Skandaliczne! Zwolennicy ISIS opublikowali w sieci nagranie z dziewczynką w roli "kata"! - zdjęcie
10.08.16, 12:20Źródło zdjęcia: YouTube

Skandaliczne! Zwolennicy ISIS opublikowali w sieci nagranie z dziewczynką w roli "kata"!

W sieci od dwóch dni krąży skandaliczne propagandowe nagranie zwolenników Państwa Islamskiego. Kilkuletnia dziewczynka śpiewa w nim piosenkę o ISIS i ucina głowę lalce.

Ubrana w nikab, kilkuletnia dziewczynka śpiewa na nagraniu: "Maszerowaliśmy przez noc, ścinając głowy", po czym grozi "niewiernym" i ucina głowę lalce. Pod koniec mówi: "Mój miecz został zaostrzony, i teraz cię zniszczę".

Nie udało się na razie ustalić tożsamości dziecka wykorzystanego w propagandowym filmie dżihadystów; ani gdzie i kiedy powstało nagranie. Film został przechwycony na niemieckim komunikatorze Telegram od sympatyka Daesh, a następnie trafił do Middle East Media Research Institute.

To już kolejny przypadek, kiedy Państwo Islamskie wykorzystuje dzieci do swojej propagandy. Podobnie nagłośnione zostało nagranie z lutego, z "Jihadi juniorem", Isa Dare. Chłopczyk jest synem 24-letniej Brytyjki Khadijah Dare i Szweda Abu Bakra. Jego ojciec walczy po stronie państwa islamskiego. Dziecko, ubrane po wojskowemu, pojawia się na upublicznionym przez Państwo Islamskie filmie z egzekucji. Isa Dare krzyczy na nagraniu: "Zabijemy niewiernych", następnie pojawia się na tle płonącego samochodu, wskazując na niebo i krzycząc: "Allahu akbar". Czterolatek naciska również przycisk detonatora, który po sekundzie rzekomo odpala ładunki wybuchowe umieszczone w aucie. Wcześniej ten sam chłopczyk pojawił się na nagraniu, w którym dżihadyści grozili premierowi Wielkiej Brytanii.

JJ