"Śmierć pnia mózgu nie istnieje" - można wyleczyć się ze stanu śpiączki - zdjęcie
20.04.15, 14:28prof. Jan Talar

"Śmierć pnia mózgu nie istnieje" - można wyleczyć się ze stanu śpiączki

22

Poniższy wykład prof. zw. dr hab. med. Jana Talara na temat niewłaściwego prawa polskiego (i unijnego), które powodują, że nie wykorzystuje się wszystkich możliwości leczenia chorych w stanie śpiączki. Profesor jednocześnie przedstawia przykłady wyleczenia swoich pacjentów, którzy przez wielu innych lekarzy mogli spełniać kryteria śmierci mózgowej.

Posłuchaj koniecznie:

mm/niezaleznatelewizja

 
 

Komentarze (22):

anonim2015.04.20 15:50
Człowiek zareprezentował manię wielkośc i nic więcej. Rzucił kilkoma anegdotkami i stoi w samozachwycie. Zero jakichkolwiek badań czy statystyk. Koleś nie potrafi zrozumieć, że nikt nie przyjmie takich twierdzeń na "słowo harcerza", bez żadnych dowodów.
anonim2015.04.20 16:41
@Alucard Hehe, śmieszny jesteś. To jest profesor znany w całym kraju, który już mase ludzi uratował a ty piszesz,że on tylko rzuca anegdotkami...haha. Debilizm w internecie się szerzy:)
anonim2015.04.20 16:52
@Alucard Czy to znaczy, że nie wierzy pan profesorowi, kiedy mówi, że przyjął kiedyś do kliniki nastolatkę w śpiączce, od której w tym samym dniu miały zostać pobrane narządy?
anonim2015.04.20 18:12
@Romek_Atomek Jest znany w całym kraju dzięki swoim idiotycznym oskarżeniom, jakoby lekarze pobierali narządy od żywych ludzi, nic więcej. Jest wielu równie dobrych lub lepszych, którzy takich głupot nie rozpowiadają. @Teofila_Bepko Najprostsze wyjaśnienie - źle postawiona diagnoza. Lekarze są ludźmi i nie są nieomylni i takie rzeczy mogą się zdarzyć. Ale to nie udowadnia w żaden sposób jego tezy. Jeśli profesorek chciałby uczciwie podejść do sprawy, to napisałby pracę naukową i przeprowadził badania, które dałyby dowód na jego twierdzenia, a nie opowiadał anegdotki, które dla nauki nie mają żadnej wartości. Na każdy dowód anegdotalny można spokojnie przytoczyć drugi przeciwny, w tym wypadku sprawa Kamila. Tylko ludzie już uprzedzeni przyjmują to jako dowód. Aby wiedzieć, że cały ten kram wychodzi z tego, że Talar to attention whore wystarczy zajrzeć do przepisów prawnych i jego wypowiedzi. Talar ciągle walczy z pojęciem śmierci rdzeniowej, gdy w Polsce wyznacznikiem zgonu jest śmierć mózgowa(obwieszczenie ministra zdrowia z 17 lipca 2007), która jest zupełnie innym terminem i jednostką. Jednym słowem robi z was wała, a wy prawie bohatera narodowego z niego robicie
anonim2015.04.20 19:50
@Alucard Mam wrazenie ze Pana wpisy to glos wolajacego na puszczy. Ale uwazam ze zawsze warto. A Pan profesor albo jest niecnie wykorzystywany albo juz starosc daje o sobie znac. Jesli smierc pnia mozgu nie istnieje to moze czas na emeryture. A jesli chodzi o to ze diagnoza czasem jest bledna. przedwczesna to ...o czym innym rozmowa.
anonim2015.04.20 19:55
Chcialbym tez przypomniec, ze prof Talar mial wybudzidz Kamila z Wroclawia u ktorego stwierdzono smierc pnia mozgu. Matce dawal zludna nadzieje, roznej masci aktywistom podstawe do protestow pod szpitalem. A teraz pytanie za 100 punktow. Kamil zostal wybudzony przez Pana profesora czy zmarl ?? Moze Pan Romek_Atomek ??
anonim2015.04.20 19:58
Tylko niedouczony gimbazjon może pieprzyć o "śmierci mózgowej" Bo co się dzieje po "śmierci" jakiegokolwiek narządu, jakiejkolwiek tkanki No co, głąby buraczane? W gimbazjum nie nauczyli co to autoliza? Otóż - w tzw martwym mózgu liza NIE ZACHODZI. O świadomym dobijaniu chorych świadczy procedura MINISTERIALNA którą się aplikuje chorym żeby "stwierdzić" zgon. Otóż - dusi się chorego przez DWADZIEŚCIA MINUT - odcinając respirator. Potem można spokojnie uznać koleszkę za martwego...
anonim2015.04.20 20:08
@Zerro Znam kilku z tytulem profesora i dlugim doswiadczeniem klinicznym. Przy najblizszej konferencji przekaze im Pana uwagi. A Panu polecam nie odstawiac lekow bez konsultacji z lekarzem. Prosze przy nastepnej wizycie poprosic o Afobam 0,5mg 2x na dobe, na prawde poczuje sie pan lepiej.
anonim2015.04.20 20:18
Skąd taka nienawiść wobec Obrońców Prawa do Leczenia? Jak to skąd, lemmis? Otóż handel narządami to nieomal wyłączna domena żymian. podobnie jak krystaliczny węgiel, usługi transportu kobiet, handel bydłem. Zastanawia mnie semiinteligencja postempaków, bo z jednej strony walczą o prawo do stosowania tzw eutanazji, że to niby domniemana wolna wola chorych... Okej, ale jakoś nie walczą o poszanowanie wolnej woli chorych do leczenia wolnego od ryzyka spotkania się z RepoMen. Plugawa hipokryzja zdradza zbrodnicze zamysły waszych robaczywych serc.
anonim2015.04.20 20:32
Drogi Janie (albo nowaku, nie wiem jak cię tam w domu wołają) kpisz czy o drogę pytasz? Nawet nie sprawdziwszy o czym ja piszę tylko plujesz jadem nadludzkiej nienawiści? Widać skąd wam, drodzy nadludzie, nogi wyrastają. Psujemy wam byznes krojenia podludzi na części zamienne dla Rasy Panów?
anonim2015.04.20 20:42
@Zerro ze zacytuje: " tylko plujesz jadem nadludzkiej nienawiści?" Serio ? Obiecuje poprawe. Myllilem sie, jednak uwazam ze 1mg Afobamu 2x na dobe. 0,5 mg to za malo. Oczywiscie wnioskuje z pana wpisow ale nic nie zastapi wizyty prosze o tym pamietac. W domu mowia mi Jasiu, a pracy panie profesorze, ale nie wszyscy z wiekszoscia jestem po imieniu.
anonim2015.04.20 20:46
@Zerro Jeszcze jedno, w sumie nie pisze togo do pana ale do innych czytajacych. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem eutanazji. I umiem swoje stanowisko poprzec badaniami i doswiadczeniami lekarzy. Oczywiscie zycie nie jest czarno-biale sa wypadki szczegolne SZCZEGOLNE kiedy powinna byc dopuszczalna ale to inny temat.
anonim2015.04.20 21:13
@Zerro Wiedziałem zawsze, że jesteś idiotą, ale nie wiedziałem do jakiego stopnia. Poczytaj sobie o komórkach glejowych i zwróć szczególną uwagę na komórki mikrogleju. To wystarczy, aby pokazać twoją głupotę. Ale jak potrzebujesz więcej to poczytaj o patofizjologii udaru mózgu i martwicy rozpływnej. Serio, daruj sobie pisanie tutaj. Lepiej idź z powrotem do podstawówki, nawet nie gimnazjum. Jakbyś tam uważał na zajęciach, to teraz nie wypisywałbyś idiotyzmów
anonim2015.04.20 23:05
Niesamowite świadectwo prawdziwego bohatera, świętego!! Niech Bóg go chroni na lepsze czasy. I dlatego zagłosuję na Grzegorza Brauna. Z tą mafią przestępczą trzeba się rozprawić.
anonim2015.04.20 23:06
Alukardzie, "idiotą" i to aroganckim jesteś ty, semiinteligencie. BTW w żadnym "gimnazjum" nie uczą o gleju, więc daruj sobie takie chamskie wycieczki, Żymianinie. Rozumiem, że TY, jak to KAŻDY "idiota" wiesz LEPIEJ, że ktokolwiek sprawdza faktyczny stan martwicy tkanek - w chwili orzekania o "śmierci mózgu" Podpowiem "idioto" - nie sprawdza. I właśnie o to lotto, że kryteria są wadliwe i nastawione na wykańczanie pacjentów, z których najmarniej 10% dało by się uratować. I co, drodzy Nadludzie... psujemy wam biznes rzeźnicki? Nie pozwalamy na rezanie podludziów na części zamienne dla Was, nadludzi? Boli dupa, że braknie nerki albo wątrupki dla waszego wnusia albo aktualnej laleczki? Oto prawda o waszej wściekłej, diabolicznej NIENAWIŚCI - bydło śmie protestować, jak Jaśniepaństwo potrzebuje pobrać świeżutkie tkanki na swoje potrzeby.
anonim2015.04.20 23:43
@Zerro Dalej się próbujesz się popisywać z niewiedzą? Najpierw wychodzisz na idiotę z rzekomym brakiem lizy w mózgu, a teraz to? Jedyną sprawą dyskusyjną jest pojęcie śmierci rdzeniowej, i z tym walczy Talar. Ale w Polsce nie korzysta się z tego pojęcia, lecz z pojęcia śmierci mózgowej, która jest bardzo dobrze udokumentowana i ma wysoką skuteczność, nawet Talar nie potrafi ugryźć tego tematu. Kryteria są bardzo proste: brak przepływu krwi w naczyniach mózgowych, apnoe, brak odruchów z lokalizacją synapsy w OUN, brak aktywności elektrycznej mózgu. Dodatkowo można użyć MRI. Skąd wiadomo, że są skuteczne? Sekcje zwłok Części zamienne? Jesteś głupi? Słyszałeś o czymś takim jak zgodność tkankowa? Wiesz cokolwiek o jej mechanizmach i kryteriach jej badania? Po twoim wpisie z "wnuczkami" i "laleczkami" widać, że nie. Imputowanie działań kryminalnych sprawia, że brzmisz na jeszcze głupszego niż jesteś, a to naprawdę zaskakujące, że można jeszcze tak głęboko wbić w dno PS. W książce od przyrody są wiadomości o gleju, znowu przegrywasz.
anonim2015.04.21 0:48
Tu jeszcze ciekawsze; https://www.youtube.com/watch?v=kYAwVnmpo0w
anonim2015.04.21 0:52
Aluxxx dalej rżnie głupa? dalej farmazonisz udając analfabetę? Widać że masz dyskwalifikujące problemy z czytaniem ze zrozumieniem prostych, 8-elementowych zdań. Albo nienawiść ci zalewa oczy, jak bielmo. Jakbyś potrafił czytać na poziomie 10-latka, przeczytał byś że chorzy o których piszę nie są martwi i właśnie dlatego m.in. nie rozpada się tkanka. A ty, jak idiota, że ponieważ są martwi to zachodzi liza (ja to wiem, naprawdę nie musisz mnie przekonywać że trup "gnije". Widziałem nie raz) Ale kłamca/idiota (sorry, Squaw) woli naściemniać że są martwi bo są martwi. Niby racja ale chyba nie o to chodzi, czyż nie, chamie? Ja o dupie ty o trupie. Nie potrafisz ani czytać, ani odpowiadać na temat, ani nie rozumiesz co sam plujesz. Normalnie - jak to u nienawistnika. Nie panujesz nad swoją rasistowską nienawiścią, żymianinie.
anonim2015.04.21 12:59
@Zerro I znowu robisz z siebie głupa? -"chorzy o których piszę nie są martwi i właśnie dlatego m.in. nie rozpada się tkanka. A ty, jak idiota, że ponieważ są martwi to zachodzi liza (ja to wiem, naprawdę nie musisz mnie przekonywać że trup "gnije". Widziałem nie raz) Czy ty naprawdę nie wiesz czym różnią się nekroza i proces gnilny? I czy niepojmowalne jest dla ciebie, że niedotlenione lub zatrute tkanki mogą obumierać, gdy inne są zdrowe, w tym także mózg(jak już pisałem, poczytaj o patomechanizmie udaru i martwicy rozpływnej)? Naprawdę ciężko zrozumieć, że badaniami można wykazać postępujące zmiany nekrotyczne i śmierć mózgu? I tego, że brak żywego mózgu, świadczy o braku życia(odsyłam na pubmed.gov)? -"Rozumiem, że TY, jak to KAŻDY "idiota" wiesz LEPIEJ, że ktokolwiek sprawdza faktyczny stan martwicy tkanek - w chwili orzekania o "śmierci mózgu" Podpowiem "idioto" - nie sprawdza. I właśnie o to lotto, że kryteria są wadliwe i nastawione na wykańczanie pacjentów, z których najmarniej 10% dało by się uratować."- Czy tak trudno pojąć, że kontrowersje są jedynie w sprawie śmierci rdzenia kręgowego, która nie jest wyznacznikiem zgonu w Polsce? I tego, że diagnostyka śmierci mózgowej, które jest wyznacznikiem zgonu w Polsce, jest bardzo dobrze uregulowana i udokumentowana i nawet Talar nie waży się za nią zabierać(odsyłam do wcześniej wspomnianego obwieszczenia ministra zdrowia)? I tego, że lekarze muszą sporządzić odpowiednią dokumentację(zdjęcia CT, angiografia z radioizotopem, zapis EEG, wyniki badania neurologicznego, wszystko z 3 badań), a inaczej niż ROBIĄC te badania ich nie uzyskają? Wydumałeś sobie jakieś pitolety na jakiejś krzywej fazie i próbujesz je bronić jak 12-latek - na wymyślonych historyjkach. Zero faktów, zero fachowej wiedzy, tylko pitu pitu, buhu jesteście źli, ale nie bo nie Zmądrzej i wydoroślej. Twoim najlepszym pierwszym krokiem ku temu byłoby wyłączenie komputera i wzięcie jakiejś książki medycznej i dokształcenie.
anonim2015.04.21 22:46
Alukard i ciągle robisz z siebie durnia? Masz monopol na wyzwiska od idiotów? Lubisz opluwać kogo popadnie, prostaku z wąchocka? nie będę ci sugerował dorośnięcia bo idiota po gimbazjum nigdy tego nie zazna. nie ma bata... uszkodzili ci mózg nieodwracalnie. mało mnie obchodzi co ci tam naguanione do łba, ale jest słabo. Ty serio nie potrafisz wydukać kilkuwyrazowego zdania, chłopku. Plujesz tylko ogólnikami co to nie zachodzi w trupie. Okej, zachodzi - ale czy ja się ciebie pytam o takie pierdoły? Zrozumiałeś cokolwiek bo pyskujesz i miotasz się jak wesz na powrózku. Uważaj bo ci żyłka pęknie i stwierdza "śmierć mózgu" od zaplucia nienawiścią. Dotarło do prostaka z zadupia, że my wiemy doskonale, że tak wychwalana przez ciebie "medycyna", te jej ściemniackie "badania" które jak twierdzisz pozwalają stwierdzić śmierć tkanki - są w praktyce kłamstwem do zamydlania oczu frajerom? One są pewne tylko teoretycznie, teoretyku od siedmiu boleści. Jakbyś nie był takim "durniem" i aroganckim nadludziem - wystarczyło by przeczytać ministerialna procedurę stwierdzania "śmierci" i natychmiast widać że musi ona w wielu przypadkach dobić pacjenta. Potem można ze spokojnym sumieniem stwierdzić obumarcie tkanek już faktycznie martwych - rozumiesz "idioto" co ci piszę? Rozumiesz, chłopaku z wąchotzka? czy dalej będziesz pluł jadem nie na temat? Jeśli choć raz chwytamy łajdaków na celowym oszustwie - nie będziemy im wierzyć w żadnej sprawie. Choćby mówili 2+2=4 i tak łżą.
anonim2015.04.21 22:55
Alu, doprawdy poziom twojej głupoty przekracza Miernik Sejmowy... "Najpierw wychodzisz na idiotę z rzekomym brakiem lizy w mózgu, a teraz to?" Co "TO" idioto? Bo akurat naskrobałem najsamprzód, że liza w tkankach martwych właśnie musi zachodzić. Doprawdy, IQ under 60. Rozumiesz 1/2-główku co ci piszą? Wiesz, będę się upierał, że rozpad tkanek to ostateczne kryterium śmierci. Typowy Żymianin. BTW ogarniasz co ci piszę, nadczłowieku?
anonim2015.04.22 0:10
@Zerro Widzę jeszcze nie skończyłeś z głupotami No i na samprzód widać, że nie wiesz co to liza. Liza zachodzi w tkankach żywych. Kontrolowana to apoptoza, a niekontrolowana to nekroza. To co ty mówisz, to proces gnilny, który ma zupełnie inny wygląd patomorfologiczny. Więc znowu z twojej strony klapa. Wiedza o śmierci mózgu jest tak samo teoretyczna jak zdjęcia USG dziecka, RTG przy złamaniu kości czy angiografia przy badaniu zatorów krwi. Jeśli nie rozumiesz, że wyniki badań są całkowicie zależne od stanu pacjenta i ta zależność jest dobrze poznana to już nie moja brocha. Jak już pisałem, doucz się na temat patofizjologii udaru mózgu, martwicy rozpływnej, różnic między śmiercią rdzeniową i mózgową oraz przepisy związane z oceną zgonu w Polsce. Póki co to tylko śmiać się można jak się czyta twoje wypociny.