Święta to również okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Wielu z nas z tego powodu zastanawia się, czy pogoda pozwoli nam w Wielkanoc na przykład na rodzinne spacery. Jaka więc będzie pogoda w trakcie tegorocznych świąt.

Meteorolodzy zapowiadają, że w wielu miejscach w Polsce już dziś, w Wielką Sobotę, słupki rtęci pokażą ponad 10 stopni Celsjusza. Niestety – możemy też spodziewać się deszczu na terenie całego kraju.

Po południu oraz wieczorem na zachodnie i południu Polski możliwe są nawet burze – poinformowała synoptyk z IMGiW Maria Waliniowska.

Nieciekawie wygląda też sytuacja na Wybrzeżu – tu temperatura ma sięgać do 3, maksymalnie 5 stopni. Północny wschód to już 6 stopni, centrum – 12, a południe – aż 16 stopni Celsjusza.

W nocy mają nas czekać opady deszczu, intensywne na północy. W rejonach podgórskich pojawić się może deszcze ze śniegiem, wysoko w górach również śnieg.

Niestety, jeśli chodzi o Niedzielę Wielkanocną – będzie chłodno i deszczowo. Wiatr raczej umiarkowany, jednak na południu i Pomorzu już nawet do 70 km/h.

dam/IAR,Fronda.pl