19.01.20, 19:40Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

Sondaż: Andrzej Duda wygrywa, ale Kidawa-Błońska depcze mu po piętach w drugiej turze

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłby w nich Andrzej Duda – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu „Newsroom” Wirtualnej Polski. W drugiej turze jednak różnica między urzędującym prezydentem a Małgorzatą Kidawą-Błońską jest niewielka.

W pierwszej turze Duda mógłby liczyć na 43,73 proc. głosów. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej uzyskuje wówczas 26,61 proc. głosów. Trzecie miejsce zająłby Szymon Hołownia z poparciem rzędu 9,56 proc.

Dalej uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego według sondażu zagłosować chce 7,77 proc. badanych. Robert Biedroń uzyskuje w badaniu 7,26 proc., zaś Krzysztof Bosak – 5,97 proc.

Zdecydowanie mniej korzystnie dla Andrzeja Dudy wygląda tura druga, w której spotkałby się wówczas z Kidawą-Błońską. Urzędujący prezydent uzyskałby w niej według nowego sondażu 50,09 proc. głosów, zaś kandydatka KO – 49,91 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-16 stycznia 2020 roku.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.24 17:34
jak widać przyszły wisielec Będzie jednak mimo wszystko jednak wisiał Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen
ziuta2020.01.19 23:36
A.Duda wgrywa wybory prezydenckie,a Kidawa walizki będzie nosic prezydentowi
Foster2020.01.19 21:20
Dawno w Polsce nikt tak bardzo nie dzielił ludzi.
ciemny lud2020.01.20 10:58
do Foster- ludzie zawsze byli podzieleni. Było 3 miliony członków PZPR + rodziny. I byli przeciwnicy w raz z rodzinami drugie tyle. Ci drudzy siedzieli cicho, bo za głośne mówienie szło się do więzienia. Najbardziej uwidocznił się podział po katastrofie w Smoleńsku. Jedni są przekonani, że samolot został celowo zniszczony, a drudzy którzy chronią rządu Tuska, bo za jego rządów można było robić ciemne interesy na ogromną skalę (afera paliwowa, Amber Gold itd.itd.) bronią z wściekłością wersji oficjalnej.
hdd2020.01.19 21:05
NKWD KGB Putina i STASI NRD MERKIEL (MAKRELI) w odwiedzinach w Moskwie zjednoczyły siły w wyborach Prezydenckich w Polsce wszyscy kandydaci opozycji na Prezydenta w drugiej turze zagłosują na jednego kandydata prosząc swoich wyborców o to samo , środowiska LGBT Kasty Sadownicze wszelkie ŁAJNO Niemieckie i Rosyjskie jakie działa w Polsce PRZEGRANA PiS WYBORACH PREZYDENCKICH OZNACZA ZE WSZYSTKIE USTAWY RZĄDU PiS ZOSTANĄ ZAWETOWANE.
anonim2020.01.19 20:52
Przed chwilą opublikowali sondaż dla WP Duda - 50,1 Kidawa Błońska - 49,9 w drugiej turze. Jak tak dalej pójdzie, w tej drugiej turze będzie nas fascynował pojedynek Kidawy-Błońskiej z Biedroniem...
Suweren2020.05.19 17:01
Chyba w kisielu !!!ha ha ha ha ha!!!!
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.19 20:03
To koniec Doopy może pakować walizki
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic 2020.01.19 19:58
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic 19.1.20 19:57 usuńcie ten komentarz! link Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w Tybecie .. - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - nic tylko go cytować - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - nic tylko go cytować @Albert "marynarzyk" z Jeziorka Zemborzyckiego pisze, m.in: - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku." - I'm still waiting, you fudge packer!
anonim2020.01.19 20:00
"packer" ? Po jakiemu to?
MarionetkaDudyKurczySięDoRozmiarówGryzakaKacperka2020.01.19 19:56
Nawet pies przewodniczącego Kacperek leje na dewocyjną marionetkę zastępczą prezydenta. Polska potrzebuje silnego, samodzielnego przywództwa w osobie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a nie budyniowatej imitacji popychanej ręcznie przez Breżniewa z Żoliborza.
anonim2020.01.19 19:55
Czyli od tej pory o "jedenastu wspaniałych" i o PSL piszemy przynajmniej neutralnie, albo wcale.
ksa2020.01.19 19:54
Dlatego prawica musi się zmobilizować i iść na wybory.Na prawdę przykre jest,że tak wielu zadeklarowało,że chce głosować na tak słabą kandydatkę.Pewnie ślepo wierzą,że jest ona gwarancją ich pomyślności,a przecież totalni mają ich głęboko w tyle.
Bartek C.2020.01.19 21:11
ksa, Czy ty wierzysz w ten sondaż??? Bo ja ani "deka" ! Kto zamówił sondaż? Pewnie POKemony? Więc nie ma sie co dziwić ! Jak wygrałaby, to na 200 % byłyby zabrane wszystkie obecne świadczenia społeczne, co obecnie maja rodziny ! Wiek emerytalny też podwyższą, przecież o tym mówią ! Nic dodać, nic ująć ! Wszystko jasne !
ksa2020.01.19 21:59
w ten sondaż nie trzeba koniecznie wierzyć,ale jeśli dojdzie do drugiej tury,to przeciwnikom A Dudy będzie wszystko jedno na kogo głosują.Sądzę,że dla nich jest to bez znaczenia,co jest bardzo smutne dla Polaków,którzy kochają nasz kraj
Tomasz2020.01.19 19:49
Fałszywy sondaż! Sondaz Newsroomu..... i wszystko jasne! Kidawa do pięt nie sięga Prezydentowi Dudzie!
Suweren2020.05.19 17:00
Juz idiotki nie ma !!!Podmienili ja na narkomana douna czyli ubeckiego bekarta Rafalale