Śmierć za śmierć! Normalni Polacy zmęczeni są pobłażliwością prawa - zdjęcie
28.08.15, 12:24Samuel N. - morderca z Kamiennej Góry i więzienie

Śmierć za śmierć! Normalni Polacy zmęczeni są pobłażliwością prawa

35

Śmierć za śmierć. Tylko taka kara dla Samuela N. (27 l.), który w środę w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie) zabił siekierą na ulicy 10-letnią Kamilę, zadowoli mieszkańców miasteczka. - Domagamy się wydania tego człowieka. Zapłaci za to, co zrobił! – mówią mieszkańcy Kamiennej Góry.

Gdyby przeprowadzić rzetelne badania na Polakach, okazałoby się, że nastroje panujące w Kamiennej Górze po bestialskim mordzie na niewinnym dziecku, podziela większość Polaków. Po prostu mają dosyć całego wymiaru sprawiedliwości i prawa łagodnego i wręcz współczującego wobec przestępców, w tym zbrodniarzy, za to bezdusznego wobec ofiar i ich rodzin.

Okrągły stół, którego ideologią była totalna relatywizacja postaw moralnych, i niejako programowe zacieranie różnic między zbrodniarzami a ich ofiarami, wręcz przedstawianie zbrodniarzy stanu wojennego Jaruzelskiego i Kiszczaka jako bohaterów,  a prawdziwych bohaterów jak Anna Walentynowicz jako chorych psychicznie, postawił również społeczne poczucie sprawiedliwości pod ścianą. Najwyższa pora na spuszczenie wody nad okrągłostołową spuścizną Michnika, Kiszczaka. Pora pożegnać się z łagodnością i empatią wobec zbrodniarzy w stylu Moczydłowskiego. Pora aby zbrodniarze z Rakowisk, Kamiennej Góry , Piotrkowa czy Śląska trafili do prawdziwych kazamat o chlebie i wodzie, a nie do sanatoriów jakimi są okrągłostołowe zakłady karne. Pora wreszcie na zmianę prawa, a być może przywrócenie kary śmierci dla tych, co kolejny raz kogoś zamordują? Pora na przywrócenie Polakom wiary w prawo i sprawiedliwość. Jeżeli to nie nastąpi obywatele uciekną się do wymierzania kary na ulicach. A wtedy na reformę prawa będzie już za późno.

Tadeusz Grzesik

<<< KONIECZNIE PRZECZYTAJ! WIARA I SEKS >>>


Komentarze (35):

anonim2015.08.21 12:55
Parafrazując do powyższej sytuacji. Lud z władzą . Władza z ludem. Te czasy się skończyły. Ten przypadek jest też wynikiem takiej a nie innej polityki w ty pi.rdolonym państwie.
anonim2015.08.21 13:03
To ten okrągły stół który współtworzył Kościół Katolicki z bp. Orszulikiem i Lech Kaczyński? nie tylko Michnik i Kiszczak. Dlaczego tak wybiórczo traktuje Pan historię? a Kościół przy in vitro i eutanazji zawsze powtarza: Od poczęcia do NATURALNEJ śmierci. W tym kara śmieci się chyba nie mieści "poświęcony katolicki" portalu fronda
anonim2015.08.21 13:18
Brawo frondokatolicy! Nie tracicie czasu... na czytanie choćby Katechizmu czy pism Jana Pawła II... Katolik za karą śmierci... Popieranie in vitro - zakaz Komunii, kara śmierci - wolna dyskusja... Boże, jakimi wy jesteście hipokrytami...
anonim2015.08.21 13:21
Panie Tadeuszu, Pan sobie chyba jaja robi:-) Niech Pan sam sobie utrzymuje takich rozwydrzonych przez Michnika oszołomów. Zwróćmy uwagę na to, że w dyskusji na temat finansowania Kościoła z dobrowolnych składek do budżetu (jaka istnieje np. w Niemczech), wszyscy przeciwnicy Kościoła intensywnie agitują tutaj za wprowadzeniem takiego rozwiązania wiedząc, iż przyczyni się to do zmniejszenia liczby członków Kościoła, a tym samym do uaktywnienia dyskusji pt. po co nam taki nikomu nie potrzebny Kościół? Analogicznie, gdy obecnie szacuje się liczbę zwolenników przywrócenia kary głównej na większość, to po wprowadzeniu podziału na podatników światopoglądowo sprzeciwiających się tej karze i tych mających zostać obarczeni nieco wyższą składką od jej zwolenników, szala przeważyłaby jeszcze bardziej na stronę zwolenników.
anonim2015.08.21 13:32
Nie przeprowadza się takich badań pod wpływem emocji - wyniki są z góry wiadome. Trzeba było spytać ludzi dzień po ujawnieniu czynów s. Bernadetty czy są za likwidacją KK...:-)
anonim2015.08.21 14:18
Hmm, zgadzam się z treścią artykułu.
anonim2015.08.21 14:32
A co z odpowiedzialnością władzy, która doprowadza ludzi do takiej frustracji, ODMAWIAJĄC IM PRAWA DO PRACY? Obowiązkowa składka na ZUS dla drobnych przedsiębiorców to finansowa zapora, która uniemożliwia podjęcie pracy. Jak Pan myślisz, Panie Grzesik: Czy np. człowiek, którego sciga policja państwa polskiego za przydrożny handel jagodami, które uzbierał w lesie, ma nadal cieszyć się pełnią władz umysłowych? Kto, do cholery, go nakarmi - skoro ZABRANIA MU SIĘ PRACOWAĆ?
anonim2015.08.21 14:39
Polecam zapoznanie się z nauczanie KRK na temat kary śmierci Panie Grzesik ;) Sayonara
anonim2015.08.21 15:22
Nie dziwię się, że oburzone trolle tak bronią zbrodniarza, powołują się nawet na naukę Jana Pawła II przecież te same oburzone trolle często popierają zbrodniarzy i zabijanie, ale tylko niewinnych i słabych, tak jak dzieci nienarodzone (aborcja) czy też ludzi chorych ( eutanazja). Bo dla nich zabicie niewinnych i słabych jest ok. i tutaj naukę Jana Pawła II mają gdzieś.
anonim2015.08.21 16:59
Kara śmierci to zabijanie, może się nie znam, ale zdaje się Wasza religia Wam tego zabrania @Jack_Holborn® "(...)wszyscy przeciwnicy Kościoła intensywnie agitują tutaj za wprowadzeniem takiego rozwiązania wiedząc, iż przyczyni się to do zmniejszenia liczby członków Kościoła(...)" Czyli zmuszajmy dalej ludzi wspierania finansowego instytucji wbrew ich woli. To forma kradzieży. Nie znam się, ale zdaje się Wasza religia Wam tego zabrania Nawiasem mówiąc, ciekawe co powiedziałby ten Żyd o lewackich poglądach, Jeszua ben Bosef, zwany czasem Jezusem, gdyby zobaczył jak jego wyznawcy potrafią nienawidzić ...
anonim2015.08.21 19:18
A gdzie Wasze "nie zabijaj"? Przecież tam nie ma żadnego "ale"...widzę, że katolicy często lubią naginać wyznawane przez siebie zasady.
anonim2015.08.22 8:44
@GrzegorzSlominski - głupoty piszesz.
anonim2015.08.22 10:13
Jasne, a konkretnie?
anonim2015.08.22 11:48
Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi, to z artykułu zrozumiałby, że śmierci 10-letniej dziewczynki winni są Michnik z Kiszczakiem oraz nieżyjący Jaruzelski.
anonim2015.08.22 11:50
A mieszkańcy wcale nie twierdzą, że wymiar sprawiedliwości źle działa czy prawo jest za miękkie, tylko nie mają ochoty utrzymywać tego bydlaka do końca jego dni za kratami.
anonim2015.08.22 13:03
ci co znieśli KŚ powinni trafić do psychuszek!
anonim2015.08.22 17:57
Ja chyba bardziej zgadzam się z tym artykułem na temat kary śmierci etc. - http://gosc.pl/doc/1024887.Nie-morduj
anonim2015.08.22 21:11
Czapa i szluss! Prawo Mojżeszowe na to pozwala. Również można skazać tego zwyrodnialca na KS ale w zawieszeniu tzn.nigdy nie wyjdzie na wolność.
anonim2015.08.22 22:12
Może wcześniej trzeba by zrobić porządek z traumą bezrobocia?
anonim2015.08.23 1:07
Jaki kiszczak ? jaki jarzuel??? przecież do demookracja i UE a nie stara nieboszczka komuna zabrania kary śmierci...PANIE JEZU DAJ NAM TAKĄ KRYMINALNĄ JAK ZA KOMUNY...serio mam znajmoych w temacie wiem o czym pisze. Pierwsza liga światowa...i kara śmierci dla morderców była (nie mowie że popieram komunę ale prawo kryminalne biło dzisiejsza na głowę).
anonim2015.08.23 1:08
Yen zbrodniarz w latach do 85 roku dostał by czapę na dzień dobry... to dzisiaj jesteśmy takimi CIPAMI (nie bójmy się tego słowa) ale no cóż takie czasy !
anonim2015.08.23 11:27
"Pora wreszcie na zmianę prawa, a być może przywrócenie kary śmierci dla tych, co kolejny raz kogoś zamordują?" @Tadeusz Grzesik Tak dla przypomnienia - św. Jan Paweł II był wielkim przeciwnikiem kary śmierci. Parę cytatów: "Nawet zabójca – pisze Papież – nie traci swej osobowej godności i Bóg sam czyni się jej gwarantem (EV 9). To stwierdzenie stanowi podstawę papieskiego nauczania na temat kary śmierci. Nauczanie to oparte jest na przekonaniu o świętości życia każdego człowieka, z czego wynika zasada jego nienaruszalności. Życie człowieka – pisze Ojciec Święty – pochodzi od Boga, jest Jego darem, Jego obrazem i odbiciem, udziałem w Jego ożywczym tchnieniu. Dlatego Bóg jest jedynym Panem tego życia, człowiek nie może nim rozporządzać (EV 39). (...) Nawiązując do kazania na Górze Papież uczy że Jezus żąda od swoich uczniów sprawiedliwości doskonalszej niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, także w dziedzinie poszanowania życia (...) Żaden człowiek nie jest obcy dla tego, kto powinien być bliźnim wszystkich potrzebujących i poczuwać się do odpowiedzialności za ich życie (...) Nawet wróg przestaje być wrogiem dla tego, kto ma obowiązek go kochać (por. Mt 5, 38-48; Łk 6,27-36) i "czynić mu dobro" (por. Łk 6, 27. 33. 35) (EV 41). Dopiero tak integralnie rozumiane prawo Boże w pełni ukazuje konieczność ochrony życia ludzkiego, natomiast wyrwane z tej perspektywy – przestrzega Ojciec Święty – staje się ono ostatecznie tylko zwykłym zewnętrznym zakazem, zaś człowiek rychło zaczyna się doszukiwać jego ograniczeń sposobów złagodzenia go i uchylenia w wyjątkowych sytuacjach. Tylko wówczas, gdy otwiera się na pełnię prawdy o Bogu, o człowieku i o historii, przykazanie "nie zabijaj" odzyskuje swój pełen blask jako dobro dla człowieka we wszystkich jego wymiarach i relacjach (EV 48)." http://www.nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/numery/092006/03.html P.S. Panie Grzesik, zamiast zionąć nienawiścią i szykować kazamaty oraz szubienice, może lepiej poczytać mądrzejszych ludzi, jak JPII. :) Pozdrawiam.
anonim2015.08.23 11:33
P.S.2. A co do naprawy systemu prawnego i sądownictwa, to jestem jak najbardziej za (często piszę o tym w komentarzach). Jednak naprawa wymiaru sprawiedliwości nie powinna być robiona przez dziką (krwawą) chęć odwetu i zemsty. Nie uda zbudować się sprawiedliwości na zemście i odwecie (próbowali już tego faszyści i komuniści), ponieważ takie podejście nie jest CHRZEŚCIJAŃSKIE.
anonim2015.08.23 11:40
Ech wy biedni postępowi moralizatorzy.Znałem parę takich osób, prawa dla więźniów, prawa dla zwierząt, prawa dla orientacji seksualnych.Byli za tym. Do czasu.Do czasu, kiedy jednego pobito-wylądował w szpitalu, a jego oprawcy w pudle-jak zobaczył na jakim poziomie jest leczony, a jak zyje bandyta w więzieniu-nagle zmienił zdanie.Drugiemu piesek cieszący się wolnością i prawami pogryzł dziecko.A trzeci został zgwałcony przez pedeła-czyli osobę która jest normalna tylko ma inną jakże poprawną orientację seksualną.Oczywiście w każdym przypadku diametralnie zmieniali poglądy.Tak mocna była ich ideologia i przekonania.A ci wszyscy, którzy wycierają buzię nauczaniem Wojtyły-poza kilkoma hasłami co wynieśli z jego nauczania?Oczywiście ono ich nie dotyczy bo jakże-oni są postępowi, a nie z ciemnogrodu katolickiego. Gdyby jeden z drugim zagłębił się w Pismo Święte w Katechizm KK to by nie wypisywał takich bzdur. okragły stół-zanim obrzucicie błotem księży którzy brali w tym udział, poczytajcie jakimi sprawami tam się księża zajmowali.Kaczyńscy też byli- ale oni wiedzieli, co się szykuje-może nie od razu, ale przeczuwali.Ale łatwiej jest gloryfikować bandytów, niż troszkę się zastanowić nad całością.
anonim2015.08.23 13:08
Może lepiej zająć się naprawą systemu penitencjarnego więźniowie mają zarobić na swoje utrzymanie w końcu jest mnóstwo pracy w tym kraju choćby przy drogach. Więzienie to ma być kara taka że nikt by nie chciał do niego wracać, praca po 10-12 godzin żeby głupoty do głów więźniom nie przychodziły z powodu nudy, jeżeli odmawia pracy dostaje wodę i chleb plus odosobnienie. Tym czasem więźniowie mają lepszą kuchnię niż dzieci w szkołąch służbę zdrowia, której dzieci w szkołach zazwyczaj nie mają (dentysta itp) i dotego wszelkie rozrywki tv, siłownia, internet itd przecież to jest jakiś żart a nie kara. Więzień ma ciężko pracować dużo ciężej niż zwykły człowiek!!! Kiedyś był program o więźniach z Chin którzy mieli za zadanie codziennie po 10-12 godzin grać w gry sieciowe i rozwijać postaci, które potem były odsprzedawane dla np amerykańskich dziciaków nie polecam takiej aktywności zarobkowej gdyż ma to przynieść korzyść krajowi, a nie wciągać dzieci w pułapki internetu jakimi są gry sieciowe, ale jest to ciekawy przykład wykorzystania więziennictwa do zarobku.
anonim2015.08.23 13:09
"Więzień ma ciężko pracować dużo ciężej niż zwykły człowiek!!!" poprawka miałem na myśli - wolny człowiek
anonim2015.08.24 7:24
Fronda wyśmiewała Korwina bo ten chce KŚ, a dziś flondra sama chce karać śmiercią. P.S. KK nie jest przeciwny karze śmierci
anonim2015.08.25 11:25
"gdyby zobaczył jak jego wyznawcy potrafią nienawidzić" Trzeba było jeszcze dodać coś o pedofilii księży, ich chciwości i powierzchownej religijności Polaków oraz ich pijaństwie, złodziejstwie samochodowym i biciu znienawidzonych przez Polaków dzieci.
anonim2015.08.25 17:25
Tego to już nie rozumiem, bronicie zapłodnionych jaj jak niepodległości a chcecie innym ludziom życie odbierać. I to ma być katolicki portal Panie Terlikowski?
anonim2015.08.27 8:08
Czy ja dobrze przeczytalam, że fronda, katolicki magazyn, nawołuje do powrotu do starobiblijnego - oko za oko, ząb za ząb? Mi to pachnie namawianiem do samosądów wrecz. Czy taki artykuł ziejący nienawiścią, sugerujący rozwiązania siłowe nad prawem - nie podpada pod jakiś kodeks karny? Ręce mi opadły...
anonim2015.08.27 11:29
"Chrześcijański" czy też "katolicki" PORTAL POŚWIĘCONY promuje karę śmierci. Gratulacje.
anonim2015.08.27 22:03
Nikt nie ma prawa zabijać. Nawet państwo, chyba w obronie koniecznej.
anonim2015.08.28 23:36
cytując klasyków - każdy kto wyraża i popiera opinię autora "niech pamięta, że występuje przeciwko godności osoby ludzkiej i przeciwko prawu Bożemu. Sam się wtedy odłącza od pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim, póki następnie sprawy nie przemyśli, nie przemodli i nie zmieni publicznie swojego stanowiska. Do tego czasu niech pamięta, by nie prosił też Kościoła o dar Komunii świętej"
anonim2015.08.29 19:03
Ustawa z dnia 18.03.1921 r. (Dz.U. 1921 nr.30 poz 1771921.04.06) Art.2 Urzędnik winny: przyjęcia bądź podarunku, lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku, lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych, lub służbowych, albo żądania takiego podarunku, lub korzyści majątkowej [....] - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. Teraz jest jasne dlaczego II RP się rozwijała w niewyobrażalnym dla nas tempie a czecia rp, czyli post PRL się zwija...
anonim2015.08.30 8:35
Osobiście uważam TVP. ma wpływ na zachowanie irracionalne i bez odpowiedzialności ! / filmy /