Sondaż: Andrzej Duda wygrywa w bastionie PO - zdjęcie
17.02.20, 16:00Fot. PiS via Flickr

Sondaż: Andrzej Duda wygrywa w bastionie PO

19

Świetne wiadomości dla Andrzeja Dudy. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich zwyciężył w sondażu przeprowadzonym w województwie zachodniopomorskim, uważanym za bastion Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

Według badania, które przeprowadziła Grupa Polska Press, który opublikował portal gk24.pl, Andrzej Duda może liczyć na 34,50 proc. głosów, podczas gdy Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskuje wynik 27,00 proc. Stosunkowo wysokim poparciem cieszy się również Robert Biedroń, na którego zagłosować w tym województwie chce 13,90 proc. badanych.

Dalsze miejsca zajęli Szymon Hołownia (11,30 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (7,10 proc.) oraz Krzysztof Bosak (6,20 proc.).

[…] „Zwycięstwo Andrzeja Dudy na Pomorzu Zachodnim pokazuje, że PiS coraz mocniej wkracza na obszar dawnego bastionu PO”

- skomentował cytowany przez portal gk24.pl politolog dr hab. Piotr Chrobak.

dam/gk24.pl,Fronda.pl

Komentarze (19):

Torchwood2020.02.18 11:09
Wygrywa tylko dlatego, że opozycją ma kilku kandydatów. W drugiej turze już nie wygra.
Hej2020.02.17 21:54
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Lokis2020.02.17 19:22
A Wałęsa nadal sika do kropielnicy ,....
anonim2020.02.17 18:51
W poprzednich wyborach w drugiej turze poparłem AD. W tych wyborach głosuję na posła K. Bosaka. Myślę, że podobnie moja rodzina. Nie damy się wodzić za nos prezesowi PiS z jakimś mniejszym złem. Nie mogłem się patrzeć, jak pisowcy tępią polskich narodowców na każdym kroku, jak wykorzystują ich jedynie jako oprawę do uroczystości państwowych, jak chcieli ptzejąc Marsz Niepodległości, a później obłudnicy odwołują się do sumienia tychże narodowców i proponują mniejsze zło. A zło jest złem. I nie popieram żadnego zła w tych wyborach, nawet tego najmniejszego! A mogło być tak, jak na Węgrzech. Chciwość i niszczenie ludzi związanych z ideami narodowymi nie popłaca, panie strategu PiS, trzeba znać także tabliczkę podzielenia! Jesteśmy jednym Narodem. Choć coraz więcej wskazuje na to, że niektórzy tylko posługują się językiem polskim. Choć min. Finansów nawet po polsku nie umie mówić. Wszystkim wam mówię, shalom alechem! Jak nie podoba wam się polski naród, narodowcy, chrześcijaństwo, cywilizacja łacińska, to może wybierzcie cieplejszy klimat?
Tamil2020.02.18 7:52
Nie oszukasz armetyki. W pierwszej turze zagłosujesz na Bosaka. Ciekawe jak zachowasz się w drugiej (a jest ona bardzo prawdopodobna).
Piotr Nowak2020.02.17 17:51
Czy Polacy uczyniliby swojej Ojczyźnie to co czynią lewaccy politycy i ich wyborcy ?! Europarlamentarzyści wszystkich partii lewackich kłamią i szkalują Polskę żądając od UE sankcji i karania Polaków za reformę wymiaru sprawiedliwości i jakąś rzekomą praworządność, która w Polsce ma się dobrze. Do Pucka i Wejcherowa pojechała bojówka z Warszawy opłacona przez PO po to, aby zakłócać przemówienia naszego Prezydenta podczas uroczystości 100-nej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Dla was lewaków Prezydent RP nie znaczy nic, a wasza kandydatka na prezydenta Kidawa ściskała się z bojówkarzami w podzięce za dobrze wykonaną robotę potwierdzając jej kampanię chamstwa. Polacy z wybrzeża, Kaszubi, odcięli się od was i nie chcą mieć z wami nic do czynienia ! Dla was Polskość to nienormalność ! Wy bojkotujecie nawet najważniejsze święta narodowe, a wasi posłowie i senatorowie głosują bezrozumnie przeciwko wszystkiemu co proponuje PIS, nawet przeciwko „jarkowej” 13-tce. Wy zatraciliście poczucie pomiędzy dobrem a złem, uważając, że aborcja i LGBT jest dobrem ! Rozmowa z wami, mentalnie chorymi to czcza strata czasu. Nieustanny hejt w internecie przeciwko Polsce, farmy hejterskie jak w Inowrocławiu i antypolskie soki z buraków opłacane z pieniędzy PO, bluzgają jadem i zieją nienawiścią, podłością, zacietrzewieniem i wulgaryzmem. Wy gardzicie Polakami strasząc ich, że jak dojdziecie, nie daj Boże, kiedyś do władzy to zlikwidujecie Polakom wszystkie programy socjalne i pomocowe, a polityków Zjednoczonej Prawicy za te programy rozliczycie ! Wy jesteście anty-PIS-owskim psychiatrykiem ! Wasza nienawiść do Polaków za to, że odsunęli was od władzy jest niebotyczna, a systematyczne odcinanie was od koryta, obecnie od sądownictwa, musi was tak boleć, że dostajecie małpich mózgów, obłędu, zacietrzewienia, wręcz zbydlęcenia, a propaganda TVN powoduje zanik rozumowania. Waszym 2-punktowym programem wyborczym, tj. walki przeciwko PIS i likwidacji wszystkiego co jest dobrem dla ludzi, nigdy nie wygracie wyborów ! Poza tym jesteście profesjonalnymi kłamcami i oszustami, a co jest najgorszym, zdrajcami naszej Ojczyzny !!! My Polacy nigdy nie uczynilibyśmy naszej Ojczyźnie tego, co czynicie permamentnie wy – obcy nam lewacy !!! Dlatego mówimy wam stanowczo, że wy nie powinniście zajmować się Polską, że wy jesteście polskojęzycznymi osobnikami, obcymi dla nas i nie chcemy takich judaszy w naszym kraju !!!
anonim2020.02.17 18:53
widziałem komunikat, Fronda szuka dziennikarza propagandzisty, może zaaplikujesz?
Piotr Nowak2020.02.17 17:49
Oooo, to dobry znak przed wyborami !!! Niektórzy mówią, że obecna kampania wyborcza będzie zacięta !! No to pytam – zacięta między kim ?! Między Hołownią, Bosakiem a Biedroniem, czy między Kidawą a Kamyszem ?! Bo poziom intelektualny między całą tą piątką a Andzrjem Dudą jest tak ogromny, że kampania dla obecnego Prezydenta powinna być tylko formalnością ! Jeśli po konwencji wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy 15.02.2020 w Warszawie jeszcze ktoś jest niezdecydowany na kogo powinien głosować w wyborach prezydenckich 10 maja, to znaczy, że nie jest Polakiem, jest głupi i już nigdy się do niczego nie przekona !
_Cobra_2020.02.17 17:52
Cóż... Duda jest palantem i jako palant przerżnie te wybory.
anonim2020.02.17 19:01
jak dla ciebie jaczejko PiS, to poseł Krzysztof Bosak! Ale i nie tylko, także pozostali nie wypadli sroce spod ogona, też twój idol za którym łgastwem naginasz.
izydor2020.02.17 19:36
I niech sobie maliniak zbierze te 34%. Już przerżnął na szczęście dla wszystkich. To akurat pewne nawet po tak cudownej konwencji.
Tomasz Szczecin2020.02.17 17:21
Andrzej Duda! Prezydent!!
a że jesteś matol to otworzysz 2020.02.17 16:39
Wiedz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSOW!
Pierwszą "zaletą" Konfederacji jest antysemityzm.2020.02.17 16:31
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
empower2020.02.17 16:29
lepszy pikusiu bastion pomatolski, niż pisdzielskie podlasie, radom czy inne podkarpacie.Pozdrawiam plebs środkowym palcem ocierając łzy ze śmiechu jak to wam pis daje, a potem w gabinecie płacz, że wszystko zdrożało
Tamil2020.02.18 7:48
Ty nawet nie wiesz gdzie leży Radom. Pisownia - pozostawia wiele do życzenia (poziom dzisiejszych gimbów). Ale nic nie straconego - zawsze można nadrobić braki w wykształceniu. Do pracy empower.
Filmy online2020.02.17 16:26
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Za jedyne 20zł Polecam jak najbardziej!
Leszek 2020.02.17 16:18
Jak zmienic Konstytucje !!!!!!! KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Koniec kropka. Jak dom jest mój, to zaden dozorca nie moze myslec, ze jest wlascicielem. Wystarczy napisac Nowa Konstytucje i zarzadzic referendum. A stara idzie do archiwum.
Leszek 2020.02.17 16:14
Wlacz myslenie nie badz idiota, badz patriota. Sumliński wRealu24 o "palcu" Lichockiej, obietnicach PiS ws. Dudy, Konfederacji i Jedwabnem! https://www.youtube.com/watch?v=lnXkiB-WZk0