Sondaż. Kto wygra wybory? Andrzej Duda - zdjęcie
08.07.20, 18:23Fot. screenshot - TVP Info

Sondaż. Kto wygra wybory? Andrzej Duda

12

Zdaniem 47 proc. Polaków wybory prezydenckie wygra urzędujący prezydent Andrzej Duda. Na jego rywala z Koalicji Obywatelskiej wskazało jedynie 40 proc. respondentów.

Na zlecenie portalu wPolityce.pl pracowania Social Changes przeprowadziła sondaż, w którym zapytano Polaków, kto ich zdaniem wygra wybory prezydenckie, których II tura odbędzie się już w najbliższą niedzielę:

- „Ko według Pani/Pana wygra wybory i zostanie prezydentem Polski?” – brzmiało zadane ankietowanym pytanie.

Okazuje się, że większość badanych jest przekonana o zwycięstwie Andrzeja Dudy. Na ubiegającego się o reelekcję prezydenta wskazało aż 47 proc. respondentów. Rafał Trzaskowski natomiast wygra wybory według 40 proc. z nich. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 13 proc. ankietowanych.

- „Zdaniem politologów, przekonanie o szansach konkretnego kandydata na wygraną jest bardzo ważnym czynnikiem w kampanii wyborczej” – podkreśla portal wPolityce.pl

kak/wPolityce.pl

Komentarze (12):

Obserwator2020.07.9 7:39
Gdy wybór na którego z kandydatów zagłosować jest EKSTREMALNIE TRUDNY .....tak jak dla mnie, postanowiłem odrzucić wszystkie wady oraz zalety obu kandydatów postanowiłem odrzucić wszystkie ich obietnice na przyszłość postanowiłem odrzucić wszystkie opinie i doniesienia medialne o obu kandydatach POSTANOWIŁEM SIĘGNĄĆ .....DO MOICH WŁASNYCH PRYWATNYCH KORZENI..... ..........I WIEM NA KOGO ZAGŁOSUJĘ..........! Zagłosuję .......na .......MOJEGO DZIADKA..... , który był oficerem AK , dostał order Virtuti Militari i zginął w Powstaniu Warszawskim oraz Zagłosuję ..... na .....Pana BOGA ....., bo nie mam ochoty się przed NIM potem bardzo poważnie tłumaczyć i żałować Każdy z WAS.....DRODZY Forumowicze .....ma jakiegoś swojego dziadka, którego szanowaliście .....oraz jakiegoś BOGA , w którego na prawdę wierzycie ( to może być Bóg transcendentalny, Bóg materialny, Bóg kariera zawodowa , Bóg pieniądze , itp, itd.....) Jeżeli nie wiecie na kogo zagłosować .....to postawcie ważny krzyżyk przy którymś z kandydatów na Prezydenta RP .....i zagłosujcie tak jak JA .....będzie WAM łatwiej z dokonaniem wyboru..... ( jeżeli samo nie wiecie który z kandydatów spełnia na prawdę Wasze oczekiwania) Pozdrawiam WSZYSTKICH P.S. ( oczywiście nie napiszę przy którym z kandydatów postawię krzyżyk, ....ale ktoś na pewno przecież musi zostać Prezydentem RP i nie chcę , żeby inni wybierali GO za mnie )
Walter2020.07.9 5:45
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. W 2012 r. podpisał projekt ustawy przewidujący karę 2 lat więzienia za in vitro. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie tzw. telewizji publicznej, a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych.
Prof. dr. habilitowany2020.07.9 6:59
Krętacz jesteś.
Konfederacyjna Polska2020.07.8 19:24
Chłopaki i Dziewczyny z Konfederacji, przypominam tytuły w frondzie o NAS! #Dr Jerzy Targalski: Dlaczego Konfederacja jest ,,partią rosyjską''? #O. Tadeusz Rydzyk: Rozczarowałem się Konfederacją #Konfederacja obnażona. Cytaty z Korwina ku chwale Putina - to mówi samo za siebie #Konfederacja ramię w ramię z Trzaskowskim? Grodzki i Bosak się tłumaczą #Matka Kurka: Konfederacja moskiewskich nieudaczników #Konfederacja może cuchnąć ruską onucą #Dr Jerzy Targalski: Dlaczego Konfederacja musi się rozpaść #Dr Jerzy Targalski ostrzega: Konfederacja ciągnie młodzież w kierunku Rosji #Konfederacja tradycyjnie antyamerykańska, antysemicka i prorosyjska #Tomasz Sakiewicz: Konfederacja ma utorować drogę Platformie #Konfederacja to 5 partia czy V kolumna Putina? Pamiętam i dlatego nie zagłosuję na Dudę.
Anonim2020.07.8 19:29
I mieli rację. Głosujesz na Trzaskowskiego. Nie ma trzeciej możliwości czy Ci się to podoba czy nie. Po prostu... PO z KOnfederacją tworzy POKO, polityczny "Nord Stream". I żadne zaklęcia tego nie zakryją.
GS2020.07.8 20:54
Wpis tego "konfederaty" świadczy dobitnie, że władzę nad (uczciwymi) Narodowcami przejęły takie właśnie osoby jak je opisywano na Frondzie.
MaxFiend2020.07.8 19:10
Podajcie może lepiej wyniki ostatnich sondaży :-D
Urszula2020.07.8 19:03
No, kurna, nie wiedziałam, że Duda Andrzej był w Unii Wolności. Nie podaje tego faktu w swojej oficjalnej biografii bo nie jest to wygodne. Ale Pisiory mu wybaczą i niemieckie pochodzenie i przynależność do partii liberałów bo tera jezd w PiS. :D Jasne, Duduś, tylko krowa nie zmienia poglądów. :D
Ula2020.07.8 20:57
A wiedziałeś, ze matka Trzaski była współpracownicą SB. Zwerbowali ją bo lubiła podróżować z amerykańskim dyplomatom w jego samochodzie po Warszawie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.8 18:40
Ja tego szczucia PADofila na Niemców nie kumam. Mówi cały czas, że będzie nam się w Polsce żyło tak, jak w Niemczech. Będą Niemcy do nas przyjeżdżać na zakupy, itp. Więc jakby aspiruje do Niemców, a jednocześnie Niemiec go bije, Niemiec chce wybierać w Polsce prezydenta? To w końcu Niemcy są źli, czy dobrzy? Sam się chłopina pogubił w tym bełkocie. A już największym hitem jest to, że jego własna żydowska żona jest magistrem GERMANISTYKI. Z nienawiści tak, czy strachu, czy z jakiego powodu poświęciła 5 lat studiów na ten akurat temat? Jakiś straszny, brzydki kompleks tej pary wyłazi na wierzch przy okazji tych wyborów.
Anonim2020.07.8 18:45
Taaa... Misiu-Pysiu... A jednak jesteś cretino...
A2020.07.8 18:31
Oby w czasie wyborów ludzie nie zmarnowali szansy na dobrą przyszłość i potrafili odróżnić człowieka o polskim sercu, od wilka w owczej skórze.