Ostatnia szansa, aby uczcić Rok Josepha Conrada z Teologią Polityczną. Przyjdź na wydarzenie zamykające Warszawski Festiwal Conradowski. Spotkajmy się na dyskusji o „Smudze cienia” i pokazie jej filmowej adaptacji w reżyserii Andrzeja Wajdy.. Już 27 października (piątek) w Muzeum Powstania Warszawskiego o godzinie 18.00!

27/10/17 – WARSZAWSKI FESTIWAL CONRADOWSKI: SMUGA CIENIA
Na zakończenie cyklu spotkań wokół twórczości Josepha Conrada przygotowaliśmy projekcję „Smugi cienia” w reżyserii Andrzeja Wajdy powstałej na podstawie Conradowskiego opowiadania. W dyskusji, stanowiącej wyjątkowe wprowadzenie do seansu, udział wezmą:

➤ ks. prof. Jacek Grzybowski,
➤ dr Łukasz Jasina,
➤ dr Karol Samsel.
Spotkanie poprowadzi Jakub Pyda z Teologii Politycznej.

 

Namysł nad „Smugą cienia” pozwoli zmierzyć się z wiodącym tematem festiwalu od innej strony niż na dotychczasowych spotkaniach. Pragniemy, aby panel dyskusyjny objął tym razem ukazaną przez Conrada problematyką tożsamości, dojrzewania (psychicznego i moralnego) oraz kwestią odpowiedzialności i obowiązku. Na czym w „Smudze cienia” polega istota relacji między człowiekiem a przestrzenią (lądem, morzem)? Jaka jest symbolika opozycji młodość – starość, swojskie – obce? Co to mówi nam o kulturze europejskiej i rodzimym doświadczeniu? Pragniemy także zastanowić się nad filmową interpretacją opowiadania Conrada w reżyserii Andrzeja Wajdy. W jaki sposób prozatorski obraz ulega przeobrażeniu? W jaki sposób przekładać problematykę Conradowską na inne media: film, teatr, perfomance? Podczas spotkania spojrzymy na Conrada z różnorodnych stanowisk.

Nie strać okazji, aby dokonać rejestracji na to wyjątkowe spotkanie. Wstęp wolny! Dołącz już teraz – liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji oraz odpowiedzi na szczegółowe pytania pod telefonem 22 791 793 022 lub mailem redakcja@teologiapolityczna.pl

KIEDY? 
27 października o godzinie 18.00.

GDZIE? 
Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego.