Skandaliczny wyrok sądu! Odszkodowanie dla KODomity za dewastację pomnika Lecha Kaczyńskiego! Zapłacą POLACY! - zdjęcie
06.12.19, 11:19(fot. flickr)

Skandaliczny wyrok sądu! Odszkodowanie dla KODomity za dewastację pomnika Lecha Kaczyńskiego! Zapłacą POLACY!

35

Członkowi KOD-u, który został zatrzymany przez policję za zawieszenie na pomniku Lecha Kaczyńskiego koszulki z napisem "Konstytucja" , sąd przyznał zadośćuczynienie... 

 

- W związku z zatrzymaniem przez kilkanaście godzin Stanisław Dembowski niewątpliwie doznał krzywdy, co skutkowało zasądzeniem zadośćuczynienia. Oceniając intensywność negatywnych doznań związanych z pozbawieniem wolności, należy przy tym zaznaczyć, że fakt zatrzymania był dla wnioskodawcy nieoczekiwany, nieznany i niewątpliwie stresujący - podał sąd w uzasadnieniu.

 

Działacz KOD chciał 10 tys. odszkodowania. Sąd zasądził na jego rzecz 4 tys. zł od Skarbu Państwa.

- Nie chodzi o pieniądze dla mnie. Chodzi o zasadę, o pokazanie, że sądy są niezależne. Zapowiadałem, że część zadośćuczynienia przekażę na cele społeczne i tak też zrobiłem —powiedział portalowi tvn24 Stanisław Dembowski.

 

 

Komentarze (35):

Matm 2019.12.6 22:57
Przywrócić do życia Kolegia do Spraw Wykroczeń.Każdemu lewacko-koziarskiemu debilowi 3 tys.na początek ,recydywiście 10 tys. i odechce się POkazywania swojej głuPOty.
ALPACINO 2019.12.6 19:29
Facet o mnazwisku kundel(ttusk po kaszubsku) atakuje brytana• • DLACZEGO NIE ZGODZIŁEŚ SIĘ NA TO ,ŻE BY ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCĄ KONWENCJĄ WRAK SAMOLTU WOJSKOWEGO ZWRACA SIĘ NATYCHMIAST W CIĄGU 48 godzin ! • • A TO BYŁ TO SAMOLOT PREZYDENCKI (ZWIERZCHNIKA SIŁ ZBROJNYCH - WOJSKOWY /Tu154M M-MILITARY!/ DLACZEGO WNIOSKOWAŁEŚ I PRZGLOSOWALEŚ W SEJMIE O PRZEKAZANIE WRAKU ORAZ ŚLEDZTWA ROSJANOM? • • CZY TO NIE BYL JAKIŚ SABOTAŻ, CZY MOZE SZANTAŻOWANO GO? https://www.facebook.com/edward.roe…/…/569600980455271klikaj 20 x koniecznie/ TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA! KLIKAJ 15 X "Nie ma takiego świństwa, jakiego by politycy nie zrobili żeby utrzymać się przy pełnym korycie" ( na podstawie Alexisa de Tocqueville)•
J.W.2019.12.6 15:08
Jest to rzecz niewiarygodna. Czy to oznacza, że na każdym pomniku można wieszać co tylko komu przyjdzie do głowy, a może też można dewastować. Czy tragicznie zmarła para prezydencka może być przedmiotem szyderstwa poprzez powieszenie na pomniku tekstu "KONSTYTUCJA" akceptowanego przez sąd. Sprawca tego czynu powinien być ukarany co najmniej surową grzywną, a nie otrzymywać odszkodowanie za zatrzymanie w wysokości 4.000 zł. Zgroza! To nie wymierzanie sprawiedliwości, a robienie sobie kpin z tej sprawiedliwości. Wszelkimi środkami trzeba to natychmiast zmienić.
Niejestemrobotem2019.12.6 16:16
Jakimi środkami? Łamaniem prawa? Został aresztowany bezzasadnie, nie były wypełnione żadne przesłanki do aresztowania, dlatego dostał odszkodowanie. Tyle. Nawet jeśli faktycznie popełniłby przestępstwo (a nawet zdaje się prokurator nie wniósł aktu oskarżenia(, to nie oznaczałoby, że to zatrzymanie było zasadne, takie jest prawo.
Beno2019.12.6 21:23
Prawo, to przede wszystkim złamał ten łobuz. To jest śmianie się i plucie w twarz uczciwym ludziom. To jest zachęta do łamania prawa i bezczeszczenia wszelkich pomników.
Niejestemrobotem2019.12.6 23:02
Wiesz, picie alkoholu w miejscu publicznym to też łamanie prawa. Przekroczenie prędkości o 10 km/h również. Czy wyżej wymienionych sytuacjach aresztowanie byłoby zasadne (zakładając, że nie było stawiania się policji, próby ucieczki, itp.)? No nie. Tak samo, jeśli policja by mnie nie wiem, pobiła za to, że bym jakoś wyzwał policjanta, to byłoby nadużycie ze strony policji. Tak samo tutaj, nie zostały spełnione przesłanki, policja nadużyła uprawnień, kogoś bezzasadnie aresztowała, w sytuacji, gdzie prokurator nie dopatrzył się przestępstwa. I to za to aresztowanie, bezzasadne dostał odszkodowanie. Tyle.
anonim2019.12.6 23:17
Nie ma zgody na takie głupie żarty. Jak chciał sobie zrobić żart to mógł sobie to zrobić na pomniku kogoś ze swojej rodziny.Lech Kaczyński był Prezydentem Polski wybranym przez naród i zginął tragicznie I czy go ktoś lubił czy nie to szacunek mu się należy. A sprawca powinien być choć dla przykładu ostro ukarany.I żal mi że mamy takich sędziów!
Niejestemrobotem2019.12.6 23:38
Żal Ci, że sędziowie przestrzegają prawa? Pretensje jak już to do tych, którzy to prawo uchwalili. Albo do prokuratury, że go nie oskarżyła. Bo w takiej sytuacji, to sąd musiał wydać taki wyrok. Zresztą, akurat tutaj prawo jest w miarę ok, a zawiniła głównie nadgorliwość policji. Sprawca powinien być potraktowany zgodnie z prawem. I akurat tu mamy typowy dylemat, czy ważniejsze jest prawo do protestu, czy pomnik. To trudne do ustalenia granice. Naprawdę trudne. Ale są ustalone w Polsce tak jak są i w oparciu o nie sąd wydał wyrok.
frondziarskie bzdury2019.12.6 14:46
Ktoś wam zdewastował umysły, frondziarze.
Niejestemrobotem2019.12.6 14:46
Nie za dewastacje, tylko za bezpodstawne aresztowanie. Może Was jeszcze pozwie za tego typu oczernianie? Policja go aresztowała, nawet minister uznał to wtedy za przesadzone, sąd uznał, że nie było podstaw do aresztowania, dostał odszkodowanie. To już nie komuną, że policja i państwo mogą robić co chcą i bez powodu aresztować ludzi.
abrakadabra2019.12.6 13:40
Jaka dewastacja debile?
Silny2019.12.6 13:17
Zawieszenie koszulki to dewastacja? Puknijcie się w dekiel!
tfuj2019.12.6 12:58
J*bać kaetę
stanpio2019.12.6 12:19
Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" - taki apel powtarzał codziennie w roku 1944 harcerz Szarych Szeregów i żołnierz batalionu "Zośka" Tadeusz Milewski "Ćwik". Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę".
B522019.12.6 12:13
dlaczego nie osądzają w Polsce ławnicy powołani losowo ze społeczeństwa tylko kasta
Wiesław Kaloryfer2019.12.6 16:48
Bo nie jesteśmy anglosasami.
B522019.12.6 20:05
przyniosłeś kaganek oświaty i mnie oświeciłeś dziękuje geniuszu
Michał Pasierb 2019.12.6 12:10
"- Nie chodzi o pieniądze dla mnie. Chodzi o zasadę, o pokazanie, że sądy są niezależne." Pokazał, rzeczywiście, gdzie urzędują ci z nadzwyczajnej kasty.....A Fronda mogłaby z łaski swojej poinformować nas, gdzie ten sąd i podać jego nazwę, bo to byłoby bardziej interesujące niż dane tego "żartownisia", który chciał mieć swoje przysłowiowe 5 minut.
2019.12.6 14:45
Paserbitas langpes psitas.
Urszula2019.12.6 12:08
Gdyby to nie był ktoś z KOD tylko z PiS to odszkodowanie byłoby słuszne. Możemy sobie wyobrazić co nas czeka kiedy PiS w końcu podporządkuje sobie sądy. Będziesz poszkodowany to jeszcze cię ukarzą.
drHouse2019.12.6 12:05
Wg słownika języka polskiego: dewastacja «niszczenie czegoś celowe lub następujące wskutek zaniedbania» Wyjaśnijcie proszę w jaki sposób zawieszenie koszulki z napisem Konstytucja doprowadziło do zniszczenia pomnika? Bo jeśli nie potraficie tego wyjaśnić i udowodnić to Stanisław Dembowski powinien Was teraz pozwać o zniesławienie.
T.2019.12.6 14:00
O dewastacji nie może być mowy, co najwyżej znieważyć pomnik, ale jak można znieważyć coś co nie ma uczuć? W takim razie niech sądzą gołębie za obsrywanie wszystkich pomników kaczyńskiego.
Cool2019.12.6 11:56
W sumie niezły biznes ... mała inwestycja, wysoka stopa zwrotu, Wymagany niewielki poziom specjalizacji ... ... pracownicy mogą a nawet chyba powinni być ułomni umysłowo ... Pewnie jeszcze z PFRON i z Urzędu pracy dostanę dotacje na ich zatrudnienie!!! ... :-)
T.2019.12.6 11:49
Aż ciśnie się na usta powiedzieć "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Frondelek kibelek jak zwykle wie najlepiej.
ZERR02019.12.6 11:44
Zasada, która pokazano jest taka: Są nadludzie (ubermenscheń aka lewacy, kodomici, geje, niezawiśli itp) którzy za byle co dostają 4 tysiące. Są nietykalni, nawet jak trafią na pasach jakiegoś polaczkowskiego karalucha, sąd uwalnia ich od kary. Są nadzwyczajni. I są też inni podludzie (untermenscheń aka katole, polaki, prawackie bydłó, homofoby, ciemnogród itp) której za bezzasadnie uwięzienie i zniszczenie firmy wartej milion przyznaje się kilka tysięcy. Których można bić pałkami, strzelać do nich z broni gładkolufowej, razić prądem, katować na komendach. Oto Czeciaerpe PoPiSssss, hojnie płacąca miliony za antypolską propagandę, wroga i poda.
Sebastian Lorenc2019.12.6 11:53
Lecz się Zerro. Naucz się szanować ludzi. od tego zacznij. Bo tylko ty z taka szyderą i pogardą wypowiadasz się o innych.
ZERR02019.12.6 11:58
Szanować? A niby za co? Za nienawiść i rzeki pogardy jakie od lat 90-tych leją się bez przerwy na normalnych ludzi, Polaków i katolików? Mowy nie ma.
Niejestemrobotem2019.12.7 8:13
On szanuje tylko płody. Urodzonych już nie.
J.P2019.12.6 11:37
Jaką dewastacje? Nie było żadnej dewastacji. Fronda kłamie.
Elektor2019.12.6 11:42
Fronda to organ Partii. Jak kiedyś Trybuna Ludu. PZPR miało swój organ to i następcy z PiS mają.
Bronek2019.12.6 11:36
Powieście koszulkę "Szanuj Naród Suwerena" na Gersdorf. Zobaczycie co będzie!
Tasman2019.12.6 12:15
Gersdorf nie ma pomnika. Musiałbyś jej wystawić...
Elektor2019.12.6 11:28
Nie wnikam w słuszność odszkodowania, sprawa śmieszna jak dla mnie, ale gdzie tu dewastacja? Czy coś odrąbał? Nawet farbą nie zamalował. Zawiesił jakieś szmacisko, szybko zdjęli i tyle. Gdzie tu dewastacja?
Mieszko2019.12.7 13:55
Jaka dewastacja???
robaczek2019.12.6 11:25
SĄD SĄDEM ALE SPRAWIEDLIWOSC MUSI BYC PONASZEJ STRONIE!!! oj warchoły warchoły!!!! ;] kuzwa wy to juz nawet sie nie chowacie ze swoim upodleniem i zidioceniem WSZYSTKO KU CHWALE PARTII!!!!!! eh tylko Polski szkoda ;/ oj dziadki dziadki ......... swiat odjechal a wy dalej stoicie z ta szabelka, wykrzykujecie ze wam sie nalezy i szukacie wroga eh tak sie dać zmanipulowac ....... WSTYD!!!!!!!!!