczęście, bogactwo i mnogich uciech zdroje. To niebylandia, nie twierdzę że PiS to krynica uczciwości i mądrości, ale natenczas nie mamy nic lepszego, albo inaczej - na nic lepszego nie zasługujemy. To nie jest wybór "mniejszego zła" to wybór 01, albo zostaniemy krajem teoretycznie suwerennym, albo nie będzie nas wcale, albo pokolenie AK, albo pokolenie NKWD. Tertium non datur
dr2020.06.10 20:44
też miałem dyskusje z lemingiem ..ale w robocie przytoczyłem dane z rocznika statystycznego... i Pan powiedział że kończmy dyskusje ..bo się zdenerwuje a może już był zdenerwowany ? i tak się kończy moja rozmowa z lemingami ...nie są wstanie wykrztusić żadnego sensownego argumentu ino "debilny" ostracyzm ... czyli ? "prawda w oczy kole... " jak jadę samochodem to specjalnie słucham RMF kto łyka te głupoty większe mniejsze tam wypowiadane ? to nie wiem ?
Otto2020.06.10 17:47
Sondaż zmanipulowany przez zamawiającego i wykonującego sondaż !
Michał Jan2020.06.10 17:56
Jak "Nauczyciel" nie awansuje Niewyspanego na jakieś międzynarodowe, wysokie stanowisko, za "zasługi w walce z covidem", to ten sondaż jeszcze będzie wspominał z rozrzewnieniem. Niewyspany jest teraz najcięższym balastem, bo nie dość, że peowcy mogą na sprawie brata jechać, to jeszcze trzeba mega niespójną propagandę kombinować, żeby uzasadnić te jego "sukcesy".
yo2020.06.10 17:38
Jak określić, kto jest następny w kolejce po Pani Kidawie- Błońskiej? Taki ktoś, wobec kogo ta Pani uchodziła za lepszą? Dziś być czerwonym wyborcą to rozpacz: Trzaskowski, Hołownia.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.10 17:19
Trzaskowski ratuj ... "już ledwo zipie."! .(...'...........\|.......... ........... .............| ..\...............\:.... ............................F ...\...............L:.............-.-. .. ......... './ ....'...............':............/.). .\ ._.......'..| ......'............. ..'....'....-(-"'')'..).......'....L ........'...............'.__.-'..|..'. .' |. '...........\ ..........'....'.................'!_'. .. |-........:...\ ........ ....'-._..................."'...)::''... .......L ................'-............ ......._.':::'...........J ................J..'-._........_..-'.. .) :'.......... ...L ................F......'-...........-' .) .................| .............. .J..........'.....-'...-')::............ ...J ...............F............'-._.- '._.'.:'...............L ..............J................J"""... .. )'............ ...J .............J..................\..... .. F................L .............F .....:.............\...../...........
Zephyr2020.06.10 17:06
Budka widocznie za mało zapłacił za badanie, gdyby zapłacił więcej PO byłaby na pierwszym miejscu z wynikiem 110%. Brawo ty.
anonim2020.06.10 16:59
Jak na zlecenie Budki to lekko licząc sądaż rzeczywisty jest jak 60 % do 20 %.
aktyw partyjny PO to kupi2020.06.10 16:52
to sztuka sprzedać POplatfusom kolumnę Zygmunta
Urszula2020.06.10 17:05
Bo ty myślisz, że aktyw PO jest taki jak to określił Kurski "ciemny lud to kupi". Nic z tych rzeczy. Należy brać pod uwagę wszystkie pojawiające się sondaże i wyciągać wnioski. Dla pismatołów to jest zbyt skomplikowane.
Szybka Randka sex2020.06.10 16:52
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
a nowy Gomułka Budka - WON2020.06.10 16:42
rozpad PO nadchodzi. Niczym nie przekupią Hołowni. Powstanie ,po zwycięstwie Dudy i po Pogromie czaczkowskiego, nowa partia Hołowni, która przejmie część PO
fekaliowy rafalek2020.06.10 17:58
tu wysylaj propozycje..... [email protected] [email protected] [email protected]
Czaczkowski kończy się, jest nudny jak psi flak2020.06.10 16:39
POplatfusy chyba oleum z kolana nie dopływa do płaskiego mózgu. Why Czaczkowski ma około 16 %; a Duda około i wszędzie ponad 42 %. POmpujcie Purchla medialnego sokiem z buraka
harry2020.06.10 16:35
Nie wiem jaki sens nieustannego przerzucania się wszystkich z wszystkimi iluzorycznymi argumentami sondażami i argumentami typu "nie, to my wygramy", "nie, wy nie wygracie" . Jedynym sondażem są jedynie wybory. Zbyt często w przeszłości po wyborach okazywało się, że sondaże są niewiele warte. I po tych wyborach scenariusze są tylko dwa: 1. Andrzej Duda uzyskuje reelekcję i wydarzenia w Polsce nabierają tempa. Do zaplanowanego finału doprowadzona będzie reforma sądownictwa, rozpocznie się reforma uczelni, w tym ich dekomunizacja. Pozamiata się na nich po żenującym gender, co faktycznie było lewacko-tęczową indoktrynacją i sposobem na życie całej armii lewackich propagandzistów. Państwo polskie wypracuje stosowne relacje i proporcje na krajowym rynku mediów. Bardzo rozbudowanym wsparciem państwa stanie się obszar innowacji i wynalazczości. Rząd będzie kontynuował dotychczasowe kierunki wsparcia polskiej rodziny, dzieci i młodzieży. 2. Prezydentem zostaje Trzaskowski. Od tej chwili Zjednoczona Prawica zaczyna w Polsce i zagranicą "festiwal wspomnień" czyli tego wszystkiego czym w niedalekiej przeszłości Tusk i PO dyskredytowali i utrudniali wypełnianie funkcji Śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Będzie to realizowane z wykorzystaniem całej gamy metod i technik, które perfidnie przez lata wobec Lecha Kaczyńskiego stosowali Tusk i PO, przy czym, będzie w tym wszystkim więcej autorskiej inwencji i innowacyjności. W międzyczasie rząd Zjednoczone Prawicy realizował będzie swoje przedsięwzięcia takie jak choćby dokończenie przekopu Mierzei, Via Carpatia, Centralny Port Komunikacyjny, a w polityce zagranicznej pogłębianie relacji z USA, sprowadzenie tu jeszcze większej ilości amerykańskich sił zbrojnych, zero relokacji imigrantów z Afryki, pogłębianie współpracy z państwami Trójkąta Wyszehradzkiego i w szczególności, z Węgrami. Wszędzie tam gdzie Trzaskowski - jako ewentualny prezydent RP się pojawi - oczekiwać go będzie coś zdecydowanie bardziej twórczego niż to co wyprawiał jakiś śmieszny KOD okradany z własnych puszek z pieniędzmi czy żenujący lewacko-tęczowi awanturnicy uliczni. Przez kilka miesięcy komisarz rządowy w Warszawie wraz ze swoją ekipą "prześwietli" istotne papiery dotychczasowych władz Warszawy i pewnie światło dzienne zobaczą 'cuda jakie dotąd się fizjologom nie śniły". Nie da się bowiem "papierów" z okresu kilkunastu lat skutecznie 'wyczyścić do samego spodu". Słowem, w Polsce i w Warszawie stanie się ciekawie.
tadeo2020.06.11 6:40
Skoro w w warszawskim ratuszu są jakieś "papiery" to dlaczego prokuratura Zbyszka Z. jeszcze nie działa?
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.10 16:24
PiS już ledwo zipie. Większość sejmowa wisi na włosku, a przed PiSdami jeszcze spektakularna przegrana marionetki Kaczysty w wyborach na urząd prezydenta RP.
Reytan2020.06.10 17:03
Komunisci brzydko sie lapia,bo przegrywaja,a oni tyego nie potrafia.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.06.10 16:12
Konfederacja i ich kremlowskie "leszki" ciągle weszą Żydów w rządzie, w Sejmie, wszędzie... A kim oni sami są? Czy Braun to nie jest żydowskie nazwisko? A już napewno Berkowicz. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Taki tam...2020.06.10 17:08
Aj, waj, strach zaglada w oczy, ile ci dali za ten wpis?
Michał Jan2020.06.10 17:50
Za ctrl V dają co najwyżej 10 gr, więc musi się chłopina nastarać na jednego "Harnasia".
Zenek2020.06.10 20:33
https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
typ2020.06.10 16:09
PO robi dla siebie sondaże pocieszenia. Nie widzi, że do końca kadencji będzie miała max 10% poparcia. Realnego a nie sondażowego.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.10 16:07
Polską nie rządzi PiS tylko kościół i oszust z torunia! Za rządów PiSdzielcy pedofile w sutannach nie musza się martwic bo nic im nie grozi a do reszty klechów płynie szerokim strumieniem kasa podatników!
Reytan2020.06.10 16:58
Komuna smierdzi Putinem,ktory jest lesbijka.
anonim2020.06.10 19:21
Żydzi z GW chcą nam zrobić Ukrainę. Aby było tak jak było. Wyjazdy do Niemiec na szparagi. A w Polsce rządzi VOLKSDEUTSCH lub ŻYD po matce ARENS - Był w Izraelu jeden Arens który miał na imię Mosze. Polacy się zagryzą szczuci przez żydów a będzie nimi rządził Rafał – imię męskie pochodzenia semickiego wywodzące się od hebrajskiego słowa רָפָאֵל (Rafael Arens po ojcu Trzaskowski)
Leszek2020.06.10 16:06
No i żydki mają problem. Pomimo pomijania w TV PiS żydowski teleścieki. Jak widać ludzie mają powoli dość PO Pisiorskiej awantury. Aby tylko do koryta . Za miskę ryżu, nie wspominam o PO niemieckich najemnikach. To są dopierom ścierwa.
Reytan2020.06.10 16:56
Leszek to stary znany prowokator komunistyczny,takie scierwo ubeckie.
fekaliowy rafalek2020.06.10 17:54
jego matka ze scierwami ubeckimi sie puszczala i mamy tu poubecki pomiot na tym forum....leszek....
gość2020.06.10 16:05
Trzaskowski pomylił Czerwiec 1956 z Powstaniem Wielkopolskim. Gdyby kampania była w grudniu, gloryfikował by ZOMO za wygraną na „wujku". Nie musi znać szczegółowo historii, ale jakąś wiedzę podstawową musi mieć jako prezydent. Druga Kidawa, do wyborów będzie miał 2%. Zobaczycie.
Michał Jan2020.06.10 17:48
Oby - wtedy, w 2. turze, p. Bosak pozamiata.
benek2020.06.10 16:05
Szymon Hołownia poczyna sobie coraz śmielej. Jednego z polskich biskupów oskarża o „tępą głupotę” i nazywa go „abnegatem”. Tak walczy o elektorat lewicy. Zdaje się, że zaszła pomyłka, Holownia nie ubiega się o urząd prezydenta, tylko papieża. Żenada.
AAAA2020.06.10 19:00
Ciekawe, czy księża nadal udzielają mu, i to publicznie, komunii świętej. Gdy jeden kapłan kiedyś nie udzielił, ze względu na poglądy, które szerzy, to oburzenie hierarchii kościelnej było powszechne. Nawet Jacek Salij zadeklarował, że udzieliłby Hołowni komunii, bo buntownikiem nie jest. A we mnie wszystko się buntuje przeciw koniunkturalnym "kapłanom", tak samo jak przeciwko arcybiskupowi gdańskiemu, który pochował zwolennika LGBT, oszusta i złodzieja Adamowicza w Bazylice NMP w Gdańsku. Sieją zgorszenie niektórzy duchowni, ale na pewno ten biskup, którego zwymyślał hołownia, jest prawdziwym duszpasterzem. Ciekawe, który to biskup?
ala2020.06.10 16:04
Totalna kompromitacja Bosaka. Korwin-Mikke żartuje obleśnie jak Urban z Matki Bożej, a „katolik” Bosak się śmieje. Sprawdź na youtube. Precz z Bosakiem! Pokazać to w telewizji i Bosak idzie na dno w wyborach. Niech idzie studia skończyć.
Reytan2020.06.10 16:54
Narodowcy zawsze tylko udawali katolikow,bo reprezentuja darwinizm spoleczny I moralnosc zydowsko-protestancka. Bosak I Korwin to Krypto-Komuna,zawsze przeciwko Polsce.
Michał Jan2020.06.10 17:46
Już niedługo przyjdzie Ci rozkaz zmiany szczekania o 180°.
Michał Jan2020.06.10 17:47
Kopsnij jakiegoś linka, to się pośmiejemy, jak twardo-pisowcy potrafią opatrznie przekaz zrozumieć.
sorry2020.06.10 16:02
ale jaja zamówili wynik i juz prawie u władzy.to wynik lepszy niz byłby w oko pres.robia sobie kabaret sondazowy ale co im zostało tylko zakłamanie i micha się cieszy.
fekaliowy rafalek2020.06.10 18:01
pogratulujmy borysowi gomulce... [email protected] [email protected] [email protected]
Piotr Nowak2020.06.10 18:20
Łaał wypisisaleś publicznie dostępne adresy mailowe. Qwa człowieku jak ty mnie teraz zaimponowaleś :)