Sondaż: Kolejny wzrost i ogromna przewaga PiS! Już 53 proc. poparcia - zdjęcie
25.04.20, 08:35Screenshot Twitter - Beata Mazurek

Sondaż: Kolejny wzrost i ogromna przewaga PiS! Już 53 proc. poparcia

68

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na rekordowy wynik. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl, spośród Polaków zdecydowanych oddać głos w wyborach aż 53 proc. zagłosowałoby na partię Jarosława Kaczyńskiego.

W sondażu rośnie również frekwencja, która tym razem przekroczyła już 40 procent. PiS w najnowszym badaniu Social Changes znów też zyskuje – tym razem 1 punkt procentowy.

Koalicja Obywatelska ma wciąż ogromną stratę do PiS, choć odrobiła 2 punkty procentowe od poprzedniego badania. Teraz swój głos chce na nią oddać 17 proc. badanych.

Dwucyfrowy wynik notuje także Lewica z poparciem rzędu 12 proc. i zyskuje 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania.

Traci, również jeden punkt procentowy, Konfederacja. Zagłosować chce na nią co dziesiąty uczestnik badania.

7 proc. uzyskał z kolei PSL. To o 1 punkt procentowy mniej niż poprzednio.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 17-20 kwietnia.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (68):

adam2020.05.13 1:20
Ministerstwo Zdrowia kupiło bezwartościowe maseczki ochronne za ponad 5 mln zł. Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia. Za pośrednictwem Łukasza G. resort zdrowia kupił co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę (z VAT to ok. 42 zł) i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł. Po tej pierwszej transakcji Łukasz G. sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana) – informuje GW. Jakie były ceny tych produktów przed pandemią? Maseczki FFP2 kosztowały między 2 a 4 zł za sztukę, a chirurgiczne – między 50 gr a 1 zł. Według ministra Szumowskiego ( wywiad w radiu ZET) nie ma nic nagannego w tym, że instruktor narciarski dostarcza maseczki do Ministerstwa Zdrowia, chociaż nigdy wcześniej nie zajmował się dostawą sprzętu medycznego. Nie ma nic też niewłaściwego w tym, że kontakt do ministerstwa załatwia brat ministra. Nie ma również nic nagannego w tym, że dostawca maseczek niespełniających norm, to znajomy ministra.
Jan Radziszewski 2020.05.12 22:08
02.05.2020 NMP Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
Jan Radziszewski 2020.05.12 21:22
13.03 2020 Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
griszko2020.05.7 9:51
Tak tyrzymać i do góry Panie Prezesie.
edi2020.05.5 13:57
A ja UFAM PiS i Prezydentowi Dudzie - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
hrabia de zurek2020.04.30 8:52
uwazam ze najlepiej jest sie nawalic od rana co tez i czynie
sct2020.04.30 19:55
A jaką markę wódy lubisz?
olo2020.04.26 2:11
Sondaz, zapytali kulawego i maja.A frekwencja?pewno ze120 procent
senior wyborca2020.04.25 22:34
Proponuję decydentom rozważyć możliwość rozwiązania parlamentu. Tyle zamieszania, prywaty i zdrady wprowadzają pewni posłowie, że dobrą rzeczą byłoby wyłonienie nowego składy sejmu i senatu.
Vivian Darkbloom2020.04.25 15:13
Sondaż dla wpolityce.pl hehe. Teraz czekamy na wyniki "sondażu" dla niezależna.pl.
Dell2020.05.3 23:14
Wyniki sondażu dla OKO.press już przeczytane?
Walter2020.04.25 14:04
Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza na skutek pandemii koronawirusa i susza spowoduje wzrost cen artykułów żywnościowych. Nastąpi ogromne bezrobocie, a 500+ zostanie ograniczone do minimum. Rząd wprowadzi kryterium dochodowe, które znacznie ograniczy ilość uprawnionych. Wtedy notowania PiS-u spadną w sondażach jeszcze bardziej. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński chcą przeprowadzić głosowanie w maju, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Za kilka miesięcy szanse na jego reelekcję znacząco spadną. System głosowania korespondencyjnego opracowany przez polityków z PiS-u daje duże możliwości fałszowania ich wyników. Spowoduje to kwestionowanie ich legalności i uczciwości. Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję i jest ślepym wykonawcą poleceń Jarosława Kaczyńskiego, dlatego nie zasługuje na drugą kadencję.
Hity kinowe online 2020.04.25 12:30
Hej hej Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
AAAtomek2020.04.25 11:40
Opinia karnistów z KIPK/UJ w sprawie przekazywania spisów wyborców Poczcie Polskiej S.A. celem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych: Polecenie przekazania Poczcie Polskiej S.A. spisu wyborców zawierających dane wszystkich wyborców, celem organizacji wyborów korespondencyjnych, w stanie prawnym na dzień 23 kwietnia 2020 r. nie posiada podstawy prawnej i może nosić znamiona przestępstwa. Przestępstwem może być także przekazanie spisu wyborców (informacji chronionych) podmiotowi nieuprawnionemu. https://kipk.pl/dokumenty/opiniaspiswyborcow.pdf
anonim2020.04.25 11:36
Ta pandemia dobitnie pokazała nieudolność rządu na wielu płaszczyznach...
anonim2020.04.25 11:34
Komuchy z PiS już wielokrotnie udowodnili, że gdzieś mają prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
Dell2020.05.3 23:21
Podaj przykłady.
Konfederacja2020.04.25 11:33
Cóż... jam mawiał Korwin "demokracja to ustrój głupców", sondaż dobitnie to pokazuje...
Dell2020.05.3 23:20
Dlatego ten kto mądry (jak Korwin) lubi Putina, nieprawdaż Konfederato?
Maria2020.04.25 11:24
ZJEDNOCZONA PRAWICA, TO CUD, KTÓRY ZDARZA SIĘ RAZ NA 100 LAT!!!!!!!!!!!!!!!!
Aldona2020.04.26 6:10
Raz na 130 lat.
Maria2020.04.25 11:23
BRAWO ZJEDNOCZONA PRAWICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pleban2020.04.25 10:17
Zgroza! W ogłoszonym właśnie sondażu dla "Do Rzeczy" ponad połowa Polaków (51,4%) popiera Opozycję Totalną: https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-sondaz-partyjny-pis-traci-samodzielna-wiekszosc-6503627001493121a Kara Boża pewna jak amen w pacierzu!
ak2020.04.25 10:11
Dodatek do tej przewagi dla przeciwwagi... Prezent dla głupich od Morawieckiego: Oto "tarcza" w praktyce. Cichutko, boczkiem, boczkiem. "Szkoły i przedszkola pozostają zamknięte do 24 maja. Ale zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony tylko o tydzień, do 3 maja. Później rząd myśli nad wprowadzeniem "zorganizowanej opieki nad dziećmi" - wynika z informacji money.pl. W piątek wieczorem rząd potwierdził nasze doniesienia". Tak nawiasem mówiąc gdyby nie wolne media skąd byśmy to wiedzieli ? Rząd się nie zająknął.
Jacek2020.05.10 23:02
Kolego prowadzę działalność, moje pracownice które pracują w usługach, fryzjerstwo, mają przedłużony urlop opiekuńczy do 24 maja. Skąd bierze się tak kupa?
babcia2020.04.25 10:08
ciemny lud popierający PO co im tvn wciśnie to sama prawda Duda i tak wygra teraz czy potem
anonim2020.04.25 14:18
Wygra ,bo babcie oglądają propagandę na TV1 i nie myślą jak są manipulowane.
Dell2020.05.3 23:11
20 procent wyborców PiS ogląda TVN. :) To znaczy, że i "babcie" i "dziadkowie" z PiS-u są odporne na propagandę. I to tę najbardziej nachalną.
anonim2020.04.25 10:05
PiS jakby zapomina, że Prezydent Duda w I kadencji, to nie ten sam Prezydent Duda, co w drugiej kadencji? przyjdą starsi i mądrzejsi, i po ... "patriotyzmie"
ja22020.04.25 9:56
Prośmy Boga gorąco i żarliwie o deszcz. Apel do wierzących nie tylko katolików.
Dell2020.05.3 23:08
Tu sami wierzący. Jedni wierzą, że Bóg istnieje - drudzy, że nie istnieje. Ani jednym ani drugim modlitwa o deszcz nie zaszkodzi. Jak zresztą, żadna inna modlitwa.
ja22020.04.25 9:51
Prośmy Boga gorąco i żarliwie o deszcz.
anonim2020.04.25 9:56
jak trwoga to do Pana Boga?
anonim2020.04.25 14:15
Lepiej wtedy niż wcale ,ale trzeba szczerze i się nawrócić .
ale nie Powiem- tylko WON na Berdyczów2020.04.25 9:50
gdybym był Cuchnowskim z Gw i Stonogą - to mógłbym powiedzieć "POwskie Q#wy muszą odejść"
Ciemnota to kupi?2020.04.25 9:46
Widać duży progres w DR maja tylko 47 % dzisiaj fronda poszła na całość Dlaczego nie 99%;
babcia2020.04.25 10:09
będzie
zgolaszony,sfrustrowany,wytuskowany,w bvudceTOI 2020.04.25 9:33
Q#wa znowu łykeend mam "zasrany" i tak od 5 lat
STOP 2020.04.25 9:31
dobić POtwora i w tryumfie po wyborach na "TARCZY" pokazywać historii
Lubie rzeczy2020.04.25 9:31
Instytut Danych Z D*py. xD
jozef2020.04.25 9:27
Do jesieni będą mieli 90 procent i już żadne wybory nie będą potrzebne, Ziobro zostanie jeszcze Prezesem Sadu Najwyższego i będziemy mieli demokrację lepszą niż w Korei Północnej.
Dell2020.05.3 22:59
Bolesne te dwa procent Kidawy, nieprawdaż? Kto to powiedział, że kiedy PO zejdzie poniżej 20% to trzeba będzie "wygaszać projekt"? Tusk już zaczął... :) Zagłosuj na Dudę!
man.of.Stagira2020.04.25 9:23
53 proc. poparcia nie na PIS tylko Zjednoczoną Prawicę!
anonim2020.04.25 9:14
Poczekamy, zobaczymy
kasikass2020.04.25 9:11
dla niedoinformowanych na forum,,,w kraju mamy podział władzy,,,,lokalnie w województwach rządzi samorząd czylu Wojt Burmistrz Prezydent i Wojewoda....i w zależności jaka władza takie rządy w terenie i jaki dyrektor w szpitalu ! np. w Łodzi wybrali PO i mają teraz co mają,,,,budują pomniki przed Centralem typu srutututu du...pa z drutu, a na dzieci z domu dziecka wydzielają jak na wojnie...itd także kogo wybraliście w terenie swoim to macie jak macie....
jozef2020.04.25 9:30
Tą ciemnotę możesz wciskać na egzekutywie PiS, może ci uwierzą. Wszyscy wojewodowie są z PiS - u, dlatego taki burdel
Dell2020.05.3 22:56
"lokalnie w województwach rządzi samorząd czylu Wojt Burmistrz Prezydent i Wojewoda" Wojewoda jest organem władzy państwowej.
MEMENTO447!2020.04.25 9:05
Jak PiS nie otrząśnie się z szaleństwa serwilizmu wobec wiadomego lobby to nie tylko przewali szansę na obronę POLSKI ale i sam z de ch nie pozostawiając po sobie niesmak. Apel do zwolenników Pis -naciskajcie na swoich wybrańców tak żeby przestali zdradzać POLSKĘ w kwestii 447!!!
ktoś tam2020.04.25 9:16
Świetnie, ale niech Konfederaci przestaną przedstawiać brednie ekonomicznego darwinizmu Korwina jako zbawienie dla świata. Bo może i jest to zbawienie, ale raczej dla tych uczciwych inaczej z "Ziemi obiecanej". Skoro najczarniejsze scenariusze o ust. 447 przewidują skutki w sumie takie same jak ekonomia Janusza polskiej polityki to co za różnica, która opcja? Wystarczy chociażby posłuchać "rewelacyjnych" recept p. Sośnierza syna na dobrobyt nielicznych by liczni mogli podziwiać ów patriotyzm gospodarczy by wiedzieć o czym piszę. Jeszcze tylko trzeba dokładnie ustalić dokładnie, o którą ojczyznę chodzi w ramach tego patriotyzmu... bo p. Korwin nie raz się chwalił, że Żydem jest... Ale patriota, sam cymes.
MEMENTO447!2020.04.25 9:32
Mnie jest bliżej do narodowców, którzy nie robią tego błędu co korwiniści i nie czynią celu ze zwykłego narzędzia. Celem jest dobro narodu a narzędzia mogą byc różnie. Na pewnym etapie elementy wolnego rynku nawet w wydaniu korwinowskim może być takim narzędziem. Ale np podczas pandemii czy pożaru BPN że też ostatnie przykłady przywołam to już nie zdaje egzaminu.
M.a2020.04.25 8:59
Chyba Grodzki ma rację te wybory będą zabójcze ale dla PO.
anonim2020.04.25 14:13
Dla nas wszystkich
Kudłata Budka2020.04.25 8:46
Mi ciągle nie rośnie nawet po wiagrze.Żona mi mówi,że już nigdy mi nie wzrośnie.
ktoś tam2020.04.25 8:58
Idź do "osobnika legitymującego się dowodem osobistym na nazwisko Anna Grodzka". Może Ci co doradzi, bo w końcu miało toto bliskie spotkania III stopnia z tymi zagadnieniami. Albo znajdź studnię, do łańcucha przymocuj organ, napełnij wiadro wodą i pozwól by swobodnie opadało. Może coś się wydłuży...
ktoś tam2020.04.25 8:45
No i co z tym zrobi Kim Kopertnik? No bo te "koperty śmierci"... chyba dla tych co do nich wkładali ostatnie oszczędności i jeszcze pożyczać musieli... https://swprs.org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/ No i z tym: https://www.salon24.pl/newsroom/1040361,ke-nie-zajmie-sie-sprawa-wyborow-w-polsce-reynders-wyszedl-przed-szereg
lilith2020.04.25 8:42
:))) napiszcie lepiej 110% ciemny lud i tak to kupi.
anonim2020.04.25 9:00
Tak, tak ... Elektorat PO już to kupił.
Młode bliźniaki klamczuchy2020.04.25 8:41
Pic na wode fotomontaż ciekawe ile Karnowscy zapłacili za taki sondaż ? Oni już tyle kitu wcisnęli ze mimo milionowych nakładów zbankrutowali bo musieli płacić kart
ktoś tam2020.04.25 9:06
"Płacić kartami"? Jak mniemam. I to mieliby płacić kupujący oczywiście? Hmm... U mnie nie ma problemu dostać za gotówkę. I nie tylko ten tytuł prasowy, ale i inne. I to w Krakowie, w centrum miasta.
MISIO2020.04.25 9:17
kwicz z zazdrosci platformiany kundlu
Katolicyzm rydzykowy2020.04.25 8:39
Para medyków musiała poddać się izolacji po wykryciu w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie koronawirusa. Pojechali do jednego z mieszkań, które przekształcono w izolatorium. Wejście zablokowali im jednak inni mieszkańcy budynku. Musiała interweniować policja. Po wykryciu wielu przypadków zarażenia koronawirusem na trzech oddziałach koszalińskiego szpitala, pozostał w nich tylko personel zapewniający ich niezbędne funkcjonowanie. Decyzją sanepidu, inni pracownicy - także ci z ujemnymi wynikami testu na COVID-19 - zostali objęci kwarantanną domową. Małżeństwo lekarzy pracujące w szpitalu zdecydowało się spędzić kwarantannę w mieszkaniu wyznaczonym na izolatorium. Zostali do niego przewiezieni karetką. Mieszkańcy budynku sprzeciwili się jednak ich obecności i zablokowali im wejście do budynku. Sytuacja zrobiła się napięta, pojawiła się agresja słowna. Na miejsce musiała przybyć policja. Dopiero po interwencji funkcjonariuszy, lekarze dotarli na miejsce kwarantanny.
kasikass2020.04.25 9:05
i co chcesz przez to powiedzieć??
GoldenBrown2020.04.29 16:49
Może to, że polscy katolicy mało boga w sercu mają ? ;)
Dell2020.05.3 22:51
Ilu było katolików wśród tych blokujących? W 2017 roku, w diecezji koszalińskiej było: 1. biorących udział w niedzielnej mszy (dominicantes) - 25,6% (drugi wynik od końca; dalej tylko diecezja szczecińsko - kamieńska 24,6%) 2. przystępujących do komunii świętej (communicantes) - 11,4% (także drugi wynik od końca; na ostatnim miejscu ex aequo szczecińsko - kamieńska i sosnowiecka po 11,2%) Z powyższego wynika, że mogła to być około jedna czwarta (choć tak naprawdę 11,4 procent). A reszta? Te 75% - 89%? Musieli wśród nich być także ci, którzy "z definicji" są "tolerancyjni i otwarci" - czyli wy - neomarksiści.
ASTOM2020.04.25 9:23
Może coś o swoich przodkach dorzucisz (tylko szczerze do BULU) to od razu będziemy wiedzieć coś za ptica i dlaczego pierdzielisz jakieś głuPOty o urojonym "katolicyzmie rydzykowym".
Ciemnota to kupi?2020.04.25 9:46
Widać ewidentny brak mozgu
A.M2020.04.25 10:02
zPiSdalaj Astom żydokomuno.
Czes\\2aw2020.05.2 18:46
A ty tumanie, który wydalasz takie mądrości na sedesie, nie byłbyś godny aby czyścić buty o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi...