Sobolewski ucina spekulacje. Nie będzie zmiany na stanowisku premiera - zdjęcie
04.02.21, 11:30Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Sobolewski ucina spekulacje. Nie będzie zmiany na stanowisku premiera

3

„Prezes jasno powiedział, że pan premier Mateusz Morawiecki jest i pozostanie premierem” – podkreślił na antenie Radia ZET Krzysztof Sobolewski ucinając spekulacje na temat rzekomych planów zmiany na stanowisku szefa rządu.

Od kilku dni krążą plotki, wedle których prezes PiS Jarosław Kaczyński planuje zmianę na stanowisku szefa rządu. Zaczęła się od wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, w której chwalił on prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Wówczas jego słowa komentował w Polsat News Cezary Tomczyk z KO, który przekonywał, że na sejmowych korytarzach mówi się, że Obajtek ma zastąpić Morawieciego.

- „Mówi się, że Morawieckiego może zastąpić Obajtek albo Mariusz Błaszczak. To wybór między czymś złym, a czymś złym, jeśli chodzi o prowadzenie polskiego państwa” – mówił Tomczyk.

Spekulacje te uciął dziś w rozmowie z Beatą Lubecką szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

- „Zjednoczona Prawica na szczęście tym się różni od tzw. zjednoczonej opozycji, że mamy lidera, który ma zawsze ostatnie słowo w każdej kwestii dotyczącej Zjednoczonej Prawicy. A Prezes jasno powiedział, że pan premier Mateusz Morawiecki jest i pozostanie premierem” – podkreślił.

Prezes PiS jest zdecydowany, że premier Mateusz Morawiecki będzie zajmował to stanowisko przynajmniej do końca kadencji.

kak/Radio ZET

Komentarze (3):

Michał Jan2021.02.4 13:24
Kandydaturą osobnika, który "wyszczepieniem" chce ryzykować stan naszej armii, a z panzerfausta strzelałby rurką do przodu, chyba chciał wystraszyć wszystkich, którzy chcieliby zakończenia rządów Kiteusza.
Marek2021.02.4 13:23
To czy będzie zmiana premiera zadecyduje tygodnik NATURE, w przyszłym tygodniu.
Michał Jan2021.02.4 13:22
Najważniejsze, to nie wierzyć w niezdementowane plotki.