Skandal! Gross: Antysemityzm integralną częścią polskiego katolicyzmu - zdjęcie
19.02.20, 07:45Screenshot Youtube

Skandal! Gross: Antysemityzm integralną częścią polskiego katolicyzmu

211

Prof. Jan Tomasz Gross w wywiadzie, jakiego udzielił katolickiemu pismu „La Croix”, oskarża Polaków o antysemityzm i czynny udział w holocauście. Jego zdaniem antysemityzm ten był integralną częścią polskiego katolicyzmu, wobec którego władze kościelne miały pozostawać bierne. Powtórzył swoją tezę, że w czasie wojny Polacy mieli zabić więcej Żydów niż Niemców.

Gross zarzuca Polakom „udział na wielką skalę w morderstwie”. Jego zdaniem od początku XX w. Polacy masowo dokonywali zbrodni na Żydach, co „działo się na oczach wszystkich”. Gross oskarża też bp. Adama Sapiehę, który w czasie wojny miał nie protestować przeciwko niemieckiej polityce wobec Żydów, a po wojnie podbudzać polski antysemityzm.

- „Antysemityzm był integralną częścią katolicyzmu polskiego XX wieku. Uczestnictwo polskich katolików w prześladowaniu i morderstwach swych współobywateli żydowskich było zjawiskiem bardzo rozpowszechnionym w całym kraju. Archiwa Kościoła nie są otwarte dla niezależnych historyków, ale nie jest to potrzebne, aby wiedzieć, jak to wyglądało, ponieważ działo się to na oczach wszystkich”

Autor m.in. „Sąsiadów” w swoim francuskim wywiadzie relacjonuje jak zmieniały się jego własne poglądy dot. relacji polsko-żydowskich. Twierdzi, że początkowo myślał, iż Polacy jedynie korzystali materialnie z prześladowań Żydów, z czasem jednak uznał, że byli w te prześladowania głęboko zaangażowani.

Odnosząc się do współczesności, w rzekomym polskim antysemityzmie XX w. socjolog widzi podłoże dzisiejszej niechęci Polaków do imigrantów.

„To niezwykłe, że społeczeństwo, które znało emigrację i wygnanie przez dwieście lat, nie odczuwa empatii dla ludzi znajdujących się w tej samej sytuacji” – stwierdza.

kkb/TVP.Info,"La Croix"

Komentarze (211):

xyz2020.02.20 13:54
Żydowcy kaci i kolaboranci w slużbie Hitlera są wtsydliwą bialą plamą w dość dobrze już opisanej hstorii Holocaustu.Na rolę żydowskich elit w zagladzie swojego narodu zwrócila pierwsza w opinii publicznej w 1963r. slynna amerykanistka pisarka pochodzenia niemiecko-żydowskiego Hannah Arendt w książce o procesie glównego architekta zaglady ,,Eichmann w Jerozolimie- rzecz o banalności zla,, Czytamy : ,,Dla Żydów, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu swojego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdzial calej ponurej historii - pisala powolując się na ustalenia Raula Hilberga z książki ,,Zaglada europejskich Żydów,, i dalej pisze ,,zarówno w Amsterdamie , jak i W-wie , w Berlinie, tak samo jak w Budapeszcie można bylo mieć pewność, że funkcjonariusze żydowcy sporządzą wykazy imienne wraz z informacjami o majątku, zagwarantują od deportowanych pienędzy na ich deportację i ich eksterminację , będą aktualizować rejestr opróżnionych mieszkań , zapewnią pomoc wlasnej policji w chwytaniu i ladowaniu Zydów do pociągów, na koniec zaś- w ostatnim geście dobrej woli-przekażą nietknięte aktywa gminy żydowskiej do ostatecznej konfiskaty,, . Arendt zwrócila uwagę, że niektórzy Żydzi robili interesy na sprzedaży rodakom opasek z żóltymi gwiazdami /wymóg Niemców co do noszenia opasek /.Dla bogatych byly opaski plastikowe. Zarzucala również żydowskim elitom zachlyśnięcie się wladzą nad życiem i majątkiem ludzi, który otrzymali od Niemców.Zarzucala im odczlowieczający handel ludzkim życiem.Decydowanie , kto ma zginąć, a kto żyć i dlaczego.Dzialający np. na Węgrzech dr Kastner uratowal na przyklad 1684 osoby za cenę 476 tys. ofiar.Nikt nie zadal sobie trudu , żeby odebrać od funkcjonariuszy żydowskich przysięgę o zachowaniu tajemnicy.Z wlasnej woli stali się oni ,,nosicielami tajemnicy,,, po to by zagwarantować spokój i zapobiec panice - tak bylo w przypadku Kastnera - bądż też ze względu ,,humanitarnych,,- na przyklad dlatego ,,że żyć w oczekiwaniu śmierci przed zagazowaniem byloby jeszcze trudniej,,- oskarżala Arendt, zaznaczając , że skutki utrzymania falszu byly takie, iż część Żydów dobrowolnie zglaszala się do deporacji, a tych , którzy przekonywali ich o tym, że jadą na pewną śmierć, nazywali obląkanymi.Opisywala także slynnego króla lódzkiego getta Chaima Rumkowskiego, znanego przez pobratymców Chaimem I .W gettcie drukowano znaczki z jego podobizną, banknoty z jego podpisem.Sam zaś poruszal się specjalną karetą.
Adelphe2020.02.23 14:12
ZNIESŁAWIENIE – czyli prawda o antysemityzmie oczami Żyda: https://youtu.be/4NkjI8k9-6E cytat z filmu: "Antysemityzm to w całości żydowski wynalazek. Kiedy jesteś najbogatszą, najsilniejszą, odnoszącą największe sukcesy mniejszością narodową (choćby w USA), masz świat na tacy, a rozglądasz się wokoło i mówisz o antysemityzmie, to jest to powód do wstydu."
Azazel2020.02.20 9:07
Radziszewski Co jakiś czas w Tworkach następuje rozprzężenie - i wtedy Radziszewski wyplątuje się z kaftana, dopada do komputera i zaczyna komponować z użyciem ctrl-c i ctrl-v swój stek bzdur. Potem w szpitalu następuje mobilizacja, Radziszewski dostaje komplet leków, wzmocnione paski przy łóżeczku i na jakiś czas z charakterystycznym dla katolicyzmu opętańcem sieć ma spokój. Aż do następnego razu. A, i jeszcze do samego Radziszewskiego: cytaty są z zeznań Polaków, które można znaleźć w IPN i w książce "Miasta śmierci". Nie autorstwa Grosa, o czym oczywiście tępaki pokroju Radziszewskiego wiedzieć nie mogą, bo czytają tylko biblijne bajędy.
Azazel2020.02.20 9:01
Radziszewski Co jakiś czas w Tworkach następuje rozprzężenie - i wtedy Radziszewski wyplątuje się z kaftana, dopada do komputera i zaczyna komponować z użyciem ctrl-c i ctrl-v swój stek bzdur. Potem w szpitalu następuje mobilizacja, Radziszewski dostaje komplet leków, wzmocnione paski przy łóżeczku i na jakiś czas z charakterystycznym dla katolicyzmu opętańcem sieć ma spokój. Aż do następnego razu.
Nairobi2020.02.20 9:25
Panie Azaradelu, Pan mnie teraz zasmucił bardzo. Ja kocham Pana Radziszewskiego swoją żydowską miłością platoniczną, a Pan że on wariat...
mjr Okrutny2020.02.20 7:49
Empatia to pedalstwo ,Freud był malarzem.Nie lubimy obcych,jesteś antysemitami ,niczego nie żałujemy,Żydzi powinni mieszkać w chlewach ,anie jakichś pałacach.Parszywa rasa gdzie mnie dotknie tam krosta ,liszaj,szrama.Powinni nosem szyby nacinać.Mają gardłową azjatycką wymowę,można dostać od tego anginy
Nairobi2020.02.20 9:33
Panie Majorze Okrutny! My, mieszkańcy Radziłowa z roku 1941 meldujemy, że osobiście i bez żadnej pomocy sfajczyliśmy 500 Żydów w stodole. Dodatkowo: 150 ukrywających się enkawudzistów w wieku od roku do 7 lat rozstrzelaliśmy tylko 15 kulami. Reszta, w liczbie około 150 została przez nas pojmana, i wrzucona do stodoły, która - niestety - już zgasła, a wiadomo, że popiół się nie pali. Dlatego przed wrzuceniem - polewaliśmy ich benzyną i podlaliśmy, coby się za bardzo nie wyróżniały z tych wcześniej sfajczonych. Żałujemy, że Pana nie było z nami. Pewnie by Pan nam pokazał jeszcze kilka ciekawych pomysłów na to liszajowe plemię. Niech Pana Bóg ma w swojej opiece!
Marian2020.02.20 12:41
A ciebie to kto uratowal? albo twoich przodkow .Kto ku...wo.
Nairobi2020.02.20 12:54
Na pewno nikt z Jedwabnego, Radziłowa, Wąsosza, Szczuczyna, Skajów, Bzur, Lipnika, Danowa, Dzięgiel, Goniądza, Rajgrodu, Kolna, Suchowli, Brańska, Jesionówki i jeszcze 150 innych miejscowości. A to ku...wo to od taka mniej ładna forma dziwki? Gentelmen z Pana. Ale Pan nie jest zdolny mnie obrazić. Jest Pan antysemicką mendą, to poza Pana zasięgiem.
Jan Radziszewski2020.02.20 2:07
Ja, Bóg pewnych rzeczy nie robię i nie mogłem uratować Judasza wbrew jego woli. - A zasługa Panie? O jakiej zasłudze mówisz. Że wydał swego Pana, o którym wiedział, że jest Bogiem, miłością. To działanie szatana, a nawet pod pewnym względem gorsze. Nie można mówić o zasługach, lecz o skutku jego działania. Zasługi nie mają żołnierze, którzy mnie chłostali, zasługi nie ma Sanhedryn, który mnie wydał Rzymianom na Ukrzyżowanie. Nie mają zasługi żydzi, którzy mnie ukrzyżowali, dzięki czemu dokonało się zbawienie. Tak jak nie mają zasługi żadni mordercy ni ludobójcy. - Dlaczego Panie i ludzie i nawet ksiądz mówił co by się stało gdyby żydzi nie doprowadzili do Ukrzyżowania i Odkupienia. - Zbawiciel przyszedł na świat - lecz swoi go nie przyjęli i wydali na Ukrzyżowanie. To nie zasługa, to odrzucenie. (J 19,15) Coś złego w swoim zamyśle nie jest zasługą. Skutkiem tego Bóg może pokierować tak, aby stało się zbawieniem człowieka, Ale zły czyn nie jest zasługą, a zwłaszcza zabicie Mesjasza, na którego oczekiwano od pierwszych ludzi: Adama i Ewy. W ciągu wieków Panie Jezu, w tym chyba szczególnie w naszym kraju była przychylność do żydów z powodu tego, że byli narzędziem Boga prowadzącym do Zbawienia. - To jak ludzie uważają nie ma znaczenia dla Boga. Ludzkie sądy.. Bóg kieruje się sprawiedliwością i jest doskonały. Tak jak zakazałem Kaina zabijać, tak w ten sposób dzięki wzbudzeniu pewnej przychylności dla żydów sprawiłem, że nie wytępiono ich z powierzchni ziemi, gdyż nie chcę zguby grzesznika, ale jego nawrócenia. Tak jak dzieci Adama i Ewy są skażeni grzechem pierworodnym, tak żydzi są obciążeni grzechem bogobójstwa i żaden { napisane najprawdopodobniej w rękopisie „święty kapłan”, w drugiej kolejności może być też „żadne sądy kapłana”}, ani następca Św. Piotra, nie może ich z tego zwolnić. - Ach Panie, ale to oni gnębią nas, a nie my ich. - Są ze świata i ponieważ odrzucili Boga zostaje im szatan i świat. Szatan się z tego bardzo cieszy, że ma lud, który odrzucił Chrystusa. Naturalne jest, że będzie mu pomagał. Pomagał przeciw chrześcijanom i Twojemu narodowi szczególnie. .
Nairobi2020.02.20 7:26
Nie ma Pan czegoś nowszego? Może być w pdf.
Jan Radziszewski2020.02.20 2:04
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi .
Nairobi2020.02.20 7:27
Pan spróbuje to jakoś przetłumaczyć - może na polski. Będzie łatwiej.
Czlek2020.02.22 23:03
Ma pani problem ze zrozumieniem tekstu pisanego?
Nairobi2020.02.23 7:06
Nie chodzi o pisane, drukowane, mówione, czytane czy inne. Chodzi o bełkot.
Jan Radziszewski2020.02.20 2:03
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata 6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Środa, 6 czerwiec 18. 03 Pisz dziecko Nie lękaj się. Zapisz Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg. Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami. Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli. Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie – zginiecie. Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny? Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga. Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie. Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem. - Chwała Tobie Chryste. - Pokój Tobie moje [dziecko] i pokój wszystkim Polakom ( i też na obczyźnie) dobrej woli.
Nairobi2020.02.20 7:29
Te pouczenia to pan dostał mejlem? Czy może osobiście? Marnuje się Pan... Niech Pan pisze scenariusze dla Netfliksa.
Renata2020.02.19 22:33
Nairobi kłamie tak samo jak Gross i Kosiński.
Nairobi2020.02.19 23:48
To się nazywa "mechanizm wyparcia". Pani poczyta.
Wxyz2020.02.19 22:02
Czas skończyć z tym głupim gadaniem o antysemityźmie,którego nie ma.czy to tylko temat zastępczy gdy się nie ma nic do powiedzenia.
qwerty2020.02.19 20:03
bo jude - goim może zrobić wszystko każde draństwo bo żekomo namaścił ich do "tego" ich bóg
Nairobi2020.02.19 21:14
"żekomo" - to w jakim języku? Gimnazja jednak zlikwidowali za wcześnie...
Jan Radziszewski2020.02.20 2:25
twoja logika na poziomie żydowskiego gówna - żekomo" to owoc gimnazjów
Nairobi2020.02.20 7:33
A jednak... Trzy klasy podstawówki to jednak niewystarczająca liczba. Panie Radziszewski, fakt, że Żydzi pisze się przez tzw. "z z kropką" nie oznacza, że każdy wyraz zaczynający się na podobnie brzmiącą głoskę pisze się tak samo. Udzielam Panu tej porady za darmo, ja - Żydówka. A tak na marginesie - żydowskie gówno też Pan odróżnia od nieżydowskiego? Ja pierdykam...
Ksiadz lewak2020.02.19 17:35
Brawo - wreszcie ktoś to powiedział!
anonim2020.02.19 17:23
JESZCZE TA KREATURA ZYDOWSKA PETA SIE W POLSCE IZRAEL CZEKA NA TEGO OSOBNIKA
...2020.02.19 15:46
Moim zdaniem gross jest największym antysemitą gdyż pogardza katolicyzmem szkalując o oczerniając Kościół założony przez Żyda Jezusa - Syna Bożego. W entrum którego Kościoła jest Żyd Jezus i Żydówka NMP...pondto Gros popiera Izrael który gnębi semitów - Palestyńczyków...
rebeliant2020.02.19 14:40
Niech gross jeszcze określi czy chodzi o antysemityzm polski czy o antysemityzm bułgarski, bo jak wiemy są Żydzi afgańscy, Żydzi Albańscy, ... i Żydzi Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Nairobi2020.02.19 14:43
Logika na poziomie żłobka.
Jan Radziszewski2020.02.20 2:21
a twoja na poziomie gówna
Nairobi2020.02.20 7:35
Kocham Pana Panie Radziszewski moją czystą żydowską miłością! Platoniczną, rzecz jasna. Ups...
Dariusz2020.02.19 14:25
Szkoda,że mózg nie jest integralną częścią jego głowy.
Nairobi2020.02.19 14:16
Przykłady z IPN bohaterskich postaw Polaków, cz. IV, za które Żydzi powinni być Polakom wdzięczni do końca świata STANISŁAW Z. Polak, mieszkaniec Bzur "Z wioski Bzury zawieźliśmy Żydówki do buczkowskiego lasu, gdzie był wykopany okop, i tam kazali Żydówkom zejść z wozu. Kazaliśmy kobietom porozbierać się do koszuli i majtek, tylko dwie młode Żydówki, które miały stare ubranie, nie kazaliśmy im się rozebrać. Po rozebraniu się Żydówek zaczęli prowadzić po jednej nad okop i tam zabijali pałkami drewnianymi na końcu okutymi żelazem. T. zabił cztery Żydówki. Jeszcze przed zabiciem pięciu osobników – oprócz T. – których nazwisk nie znam, gwałcili jedną Żydówkę. Po zgwałceniu Żydówki ja wziąłem pałkę drewnianą od T. i sam osobiście zabiłem Żydówkę, którą gwałcili, uderzając ją pałką trzy razy w głowę, i wpadła do okopu, zaś pozostałe Żydówki zabili ci osobnicy, których nazwisk nie znam. Wyjaśniam, że w jednym okopie leży szesnaście Żydówek, a w drugim okopie leżą cztery Żydówki. Okopy te od siebie są odległe około 20 metrów. Z pomordowanych Żydówek otrzymałem pantofle i jedną sukienkę.” ANTONI O. Polak, mieszkaniec Radziłowa „Wzdłuż domu mieszkalnego siostry mojej matki – wykopany był rów. Tam mężczyźni stawiali dzieci żydowskie w wieku 6 do 10 lat. Jak dziecko było starsze, wpędzano je razem z dorosłymi do stodoły. Dzieci ustawiano po 10 koło siebie i mój wuj Władysław D., który miał jako jedyny karabin – strzelał w pierwszego. Pociski po przejściu przez ciało pierwszego dziecka – zabijało następnego. Mówili, że szkoda kulek na Żydów. Jednym pociskiem wuj mordował 10 dzieci żydowskich.”
Norymberga dla komuny!2020.02.19 14:16
Dla takich jak gross czy Michnik Prawda jest antysemityzmem!
polon2020.02.19 13:40
Uzywanie przez zydow pojecia "antysemityzm" jest objawem ich strajnego rasizmu, tak, skrajneg i rzeczywistego, ale ubranego w kolorowe slowka. Oni na prawde sa strasznymi RASISTAMI !
Nairobi2020.02.19 13:35
Przykłady z IPN bohaterskich postaw Polaków, cz III SZMUL W. Żyd, mieszkaniec Jedwabnego "K. Chaja, 28 lat, i B. Zosia, 26 lat, obie z niemowlętami na rękach, widząc, co się dzieje, poszły nad sadzawkę, woląc raczej utopić się wraz z dziećmi, aniżeli wpaść w ręce bandytów. Wrzuciły one dzieci do wody i własnymi rękami utopiły, później skoczyła B. Baśka, która poszła od razu na dno, podczas gdy K. Chaja męczyła się przez kilka godzin. Zebrani chuligani zrobili z tego widowisko, radzili jej, aby się położyła twarzą do wody, a wtedy to się szybciej utopi, ta widząc, że dzieci już utonęły, rzuciła się energiczniej do wody i tam znalazła śmierć." JAN S. Polak, mieszkaniec Rajgrodu "Wiem, że L. w tamtym okresie zorganizował w Rajgrodzie nowy zarząd miasta oraz policję porządkową. […] Pewnego razu przyjechał [...] policjant rajgrodzki S., który powiedział do W., że przyszedł z polecenia L. Antoniego nakazać mu jechać furmanką do wsi Żrobki, przenieść stamtąd do getta rodzinę żydowską Z. [...] Ze wsi Żrobek furmanką przy pomocy tych milicjantów przywiozłem do getta w Rajgrodzie rodzinę żydowską Z., składającą się z dwóch dorosłych kobiet i dwojga dzieci w wieku 8 i 10 lat. Żyda staruszka na polecenie A. wywiozłem furmanką na pole i tam go zabiłem [...]". "Po podpaleniu stodoły polscy milicjanci i polska ludność ruszyli w głąb miasteczka na polowanie na tych Żydów, którzy zdołali się ukryć przed spaleniem, oraz by pochwycić żydowskie dzieci, które pozbawione rodziców wałęsały się zapłakane po uliczkach. Wyciągano je z kryjówek, jakie Żydzi zrobili sobie w piwnicach lub na strychach swoich domów, i albo mordowano na miejscu, albo prowadzono do stodoły i wrzucano do ognia. Grabiono też żydowski dobytek, walcząc o niego między sobą zawzięcie. Gdy płomienie zgasły, schwytanych w miasteczku doprowadzano nad dół wykopany przy stojącej obok stodoły mleczarni, w którym przed wojną trzymano lód do schładzania mleka. Nad tym dołem, dość głębokim, nazywanym przez miejscowych „lodownią”, mordowano schwytanych, ponownie gwałcono też złapane Żydówki. Ciała wrzucano warstwami do środka."
york2020.02.19 15:24
Czlowieku ,nikt nie twierdzi ,że wśród Polaków nie znalazl się jakiś maly procent tych , którzy wydawali żydów z różnych powodów ; jedni robili na tym interes, bogacili się, inni z kolei za jakieś przedwojenne zatargi ,a inni po prostu mieli do ,,wyboru,, albo wydać żydów ,albo skazać swoją rodzinę na śmierć.W ostatnim przypadku nie oceniajmy , bo nigdy nie wiadomo co byśmy sami zrobili będąc w takiej sytuacji.Kiedyś uslyszalem od żyda ,że żaden żyd by nie stanąl w potrzebie Polaka w takiej syuacji, twierdząc ,że postawa większości Polaków wobec tego problemu byla zdecydowanie pozytywna .W każdym narodzie są hieny i takie hieny też znalazly się w narodzie żydowskim , a tym to jest straszniejsze , że wydawali w ręce hitlerowców swoich .Wystarczy poczytać o ,,baronie,, getta lódzkiego niejakim Romkowskim .Polecam ci , poczytaj , a zobaczysz jakie bestie żydowskie niszczyly swój wlasny naród.Polecam ci także z zapoznaniem się z dzialalnością Judenratów to zobaczysz - nie usprawiedliwiając tych zdarzeń o których piszesz w wykonaniu marginesu polskiego-że nie ustępowali hitlerowcom.
Nairobi2020.02.19 17:20
Panie Yorku, niech Pan żydowskich zbrodniarzy zostawi Żydom. Pan się zajmie polskimi. Życia Panu nie starczy.
Dariusz2020.02.19 19:09
Panie Nairobi,Pana obrzezano po urodzeniu,czy sam się Pan obrzezał,gdy wyczuł Pan w powietrzu interes?
Nairobi2020.02.19 19:50
Pani, jak już. Nie obrzezałam się.
***2020.02.19 20:43
I jak te przytoczone przypadki (i wszystkie pozostałe) usprawiedliwiają oskarżanie całego narodu?
Nairobi2020.02.19 21:12
Dokładnie tak samo, jak przypadki kolaboracji kilku Żydów z Sowietami usprawiedliwiają spalenie 800 Żydów w 1941 w Radziłowie.
Dariusz2020.02.19 22:05
Zaniżanie liczby ofiar to antysemityzm.Tam było 8000 ,chociaż są wiarygodni świadkowie,którzy mówią o 80.000. Liczba podobno jest uzależniona od kwoty,którą można na tym zarobić.
Nairobi2020.02.19 23:47
Jest Pan zwykłą antysemicką świnią.
Dariusz2020.02.20 10:43
Dziękuję.Nie ma za co.Na szczęście Pani mama karmiła Panią wodą mineralną,bo gdyby mlekiem.....
Nairobi2020.02.20 12:42
... to był była jak Pan - antysemicką mendą? Czyli to nie Pana wina? Rzeczywiście, wyboru Pan specjalnego nie miał. No to sorry...
Dariusz2020.02.20 13:44
Jestem antysyjonistyczną mendą.Semici...proszę sięgnąć do żródeł. Zdrowia życzę.
***2020.02.20 12:46
Nie odpowiedziała Pani na pytanie.
Nairobi2020.02.20 14:07
Odpowiedziałam. Pan sprawdzi.
***2020.02.20 20:41
Nie zgadzam się z Panią. Nie znam "historii" tego przypadku. ...i nie ,nie mam zamiaru bagatelizować ogromu tej i innych zbrodni. Tylko ze względu na skalę porównania, nie zgadzam się z Panią.
Nairobi2020.02.20 21:20
Panie ***, forum Frondy ma tę nieciekawą przypadłość, że długa konwersacja staje się niemożliwa ze względów technicznych - jak Pan widzi, miejsca jest coraz mniej. Możemy podyskutować, ale niech Pan przeniesie pytanie na nowy wpis w tym wątku.
Dariusz2020.02.19 22:08
Czyli nici z biznesu.Trzeba było się poświęcić.
york2020.02.20 12:27
Co ?, prawda w oczy kole ! Prawda nie jest wygodna dla żydów? Żydom można oceniać Polaków , ale już odwronie nie!Żydzi nie uciekną od sprawiedlwości ,przyczynili się także do śmierci swoich pobratymców i szkoda zaklinać rzeczywistość Panie Nairobi.My Polacy nie wiele mamy wam do zawdzięczenia na przestrzeni czasu ,wy nam wszystko !Polecam przeczytanie wypowiedz internauty o imieniu Prawda /znajdziesz na początku tych dyskusji /,,Milego ,, przeżycia!
Nairobi2020.02.20 21:40
"My Polacy nie wiele mamy wam do zawdzięczenia na przestrzeni czasu ,wy nam wszystko" Hmmm... Wojnę przeżyło około 1,5% wszystkich Żydów mieszkających tu przed wojną. W sumie - ma Pan prawie rację, z tym, że nie wszystko, tylko 98,5%.
Czlek2020.02.22 23:01
To teraz proszę o listę 7 tysięcy Polaków odznaczonych przez Yad Vashem.
Nairobi2020.02.23 0:10
Pan pisze "aż 7 tys.", jak piszę "tylko".
Nairobi2020.02.19 13:33
Przykłady z IPN bohaterskich postaw Polaków, cz II HIPOLITA P. Polka, mieszkanka Szczuczyna "K. Mieczysław mówił mi, że dla niego zamordowanie Żyda to jest niczym, a także przyszedł i pokazał mi plamę na ścianie domu, gdzie mieszkałam, mówiąc, że tu „pękały łepki żydowskie”, i było tam znać krew, co widziałam na własne oczy. Do tego mówił mi K. Mieczysław, że w mordowaniu Żydów w Szczuczynie brali również udział Z. Władysław i B. Feliks, lecz ja tego nie widziałam." STEFAN K. Polak, członek straży obywatelskiej pod komendą Adama P., mieszkaniec Goniądza "Również widziałem kilka razy, jak [Franciszek K., członek straży obywatelskiej pod komendą Adama P. – przyp. M.T.] gwałci młode Żydówki w godzinach wieczornych w miejscach publicznych, ja omijałem z daleka, by nie słyszeć płaczu i lamentu młodych Żydówek. […] Widziałem kilkakrotnie, jak K. Franciszek rabował żydowskie mieszkania. Słyszałem od ludzi, ponieważ nie było sekretem, że K. Franciszek dokonał dużo zabójstw ludzi z pochodzenia żydowskiego." ICCHAK JAAKOW (JANEK) N. Żyd, mieszkaniec Jedwabnego "Na drodze leżała zamordowana synowa pana Chonka G., która była w dziewiątym miesiącu ciąży – jej brzuch rozciął R., goj, który wcześniej pracował u G. Pan G. i jego syn uciekli, ale goje gonili ich i złapali na polu, gdzie ich zabito. Chatskell [Chaskiel], syn Szmula i Pesze W., kowal, został zamordowany rękami R. kawałem skórzanej końskiej uprzęży. Na własne oczy widziałem, jak Abram Aaron I. leżał na ulicy z wyciętym na piersi krzyżem. Wnuczka Chany J., 3-letnia dziewczynka, schowała się w kurniku. Goje znaleźli ją i wrzucili w ogień jak kawałek drewna". STANISŁAW P. Polak, mieszkaniec Jedwabnego "Kilka razy dowiedziałem się od matki, iż następnego dnia po jej powrocie do naszego domu przy rynku, a więc 11 lipca 1941 r., okazało się, że w studni znajdującej się na naszej posesji przy rynku są ciała dwóch Żydówek. Nie wiem, kim były te kobiety. Matka mi opowiadała, że ojciec wyciągnął te ciała. Zostały one wywiezione na mogiłki żydowskie. Nie wiem, kto tam wywiózł te ciała. Matka zawsze, kiedy mówiła o tych ciałach kobiet w naszej studni, to głos się jej łamał."
Nairobi2020.02.19 13:31
Przykłady z IPN bohaterskich postaw Polaków WITOLD M. Polak, mieszkaniec Białegostoku "Potem, kiedy z Józefem K. wracaliśmy do domu, idąc po rynku, on wskazał na drugą lub trzecią z pożydowskich kamieniczek i powiedział, że w czasie tamtego zdarzenia mieszkańcy Jedwabnego w jednym z domów na górze znaleźli ukryte niemowlę żydowskie i, mimo próśb, jak zrozumiałem, bliskich tego dziecka, nie było „zmiłuj” i niemowlę wyrzucono na bruk. Zginęło na miejscu. To zdarzenie szczególnie utkwiło mi w pamięci." HENRYK Z. Polak, mieszkaniec Jedwabnego "Do Jedwabnego przybyłem w połowie 1955 r. po skończeniu studiów […]. Zatrudniłem się w […]. Zamieszkałem u Czesława M. Zauważyłem, że między M. a jego żoną panują napięte stosunki. Byli oni w wieku około 45 lat. Po powrocie z urlopu zauważyłem płaczącą żonę M. Zapytałem się, co się stało. […] Powiedziała mi, że Czesław M. w drodze do przysiółka Kajetanowo w dniu 10 lipca 1941 r. dopędził młodą Żydówkę, zgwałcił ją, a następnie zamordował." ZOFIA L. Polka, mieszkanka wsi Kownatki "Mąż mój przez krótki okres czasu pracował w roszarni lnu w Ełku. Wydaje mi się, że to właśnie w tej pracy spotkał się z zatrudnionym tam człowiekiem, pochodzącym z Wąsosza. W tym momencie nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska. On w pracy opowiadał w obecności męża, a nawet chwalił się swoim udziałem w mordowaniu Żydów w Wąsoszu. Opowiadał, że w tej zbrodni brał udział jego stryj. Mąż mi przekazał relację tego zabójcy. Według jego słów spędzili żydowskich mieszkańców Wąsosza w okolice cmentarza za wsią. Kazali się układać ludziom na wznak, przykładali im łopaty do gardeł i wbijali nogami. I już człowieka nie było." PIOTR W. Polak, mieszkaniec Szczuczyna "Polacy mordowali Żydów w Szczuczynie. Mówili ludzie zamieszkali w Szczuczynie, że W. zamordował dwie córki kowala, Żyda mającego swój warsztat kowalski w Szczuczynie. […] Na plecach miał przywiązaną siekierę w rodzaju karabina. Natomiast słyszałem od Żydów, jak i od ludności polskiej, że W. Jan miał zabić dwie córki Żyda kowala, który mieszkał w Szczuczynie. […] Sam widziałem, jak chodził po ulicy obryzgany cały krwią jak rzeźnik […], było po nim widać, że brał udział w mordowaniu Żydów." JAN K. Polak, mieszkaniec Szczuczyna "W roku 1941, w kilka dni po przyjściu Niemców, spałem w mieszkaniu, ale usłyszałem jakiś szum na ulicy Krzywej, więc wyszedłem na miasto i byłem na ulicy Krzywej, więc widziałem, jak W. Józef był w jednym mieszkaniu żydowskim, w którym leżało dziecko w kołysce, więc W. dziecko to wziął za nogi i rozbił mu głowę o ziemię, ja w tej chwili z tej ulicy uciekłem i nic więcej nie widziałem."
Jan Radziszewski2020.02.20 2:14
nie uratują cię cytaty z książki J. Grosa - Będziecie razem występować na - tzw. Arenie Piekła dla zasłużonych żydów biednyś ty żydzie ot wkrótce Tiebia i innych żydów Nie Budiet - bo wasz umiłowany od 2000 lat cezar w Potopie ognia i siarki /Łk 17,26-309 tj. trzy dni ciemności do swojego piekielnego carstwa was zabierze gdzie was jego anioły Ap 12,3 nn tj diabły uradują bardzo sexem Sado - macho w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15)
Nairobi2020.02.20 7:16
Panie Radziszewski - od tych bredni, które Pan cytuje, minęło 2000 lat! Dwójka i trzy zera! Halo, tu ziemia!
anonim2020.02.19 13:27
gross = łotr, szubrawiec,,ściera, kłamca. Ta padlina wyhodowała we mnie niechęć do żydów.
prawda2020.02.19 13:22
Panie Gross , przypomnij nam pan ,kto to i o kim mówl przed wiekami ,, plemię żmijowe,,?.Kto to krzyczal ,,ukrzyżuj Go ukrzyżuj,, i kto to wreszcie w swojej zajadlosci zadeklarowal się iż ,,krew Jego na nas i na nasze syny,,Twoi ziomkowie ,,jak mówila mi babcia ,sami podczas wojny mówili ,że jest to kara za to co stalo się przed wiekami..Ostrożnie p.Gross z tym obwinianiem Polaków za wszyskie świństwa tego świata. bo jak widzi pan każdy naród coś ma na sumieniu , ale jeżeli chodzi o hollocaust tto Polacy wśród narodów mają najmniej .A co ma na sumieniu wasza organizacja Judenart, tam nie bylo Polaków , kto wydawal swoich ziomków Niemcom?Dlaczego się w tej i podobnych sprawach nie wypowiadasz?Talmud chyba czlowieku znasz na tyle , żeby zorientować się ,że Elohim wcześniej czy póżniej stanie po stronie prawdy i wymierzy sprawiedliwość i tym którzy dokonali zlych uczynków ,ale nie będzie mial litości dla tych którzy szerzą klamstwa , obwiniają za holokaust tych , którzy nie mają z nim nic wspólnwgo, a wręcz odwrotnie, chronili tylki kosztem swojego życia i rodziny ludziom, których potomkowie w swojwj zajadlości i chciwośći dzisiaj sieją i plują nienawiścią do Polski!!Masz czlowieku już swoje lata - żyj jak najdlużej- ale wcześniej czy póżniej Jahwe wezwie cię do siebie i z każdego slowa zdasz Bogu relację.Czy zaprzeczysz ,że twoi przodkowie wyganiani tyle razy z Europy Zach. znajdowali schronienie dawane im przez polskich malo przewidujących i roztropnych wladców ,bo Europa miala was po dziurki w nosie.?,że w czasie wojny ponad 70ys. Zydów wydala Francja , podobnie jak inne kraje , od których Niemcy tego nie wymagaly.Przyklady waszej wiarylomności wobec narodu polskiego można mnożyć bez końca!!! lecz za malo czasu i miejsca.Dlatego są dwie możliwości ; albo pan nie jeest naukowcem ,który chce dociec obiektywnej prawdy , albo nie boisz się Boga , o którym i twoi przodkowie mówili, że Jahwe jest nierychliwy ale sprawiedliwy.Oj,będziesz ty będziesz mial z czego się tlumaczyć!Pamięttaj , prawda sama się obroni,a biada temu co krzywdzi szkalowaniem innych!
4534y2020.02.19 12:28
Gdyby tak było panie Gross, to pan byś już dawno nie żył i cała reszta uratowana przez dzielnych Polaków, którzy narażali życie dla was żydów a wy sami się wydawaliście niemcom....niektórym pewnie smutno, że uratowali swoich przyszłych oprawców.
Nairobi2020.02.19 13:01
Racja na przykład Józef K. z Białegostoku. Bohater. WITOLD M. Polak, mieszkaniec Białegostoku Potem, kiedy z Józefem K. wracaliśmy do domu, idąc po rynku, on wskazał na drugą lub trzecią z pożydowskich kamieniczek i powiedział, że w czasie tamtego zdarzenia mieszkańcy Jedwabnego w jednym z domów na górze znaleźli ukryte niemowlę żydowskie i, mimo próśb, jak zrozumiałem, bliskich tego dziecka, nie było „zmiłuj” i niemowlę wyrzucono na bruk. Zginęło na miejscu. To zdarzenie szczególnie utkwiło mi w pamięci.
Wojtek Polak2020.02.19 13:22
i po co wypisujesz takie brednie. te niemowlę nie zostało wyrzucone tylko polscy GOJE BYDLAKI pożerli te dziecko żywcem. jesteś zwykłą obrzydliwą kłamliwą kanalią i domyślam się ze również żydowskim komuchem złodziejem. najwięcej żydów zginęło pośrednio lub bezpośrednio z rąk własnych współbraci.
Nairobi2020.02.19 13:26
Prawda boli?
Wojtek Polak2020.02.19 16:44
tak prawda boli ale tylko takich jak ty
Nairobi2020.02.19 19:52
Mnie nie boli. Mnie śmieszy.
***2020.02.19 20:38
To kiedy będzie ekshumacja w Jedwabnem?
Nairobi2020.02.19 21:10
Nie wiem, ale w Radziłowie ekshumacja niepotrzebna.
Ja 2020.02.19 13:15
Uczymy się na błędach.
Wojtek Polak2020.02.19 11:40
Antypolonizm integralną częścią żydowskiego debilizmu.
guess who2020.02.19 11:25
Co cebulaki? Prawda w oczy kole?
qwerty2020.02.19 11:24
jeśli jude ustanawiają prawo ingerujące w stan prawny każdego państwa na świecie a dokumentem uprawniającym ich do tego (w/g nich) jest biblia...
taro2020.02.19 11:22
a ja powiem tylko tyle, ze zydzi przy pomocy takich antypolskich debili zabili z niemcami wiecej Polakow, jak nazisci. A moze odwrotnie bylo, tacy antypolscy debile wspolpracowali z nazistami?
Nairobi2020.02.19 13:03
Święta prawda, np. Jan S. z Rajgrodu, Antypolski debil. JAN S. Polak, mieszkaniec Rajgrodu "Wiem, że L. w tamtym okresie zorganizował w Rajgrodzie nowy zarząd miasta oraz policję porządkową. […] Pewnego razu przyjechał [...] policjant rajgrodzki S., który powiedział do W., że przyszedł z polecenia L. Antoniego nakazać mu jechać furmanką do wsi Żrobki, przenieść stamtąd do getta rodzinę żydowską Z. [...] Ze wsi Żrobek furmanką przy pomocy tych milicjantów przywiozłem do getta w Rajgrodzie rodzinę żydowską Z., składającą się z dwóch dorosłych kobiet i dwojga dzieci w wieku 8 i 10 lat. Żyda staruszka na polecenie A. wywiozłem furmanką na pole i tam go zabiłem [...]".
taro2020.02.19 14:43
cieciu, jak cos wiesz zglos to do kryminalnej, bo to pod tym biega, a nie posadzaj caly narod polski swoimi bredniami.
podobno za darmo2020.02.19 11:17
nu ciekawe - Żyd promuje książkę "Chrystofobia"
Moshe Cvel2020.02.19 11:16
Kto nakazał zabić Jezusa z Nazaretu? Kto upierał sie aby Go zabić poprzez ukrzyżowanie. Kto i dlaczego powiedział do Zydow "Ecce Homo" Kto pomiomo tego domagał sie UKRZYZOWAĆ JEZUSA Z NAZARETU" ? ODPOWIEDŹ : Ż Y D Z I DOMAGALI SIE TEGO I DOPROWADZILI DO UKRZYZOWANIA JEZUSA Z NAZARETU. BEZPOŚREDNIMI WYKONAWCAMI BYLI ŻOŁNIERZEZ RZYMSCY ALE TO ŻYDZI BYLI TYMI KTÓRZY ZMUSILI PIŁATA DO WYDANIA TAKIEGO ROZKAZU PO UBICZOWANIU JEZYSA Z NAZARETU. NAZARET TO MIEJSCOWOŚĆ W PALESTYNIE. JEZUS BYŁ PALESTYŃCZYKIEM WYRZUCONYM Z GMINY ŻYDOWSKIEJ TAK JAK WIELU ,KTÓRZY SPRZECIWIALI SIĘ TYRANNI LUDOBÓJCZEJ SANHEDRYNU. ;PODOBNIE SPINOZA ZOSTAŁ WYGNANY ALE MIAŁ SZCZĘŚCIE ,ŻE GO NIE ZAMORDOWALI PODOBNIE SAMA ODESZŁA EDYTA STEIN ALE ZOSTAŁA ZAMORDOWANA PRZEZ SIEPACZY POPIERANYCH PRZEZ ZYDÓW Z USA,SZWAJCARII I NIEMIEC KTÓRZY WYKŁADALI GRUBE MILIARDY DLA PANA HITLERA. NAUKI JEZUSA Z NAZARETU SĄ PODSTAWA RELIGII KATOLICKIEJ I PAN GROSS CHCIAŁBY ABY KATOLICY ZAPOMNIELI O TYM KTO I DLACZEGO ZAMORDOWAŁ JEZUSA Z NAZARETU? BO JAK NIE ZAPOMNIMY TO CO JESTEŚMY ANTYSEMITAMI? ARABOWIE TEŻ SEMICI NIC DO NICH NIE MAMY JEDYNIE WSPÓŁCZUJEMY IM GDY MORDUJĄ ŻYDZI NARÓD PALESTYŃSKI. ŻYDOM ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ ,ŻE ZAMORDOWALI JEZUSA Z NAZARETU I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ DLACZEGO KAZALI ZAMORDOWAĆ MESJASZA . BEZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ ZE SZCZEGÓLNĄ UWAGĄ PO FESTIWALU KŁAMSTW KTÓRE W STYCZNIU 2020 R ZORGANIZOWAŁA PROPAGANDOWA TUBA SYJONIZMU Jad Vashem za pieniądze panów z KGB kanalię Kantora i kłamcę Putina
Nairobi2020.02.19 13:16
Tu ma Pan coś świeższego, niż bajdy sprzed 2000 lat. WITOLD M. Polak, mieszkaniec Białegostoku Potem, kiedy z Józefem K. wracaliśmy do domu, idąc po rynku, on wskazał na drugą lub trzecią z pożydowskich kamieniczek i powiedział, że w czasie tamtego zdarzenia mieszkańcy Jedwabnego w jednym z domów na górze znaleźli ukryte niemowlę żydowskie i, mimo próśb, jak zrozumiałem, bliskich tego dziecka, nie było „zmiłuj” i niemowlę wyrzucono na bruk. Zginęło na miejscu. To zdarzenie szczególnie utkwiło mi w pamięci.
Jan Radziszewski2020.02.20 1:52
żydzie Nie pomoże ci to fałszywe świadectwo do PIEKŁA trafisz na 100% pewne
Nairobi2020.02.20 7:25
Panie, gdzie tam... Niegodna jestem z prawdziwymi katolikami przebywać, przecież Żydówką jestem. Jeśli mogę wybrać, to bym chciała do islamskiego raju. Pan zapisze, jakby co.
Durczykiewicz2020.02.19 10:55
A czy p. Gross ma pochodzenie Żydowskie...?? Bo jeśli tak, to by wyjaśniało jego obsesję na punkcie katolicyzmu i antysemitów katolickich. Dla mnie osobiście to błąd logiczny proszę Pana, bo wiara katolików jest oparta na osobie pewnego Żyda, jeśli Pan nie wie, na Osobie Jezusa Chrystusa.
andy2020.02.19 10:50
To ,że archiwa Kościoła są zamknięte to żaden problem dla Grosa, ponieważ on w swoich pseudonaukowych opracowaniach i tak nie opiera się na faktach tylko na domniemaniach (ktoś coś powiedział), czasem zdjęcie obrazujące co innego można dopasować do swojej tezy, byleby uderzyć w polaków wtedy będzie na topie i będą go zapraszać . Antypolonizm wśród żydów zawsze modny.
Nairobi2020.02.19 13:04
Zawsze modny, zupełnie bez powodu. STANISŁAW D., Polak, mieszkaniec Wąsosza "Pamiętam, że widziałem w niedzielę wieczorem, jak Antoni S. z Wąsosza zabił szpadlem, bijąc w głowę, dwie nieletnie dziewczyny. Jedna z nich to była 12-letnia córka Żyda M. Obie żydowskie dziewczynki wybiegły zza jednej ze stodół i chciały przebiec ulicę, ale dopadł je Antoni S. i zabił uderzeniem szpadla w głowę. Potem zabójca kazał mojemu sąsiadowi B., imienia nie pamiętam, na furmance zawieźć dwa trupy żydowskich dziewczynek do rowu, gdzie były pozostałe trupy żydowskie. Dwa dni nie mogłem przez to jeść..."
Staszek2020.02.19 10:41
Najwięcej żydów zabili sami żydzi.W armii Hitlera służyło około 150 tyś. żołnierzy i oficerów pochodzenia żydowskiego.Bankierzy którzy finansowali Hitlera to też żydzi .W gettach była policja żydowska ,która pomagała Niemcom w eksterminacji żydów.Przemysłowcy produkujący broń dla Hitlera też byli żydami np. Krupp i inni. Zadaje pytanie temu" wredocie" Grossowi kto tak naprawdę mordował?
2020.02.19 11:02
Cazzo, i może jeszcze Żydzi sami zgłaszali się do Auschwitzu, Treblinki i Sobiboru?
taro2020.02.19 11:31
chyby nie myslisz, ze Polakom pozostawilby taka fuche,jak wyciaganie zlotych zebow i polknietych diamentow.
guess who2020.02.19 11:26
Linki do źródła poproszę.
Nairobi2020.02.19 13:10
Odpowiadam: Polacy i Niemcy. […] Po podpaleniu stodoły polscy milicjanci i polska ludność ruszyli w głąb miasteczka na polowanie na tych Żydów, którzy zdołali się ukryć przed spaleniem, oraz by pochwycić żydowskie dzieci, które pozbawione rodziców wałęsały się zapłakane po uliczkach. Wyciągano je z kryjówek, jakie Żydzi zrobili sobie w piwnicach lub na strychach swoich domów, i albo mordowano na miejscu, albo prowadzono do stodoły i wrzucano do ognia. Grabiono też żydowski dobytek, walcząc o niego między sobą zawzięcie. Gdy płomienie zgasły, schwytanych w miasteczku doprowadzano nad dół wykopany przy stojącej obok stodoły mleczarni, w którym przed wojną trzymano lód do schładzania mleka. Nad tym dołem, dość głębokim, nazywanym przez miejscowych „lodownią”, mordowano schwytanych, ponownie gwałcono też złapane Żydówki. Ciała wrzucano warstwami do środka. […]
ktoś tam2020.02.19 15:42
Widzę matołku, że "rewelacje" Grossa o Jedwabnym cytujesz. Z którego to kibucu jesteś? No postrasz mnie tłuku czego mi to nie zrobi Mosad czy inni Twoi ziomale. Nic innego nie potraficie tylko straszyć i rozwalać. A tak poza tym jak myślisz Misiu czyje to pieniądze pomogły p. Hitlerowi dorwać się do władzy i ją utrzymać? Wy ciągle myślicie, że żadna Boża sprawiedliwość Was nie dorwie bo tutaj na Ziemi w obecnym czasie uważacie, że nad wszystkim panujecie. To tylko Wasze złudzenia każą Wam tak myśleć. Żadna władza prócz Bożej nie jest wieczna. A jej fundamentem jest prawda.
Nairobi2020.02.19 19:49
Nie straszę. W gruncie rzeczy jesteś mi kompletnie obojętny.
Torchwood2020.02.19 10:25
Patrząc na komentarze pod niektórymi artykułami na frondzie ("Portal poświęcony") trudno w tej kwesji nie przyznać mu racji.
Michał Jan2020.02.19 11:02
To są antysemici. A gdzie powiązanie z katolicyzmem?
taro2020.02.19 11:29
oczywiscie ty to z radosci na takie klamstwa,to bys sie branzlowal.
smutne ...smutne2020.02.19 10:23
Chory człowiek, który powtarza od lat jedno i to samo, propagując fałsz i obłudę.
Arturo2020.02.19 10:18
Żydzi za wszelką cenę chcą zniszczyć KK.To jest ich wiodące zadanie tak było w rewolucji francuskiej, sowieckiej ta jest w eurokołchozie
Stani2020.02.19 10:17
Z Polakami jest dziwnie bo jednych Żydów nie lubią, a innych chcieliby ukoronować w ramach monarchii-dwuwładzy
viper2020.02.19 10:17
Grosssssss. Co tak syczy?
guess who2020.02.19 11:27
Mało oryginalne, dziadziu. Też ich oglądałem.
Gość2020.02.19 10:04
Bzdury! Katolicy ratowali Żydów, księża wydawali fałszywe metryki a zakony ukrywały żydowskie dzieci. Gdyby nie heroiczna postawa narodu polskiego (w czasie wojny jedynie Polakom groziła śmierć za pomoc Żydom) ofiar wśród Żydów byłoby więcej.
taro2020.02.19 11:27
po co to tlumaczysz takiemu debilowi,ta szmata rozumie wszstko,co wyglada jak banknoty dolarow,czy euro.
Nairobi2020.02.19 13:12
Heroiczna jak cholera. STEFAN K. Polak, członek straży obywatelskiej pod komendą Adama P., mieszkaniec Goniądza Również widziałem kilka razy, jak [Franciszek K., członek straży obywatelskiej pod komendą Adama P. – przyp. M.T.] gwałci młode Żydówki w godzinach wieczornych w miejscach publicznych, ja omijałem z daleka, by nie słyszeć płaczu i lamentu młodych Żydówek. […] Widziałem kilkakrotnie, jak K. Franciszek rabował żydowskie mieszkania. Słyszałem od ludzi, ponieważ nie było sekretem, że K. Franciszek dokonał dużo zabójstw ludzi z pochodzenia żydowskiego.
Senny2020.02.19 9:59
On wygląda na tym zdjęciu tak, jakby był upośledzony.
a102020.02.19 9:56
twoi stopien debilizmu , uniemozliwia ci normalne myslenie , zastanow sie juz teraz ,gdzie bedziec jak kopyta wyciagniec . Za polakami katolikami jest BÓG I MATKA BOZA, a ciebie wspiera judasz , zmije
Nairobi2020.02.19 21:22
"Za polakami katolikami jest BÓG I MATKA BOZA". A za Polakami (z dużej litery)?
Pielgrzym2020.02.19 9:55
Gdybyśmy byli antysemitami, to nie czcilibyśmy Jezusa Chrystusa i Jego Matki. Największymi antysemitami są zaś ci (obojętnie jakiej narodowości), którzy Go odrzucają.
Nairobi2020.02.19 13:13
HENRYK Z. Polak, mieszkaniec Jedwabnego Do Jedwabnego przybyłem w połowie 1955 r. po skończeniu studiów […]. Zatrudniłem się w […]. Zamieszkałem u Czesława M. Zauważyłem, że między M. a jego żoną panują napięte stosunki. Byli oni w wieku około 45 lat. Po powrocie z urlopu zauważyłem płaczącą żonę M. Zapytałem się, co się stało. […] Powiedziała mi, że Czesław M. w drodze do przysiółka Kajetanowo w dniu 10 lipca 1941 r. dopędził młodą Żydówkę, zgwałcił ją, a następnie zamordował.
***2020.02.19 20:36
Typowe donosy do UB. Ciekawe czy "pomagano" świadkom w czasie tych "zeznań."
Nairobi2020.02.19 21:23
No ciekawe. A Pan wątpi w prawdziwość?
***2020.02.20 12:39
No wie Pani..... ... w świetle tego, kto pracował wtedy w UB, to można tylko się domyślać jak wyglądały te zeznania. Rzeczywiście mam wątpliwości. Te wybielanie siebie za wszelką cenę. Obciążanie znajomych, sąsiadów...itp, itd.... ale dobrze że wyłapywano zbrodniarzy.
Nairobi2020.02.20 13:29
Zaskoczę Pana - większość tych zbrodniarzy pozostała bezkarna, mimo - jak Pan pisze - to ubecja te śledztwa prowadziła (choć może właśnie dlatego). Podobnie jak w Niemczech. Tam oczywiście nie ubecja, ale skazano zaledwie promil winnych.
***2020.02.20 20:23
".... większość tych zbrodniarzy pozostała bezkarna". To dla mnie zaskoczenie! Może dla tego że.....nie jestem w temacie ("zbyt głęboko").
przenysł pogardy2020.02.19 9:21
mówią pod czerską podobno - że antypolonizm każdy Żyd ze wschodu wysysa z mlekiem Mamme
anonim2020.02.19 9:14
Wszyscy od Bałtyku po Tatry wiedzą, że Polak wysysa nienawiśc do Żydów z mlekiem matki a katolicki Kościół Polski jeszcze go w tej nienawiści umacnia. Czemu uprawiacie hipokryzje katolicy?
jula2020.02.19 9:17
Bo kochamy Hipokratesa.
Senny2020.02.19 10:06
Bo nam się tak podoba. Lubimy żydów wkur..ać.
Antoni2020.02.19 10:17
I to są typowe odpowiedzi. dziękuję
Nairobi2020.02.19 13:10
No, nie tylko. Od słów do czynów. SZMUL W. Żyd, mieszkaniec Jedwabnego […] K. Chaja, 28 lat, i B. Zosia, 26 lat, obie z niemowlętami na rękach, widząc, co się dzieje, poszły nad sadzawkę, woląc raczej utopić się wraz z dziećmi, aniżeli wpaść w ręce bandytów. Wrzuciły one dzieci do wody i własnymi rękami utopiły, później skoczyła B. Baśka, która poszła od razu na dno, podczas gdy K. Chaja męczyła się przez kilka godzin. Zebrani chuligani zrobili z tego widowisko, radzili jej, aby się położyła twarzą do wody, a wtedy to się szybciej utopi, ta widząc, że dzieci już utonęły, rzuciła się energiczniej do wody i tam znalazła śmierć. […]
Senny2020.02.19 15:48
Ano, opisana historia jest całkiem z dreszczem, jednak, niczym nie potwierdzona, niczym udokumentowana.
Nairobi2020.02.19 21:25
No niczym. Fantazje takie. Jak zmartwychwstanie.
Dariusz2020.02.19 21:56
Fantazje trudno udokumentować,co do zmartwychwstania przekonamy się wszyscy.Cieszy się Pan?
Nairobi2020.02.19 23:45
Pani. Wasze katolickie niebo to nie jest miejsce dla uczciwych ludzi. Ale - na szczęście - wasz Bóg pozwala się wymiksować z tej dobroci.
taro2020.02.19 11:38
jest bardzo malo takich ,,polakow,,,ktorym zydowka podstawila piersi,by wyssali nienawisc,najczesciej teraz siedza oni w polskiej polityce ,na uniwersytetach i muzeach.
Jan Radziszewski2020.02.20 1:49
biednyś ty żydzie ot wkrótce Tiebia i innych żydów Nie Budiet - bo wasz umiłowany od 2000 lat cezar w Potopie ognia i siarki /Łk 17,26-309 tj. trzy dni ciemności do swojego piekielnego carstwa was zabierze gdzie was jego anioły Ap 12,3 nn tj diabły uradują bardzo sexem Sado - macho w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15)
jula2020.02.19 8:54
To naprawdę hańba, że posługuje się tytułem profesorskim.
Matwiej Bej2020.02.19 8:48
To że Wujek A. nie dokończył roboty ,odczuwamy do dziś.
Antoni2020.02.19 9:16
Jesteś najepszym przykładem na biologiczny polski katolicki antysemityzm
Dariusz2020.02.19 11:15
Panie Antoni,Pan to jesteś specjalista od przymiotników.Dobrze,że klawiatura się Panu nie skończyła,bo to by było dopiero.
Matwiej Bej2020.02.19 17:25
Antoni który j-- dzwoni.Pomyśl ,bo nie boli.A tak na marginesie: JEDEN Kocha rybki ,a DRUGI młode pipki.
Nairobi2020.02.19 13:06
Ten Stanisław to kolega wujka? STANISŁAW D. Polak, mieszkaniec Wąsosza „Widziałem naocznie, jak J. Antoni kazał się wszystkim Żydkom kłaść na ziemi, przy tym jedna osoba kładła się głową w jedną stronę, a druga w przeciwną. Następnie J. Antoni bił po głowach tych ludzi posiadanym narzędziem. Była to sprężyna, na końcu której miał umocowany odważnik wagowy. Czy wszystkich uderzył chociaż po razu, w to wątpię, bo robił to błyskawicznie, a następnie krzyknął do stojących opodal ludzi: „K…a go mać, zasypywać!. Na ten rozkaz ludzie ci zasypali pomordowanych i żywych ludzi żydowskich.”
pełny gros ruskich dukatów "świnek"2020.02.19 8:44
Achtung, Achtung, Wnimanie, Wnimanie - Sonder Aktion. Chrześcijaństwo odpowiedialne za Holoucast
ryszard2020.02.19 8:40
Antypolonizm jest integralną częścią żydowskiej odmiany faszyzmu. Faszyzmu pieniądza.
Czlek2020.02.19 8:40
Antypolonizm integralną częścią Grossa! Przy okazji: "Gross" po angielsku znaczy "obrzydliwy"... Można sprawdzić w google translate.
Leon Napoleon2020.02.19 8:47
Gross po niemiecku znaczy duży...
taro2020.02.19 11:25
duzy,ale klamca,oszust.
Leon Napoleon2020.02.19 13:26
Masz rację. I do tego wyraziłeś to bardzo subtelnie.
Gross prawda tiebia wyzwoli2020.02.19 8:39
Gross, nazywany często "polakożercą", jest z wykształcenia socjologiem - zrobił podobno na zamówienie diaspory żydowskiej z Ameryki i Rosji, słynnego Gniota "Pokłosie" z nadaniem przez GW tytułu czerskiego "wybitnego historyka", przy nieznajomości aparatu badawczego. Uzyskał dostęp do materiałów UB i MSW i nie zgłębił innych materiałów źródłowych. Ta "pseudo praca naukowa" - to skandal; skrytykowana powszechnie przez wybitnych historyków- nie jest godna do czytania i prezentowania
Nairobi2020.02.19 13:08
ZOFIA L. Polka, mieszkanka wsi Kownatki "Mąż mój przez krótki okres czasu pracował w roszarni lnu w Ełku. Wydaje mi się, że to właśnie w tej pracy spotkał się z zatrudnionym tam człowiekiem, pochodzącym z Wąsosza. W tym momencie nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska. On w pracy opowiadał w obecności męża, a nawet chwalił się swoim udziałem w mordowaniu Żydów w Wąsoszu. Opowiadał, że w tej zbrodni brał udział jego stryj. Mąż mi przekazał relację tego zabójcy. Według jego słów spędzili żydowskich mieszkańców Wąsosza w okolice cmentarza za wsią. Kazali się układać ludziom na wznak, przykładali im łopaty do gardeł i wbijali nogami. I już człowieka nie było."
Adelphe2020.02.19 16:18
"ZNIESŁAWIENIE" – czyli prawda o antysemityzmie oczami Żyda: https://youtu.be/4NkjI8k9-6E "Antysemityzm to w całości żydowski wynalazek. Kiedy jesteś najbogatszą, najsilniejszą, odnoszącą największe sukcesy mniejszością narodową w USA, masz świat na tacy, a rozglądasz się wokoło i mówisz o antysemityzmie, to jest to powód do wstydu."
matematyk2020.02.19 8:39
Nie wiem na ile dokładnie przytoczono tu jego słowa, ale zdanie mówiące o ewolucji jego poglądów oddaje tu istotę sprawy. Kwestia czy ktoś kogoś zamordował, to nie jest pogląd. Albo mówimy o faktach albo o poglądach. Poglądy Grossa nie mają potwierdzenia w żadnych źródłach. A katolicyzm jest jednym z fundamentów polskości, której Gross tak nienawidzi, dlatego jego słowa nikogo nie mogą dziwić. Szkoda czasu na rozważanie jego oszczerczych tekstów.
Żyd Wyklęty2020.02.19 10:27
Proponuję najpierw zapoznać się z jakimiś źródłami. Może na przykład "Młyny boże" I "Dalej jest noc". Z lżejszej literatury "Rycerz niepokalanej" szmatławiec wydawany przez świętego I większość przedwojennej prasy.
ktoś tam2020.02.19 10:57
No i wszystko jasne. Jak Żydzi tylko mogą to nas od razu "ożenią z kosą". Macie swoją Palestynę, o czym w Starym Testamencie, to czego tu wśród tych - jak twierdzicie - przebrzydłych antysemitów szukacie? Nie przypominam sobie by Biblia coś mówiła, że Bóg daje Wam Polskę. To są tylko Wasze wypociny, że Polska się Wam należy.
Żyd Wyklęty2020.02.19 14:46
Uderz w stół a antysemita wpadnie w histerię.
ktoś tam2020.02.19 15:35
Aj waj, wystarczy posłuchać jak biadolą Żydzi by zrozumieć czym jest histeria. A jednak jakoś tak nie ma jak możliwości zakwestionowania prawdy w mojej wypowiedzi, czyż nie? Ty nawet matołku nie rozumiesz słowa antysemita tylko rzucasz tym jak cepem - może kogo trafi. Dla Was antysemitą jest każdy kto przed Wami Żydami nie klęka. Mnie takie numery nie wzruszają. Już komuniści mnie straszyli i jakoś nic nie wskórali. Próbuj dalej. Potwierdzasz tylko to, co napisałem o Żydach powyżej.
matematyk2020.02.19 12:41
Z całym szacunkiem, ale zaproponowane ,,źródła" nie mają naukowego charakteru. ,,Młyny Boże" są subiektywnym i sarkastycznym obrazem wizji Kościoła. Druga z pozycji niedość, że wywołała kontrowersje w środowisku historycznym, to jeszcze przez nierzetelność autorów naruszyła dobra osobiste sołtysa Malinowa.
Żyd Wyklęty2020.02.19 14:48
Takich dzielnych stachanowców nic nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne.
matematyk2020.02.19 15:20
Po pierwsze, do czego chcesz mnie przekonać? Do tez głoszonych przez Grossa? Przecież z tym się nawet Michnik nie zgadza! A nazywając mnie stachanowcem chciałeś mnie obrazić (bo brak Ci arumentów)? Hmmm, adaptując ten termin do wykonywanej przeze mnie profesji to w zasadzie tak, jakbyś nazwał mnie wybitnym naukowcem, więc dziękuję.
Żyd Wyklęty2020.02.19 17:57
Jak Ty dzielnie z chochołami walczysz. Nawet słowem o Grossie nie wspomniałem a Ty jak dobrze wytrenowany pies Pawłowa już się rzucasz - Michniki I Gross.
Nairobi2020.02.19 13:14
HIPOLITA P. Polka, mieszkanka Szczuczyna […] K. Mieczysław mówił mi, że dla niego zamordowanie Żyda to jest niczym, a także przyszedł i pokazał mi plamę na ścianie domu, gdzie mieszkałam, mówiąc, że tu „pękały łepki żydowskie”, i było tam znać krew, co widziałam na własne oczy. Do tego mówił mi K. Mieczysław, że w mordowaniu Żydów w Szczuczynie brali również udział Z. Władysław i B. Feliks, lecz ja tego nie widziałam.
matematyk2020.02.19 15:24
Za wikipedią: Polska - 6992 Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. "Podczas okupacji niemieckiej, zapewne pod koniec 1942 r., mimo biedy i zagrożenia życia Ulmowie dali schronienie ośmiorgu Żydom: Saulowi Goldmanowi i jego czterem synom (w Łańcucie nazywano ich Szallami), a ponadto dwóm córkom oraz wnuczce Chaima Goldmana z Markowej – Lei (Layce) Didner z córką o nieznanym imieniu i Geni (Gołdzie) Grünfeld. O fakcie ukrywania Żydów przez rodzinę Ulmów doniósł Niemcom prawdopodobnie Włodzimierz Leś – granatowy policjant z Łańcuta. Rankiem 24 III 1944 r. przed ich dom przybyło pięciu niemieckich żandarmów oraz kilku granatowych policjantów. Dowodził nimi por. Eilert Dieken. Najpierw zamordowano Żydów, potem Józefa i Wiktorię (będącą w siódmym miesiącu ciąży). Następnie Dieken podjął decyzję o zabiciu dzieci. Około dwudziestu ukrywanych w Markowej Żydów przeżyło."
Nairobi2020.02.20 7:14
"[...] masakra rodziny Ulmów wywarła tak wstrząsające wrażenie na miejscowej ludności, iż w okolicach Markowej znaleziono później ciała 24 Żydów, których w obawie przed denuncjacją zamordowali ich polscy opiekunowie [...]". Czyli - nie powiedziano im "uciekajcie". Po prostu zabito siekierami.
Marian2020.02.19 15:27
Napisz co te zydowskie k...wy robili wczesniej Polakom zanim tam Niemcy przyszli.Napisz! A wtedy ocenimy .Zasluzyli sobie na smierc czy nie.
Nairobi2020.02.19 17:16
12 letnie zydowskie dziewczynki były w NKWD?
Żyd Wyklęty2020.02.19 18:59
One stały tam gdzie stało ZOMO.
Marian2020.02.20 12:39
wSZYSCY ZYDZI SA WINNI STRASZNYCH ZBORONI NA POLAKACH:WIEC NI BRON ICH ZYDOWSKA KU:::WO:
Nairobi2020.02.20 20:34
Opozycja cały czas o niedofinansowanej służbie zdrowia - a tu proszę! Psychiatryk z dostępem do Internetu!
Adelphe2020.02.19 16:54
W Auschwitz zamordowany został Icchak Kacenelson, żydowski poeta i dramaturg, autor poematu „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie”. Jego wiersze są jednym z najbardziej wstrząsających żydowskich źródeł o udziale Żydów w zagładzie Żydów. W poemacie „O bólu mój” znajdujemy takie oto strofy: „Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!”
minona2020.02.19 16:00
@Nairobi - Winę kryminalną za śmierć pojedynczych Żydów ponosi margines społeczeństwa polskiego: szmalcownicy, donosiciele i bandyci, którzy szantażem, donosem lub zbrodnią odbierali Żydom życie. Polacy, którzy popełnili wobec Żydów czyny kryminalne, zostali osądzeni i ukarani przez wojenne sądy Polskiego Państwa Podziemnego oraz po wojnie przez sądy cywilne. Natomiast winę kryminalną za zagładę narodu żydowskiego ponoszą Żydzi, którzy współpracowali z Niemcami przy zagładzie Żydów: Judenraty, żydowscy policjanci, gestapowcy, lekarze, donosiciele i szmalcownicy oraz 150.000 żydowskich żołnierzy Hitlera. Żaden Żyd, który popełnił wobec innych Żydów czyny kryminalne, nigdy nie został osądzony i ukarany.
Nairobi2020.02.19 17:18
Od jakiej liczby wg Pani kończy się określenie "pojedynczy"? I drugie: może lepiej liczyć swoje winy zamiast żydowskich?
Grizzly2020.02.19 8:39
Hochsztapler i przygłup!
Bartold2020.02.19 17:36
Spuść z siebie zlość do toalety!
minona2020.02.19 8:38
Gross - niestrudzony wróg Polski i Polaków, hochsztapler i oszust znowu KŁAMIE! Nieustannie jest wśród tych, „którzy za swój święty obowiązek uważają obciążanie narodu polskiego niepopełnionymi winami”. Polski naukowiec z USA - prof. Iwo Cyprian Pogonowski powiedział bez ogródek, że prawdziwym celem Grossa jest „stwarzanie mitów o udziale narodu polskiego w zagładzie Żydów. Łatwiej jest ściągać odszkodowanie od winnych niż od współofiar (...). Propaganda Grossa pomaga skrajnym ugrupowaniom żydowskim w ich próbach wymuszania od rządu polskiego haraczu za zbrodnie dokonane w Polsce przez Niemców, Sowietów i zwykłych kryminalistów".
Nairobi2020.02.19 13:07
Prawda, niepopełnione, jak rodziny R. z Jedwabnego ICCHAK JAAKOW (JANEK) N. Żyd, mieszkaniec Jedwabnego […] Na drodze leżała zamordowana synowa pana Chonka G., która była w dziewiątym miesiącu ciąży – jej brzuch rozciął R., goj, który wcześniej pracował u G. Pan G. i jego syn uciekli, ale goje gonili ich i złapali na polu, gdzie ich zabito. Chatskell [Chaskiel], syn Szmula i Pesze W., kowal, został zamordowany rękami R. kawałem skórzanej końskiej uprzęży. Na własne oczy widziałem, jak Abram Aaron I. leżał na ulicy z wyciętym na piersi krzyżem. Wnuczka Chany J., 3-letnia dziewczynka, schowała się w kurniku. Goje znaleźli ją i wrzucili w ogień jak kawałek drewna […]"
lo tedhal2020.02.19 13:53
@Nairobi „Kto ratuje jedno życie”: https://www.youtube.com/watch?v=_VEJuGCK5sE&feature=youtu.be dokument, w którym wypowiadają się Żydówki uratowane przez polskie zakonnice. Wszystkie występujące w filmie Żydówki opowiadają z zachwytem o katolicyzmie. Jedna z nich mówi, że bardzo chciała przyjąć chrzest, ale ksiądz wytłumaczył jej, że to musi być świadoma decyzja i powinna z nią zaczekać. Inna opowiada, w jaki zachwyt wprawiły ją rzeźby w kościele i nabożeństwo. „Dla nas to był malutki raj w piekle” – słyszymy od polskiej Żydówki. „Zakonnice dały mi życie” – mówi kolejna ocalona. „O tych siostrach trzeba będzie pamiętać” – słyszymy. Te słowa nie mieszczą się w obecnej antypolskiej i antykatolickiej narracji. Po pierwsze – jaka była rola żydowskiej policji w eksterminacji Żydów? Jedna z ocalonych opowiada, że żydowski policjant chciał ją zaciągnąć na Umschlagplatz i uratowała ją babcia, która poszła zamiast niej. Po drugie – Żydówki jasno wskazują kata, którym byli Niemcy. W każdej wypowiedzi to Niemcy są oprawcami. Niemcy mordują. Polacy ratują. Nikt nie mówi tu o tajemniczych nazistach bez narodowości. Po trzecie – wskazują, że każda forma pomocy Żydom była karana śmiercią. Jeżeli Żydówka, która była świadkiem tamtych dni, mówi, że Polakom groziła śmierć nawet za podanie Żydowi kromki chleba lub szklanki wody, to upada cała misterna konstrukcja kłamstw o rzekomych polskich antysemitach, którzy nie chcieli pomagać Żydom, bo ich nienawidzili. W tym filmie pada jasna i oczywista dla nas (chociaż nie dla świata) informacja, że każda pomoc dla Żydów to był ze strony polskiej heroizm. I że nie każdy jest w stanie zdobyć się na taką odwagę, aby dla drugiego człowieka zaryzykować życie swoje i swojej rodziny. Słyszymy, że każdy ma prawo zwyczajnie bać się i nie można go za to winić.
Nairobi2020.02.19 14:01
Udział polskich duchownych w zagładzie Żydów to całkiem spory, oddzielny temat. Będzie jeszcze okazja. Ksiądz w Radziłowa Żydówkę, która uciekła z pogromu do kościoła i chciała się ochrzcić - bo uwierzyła, że żydowski Bóg nie istnieje - widząc, że jest biedna jak kościelna mysz - zaprowadził do stodoły. Tej samej, do której inny duchowny metalowym krzyżem zaganiał Żydów i osobiście ją później podpalił.
Nairobi2020.02.19 14:07
"Polakom groziła śmierć nawet za podanie Żydowi kromki chleba lub szklanki wody". Śmierć groziła też za słuchanie radia. Znaczy, nie słuchali?
les2020.02.19 17:52
Polacy sluchali,ale niemieckich ,,szczekaczek,, na rynku,bo radia musieli niemcom oddac. Jezdzili rowniez na rowerach,ale w swoich fantazjach, bo tez musieli oddac szwabom. Sluchaj Icek z Nairobi, mozesz naszej historii nie znac,ale jako zyd powinienes jeszcze pamietac niemieckie prawo z IIWS wprowadzone na terytorium polskim.
Adelphe2020.02.21 13:54
Czy tylko Żydzi byli ofiarami i dlatego nie wolno nikomu dotykać tego tematu? Przecież w czasie II WŚ zginęło ponad 3 mln rdzennych Polaków. Nikogo nie nawracam, ale szukam odpowiedzi na pytania i szukam PRAWDY. I podstawowe pytanie nasuwa się takie: Jak naród, który (zgodnie ze swoją tradycją) ma przede wszystkim ratować swoje własne życie, może oskarżać nas Polaków za to, że mało umieraliśmy dla Żydów? Dlaczego strona żydowska kłamie, dlaczego strona żydowska robi wszystko, żeby to zafałszować, żeby to ukryć? Kto finansował Hitlera? W czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny, który uśmiercał braci i siostry Żydów w obozach niemieckich? Zadajesz sobie takie pytania? Nasza Ojczyzna była od wieków bezpieczną przystanią dla Żydów i sami o tym świadczą chcąc stworzyć w Polsce "polin" co znaczy dosłownie "tu spocznij”. Są oczywiście i tacy Żydzi, choć jest ich niewielu, którzy bronią dobrego imienia Polaków. To właśnie z uwagi na uczciwość i dobrą wolę tej oddanej Polsce grupki Żydów powinniśmy pamiętać, że spór nie przebiega tutaj po granicy etnicznej. To po prostu walka między ludźmi pragnącymi prawdy, a zwykłymi kłamcami. Znamienne są tutaj słowa Żydówki uratowanej z holocaustu przez Polaków: „Gdyby to Żydzi mieliby was, Polaków ratować, nie ocalałby żaden Polak”. Tu wg mnie przebiega ta tragiczna oś sporu i jest to spór o PRAWDĘ!
Adelphe2020.02.19 16:51
do Nairobi W Auschwitz zamordowany został Icchak Kacenelson, żydowski poeta i dramaturg, autor poematu „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie”. Jego wiersze są jednym z najbardziej wstrząsających żydowskich źródeł o udziale Żydów w zagładzie Żydów. W poemacie „O bólu mój” znajdujemy takie oto strofy: „Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!
Nairobi2020.02.19 19:46
Byłoby dobrze, gdyby Polacy więcej się przejmowali swoimi "czynami" wobec Żydów, a nie żydowskimi wobec swoich. Oni sobie poradzą.
Adelphe2020.02.20 19:25
Tak - "oni sobie poradzą", ponieważ Żydzi należą do innej cywilizacji niż Polacy i mają inny system wartości. Przykładowo - Polak gotów jest oddać życie za swe dzieci, natomiast Żyd ma obowiązek ratowania przede wszystkim siebie. Stąd też wspólnota żydowska godzi się na przemilczenie barbarzyńskich czynów, jeśli przysłużył się one diasporze, natomiast Polacy domagają się prawdy za wszelką cenę. Pierwsze tradycyjne prawo żydowskie mówi o możliwości składania w ofierze życia części Żydów w celu ratowania życia reszty społeczności żydowskiej. Drugie prawo żydowskie mówi o nieograniczonym prawie Żydów do ratowania siebie samych od natychmiastowej śmierci. Właśnie dlatego, w świetle żydowskiego prawa i tradycji, haniebne czyny żydowskich katów zostały usprawiedliwione. Dowodem na to jest X rozdział izraelskiej ustawy z roku 1950, który uwalniał tych ludzi od winy, jeśli dowiedli, że uczestniczyli czynnie w zagładzie własnego narodu "w zamiarze uratowania się od groźby natychmiastowej śmierci”.
Nairobi2020.02.20 20:32
No i co z tego wynika? Poradzą sobie po swojemu, tak, jak to uznają za słuszne. Oni byli ofiarami, oni to sobie sami przetrawią. Pani ich na siłę nie nawraca. Ja też mam "inny system wartości".
donald2020.02.19 8:28
NORMALNY TYPOWY GNOJEK
Rym - cym - cym. 2020.02.19 8:23
Są różne prawdy - cała, święta, gó-wno - a ta akurat jest smutna.
lo tedhal 2020.02.19 9:01
Daruj sobie swój smutek! Antysemityzm nie przynależy do chrześcijaństwa! Nie jest rzeczą możliwą być świadomym i konsekwentnym katolikiem i być równocześnie antysemitą. W swej istocie antysemityzm jest całkowicie pogański, a nienawiść do Żydów pośrednio uderza właśnie w chrześcijaństwo...
Rym - cym - cym. 2020.02.19 9:42
Teoretycznie - twój komentarz jest w 100% prawdą, co zmienia spojrzenie na problem o 90 stopni -nie ma w Polsce chrześcijaństwa - jest nienawiść i smutek pozostaje.
lo tedhal 2020.02.19 13:25
Czy masz świadomość, że od dekad środowiska żydowskie, filosemici i lewica bredzą o wielowiekowym antysemityzmie KK? Warto wiedzieć, co kryje się za tymi oskarżeniami, by bezmyślnie nie dołączać do tego antykatolickiego jazgotu. Problemem Polaków nie jest żaden antysemityzm, ale mentalność niewolnicza, która pobrzmiewa w Twojej wypowiedzi. I taka mentalność nie rozumie, że prawdy, dobra, ani wolności nie da się na tym Bożym świecie zagasić całkowicie. Dzisiaj świat jest otwarty i wybór jest dość prosty – zmień kraj, zmień kontynent, albo choćby zostań pustelnikiem. Że niewygodnie? Coś za coś. Nikt nie zmusza cię do identyfikowania się z polskimi katolikami, których bezpodstawnie oskarżasz o antysemityzm. Polacy nie są antysemitami! Polacy oddawali życie za ratowanie Żydów i to jest niejednokrotnie gigantycznym wyrzutem sumienia dla tych narodów, których nie było stać na taką chrześcijańską postawę!
Adelphe2020.02.19 16:15
"ZNIESŁAWIENIE" – czyli prawda o antysemityzmie oczami Żyda: https://youtu.be/4NkjI8k9-6E "Antysemityzm to w całości żydowski wynalazek. Kiedy jesteś najbogatszą, najsilniejszą, odnoszącą największe sukcesy mniejszością narodową w USA, masz świat na tacy, a rozglądasz się wokoło i mówisz o antysemityzmie, to jest to powód do wstydu."
Azazel2020.02.19 8:21
Absolutna racja. Wystarczy poczytać komentarze na frondzie, ale przede wszystkim teksty i komentarze na niepoprawni.pl. neon24.pl., o Facebooku nie wspominając.
Żyd Wyklęty2020.02.19 10:30
Dostrzegam jednak pewien postęp, już wiedzą że antysemityzm jest be I się bardzo oburzają jak się ich tak nazwę.
Renata2020.02.19 22:29
Żyd Wyklęty Prowokator, Szkoda że siostry zakonne i księża narażali swoje życie żeby ratować Żydów. Po co było ukrywanie żydowskich dzieci, po co było wystawiać fałszywe zaświadczenia dla Żydów, jak teraz jest taka "wdzięczność". Kiedy Gross mówi takie kłamstwa, to zawsze przypomina mi się Jerzy Kosiński, jaki był koniec jego życia. Może pan Gross by to przemyślał.
Jan Radziszewski2020.02.20 1:35
a wiesz jaki był marny koniec żyda Iluminata z ILLUMINATI w podziemnym sanktuarium cezara pod Brukselą tylko kupka popiołu po nich została co na własne oczy widział Bronisław Gieremek Dopiero w piekle jak ukazała wizja zdają sobie sprawę jaki los ich spotkał. Niestety już jest na późno. Czas ostatecznie dla nich minął. Co by dali aby można było cofnąć czas. Gdy dyskutuję z ludźmi, którzy odrzucają istnienie piekła, zawsze im zadaję pytanie: Czy będziesz wiecznie żył i nigdy nie umrzesz? Prawda ta była znana od zarania życia ludzkiego, ale tą straszną prawdę potwierdził nam Jezus Chrystus. Jedyna Droga, Prawda i Zycie przez swe cudowne i chwalebne zmartwychwstanie. Prawdę tą ciągle przypominają nam Matka Bożą w swych licznych objawieniach. Ktokolwiek temu zaprzecza lepiej byłby dla niego aby się nie narodził. Gdy ogień piekielny doszczętnie ich spalił i nic po nich nie zostało. Mason z Polski jeszcze był nieprzytomny. Modliłem się bez przerwy i prosiłem Niebo o ratunek, gdyż tylko spalony mag wiedział jak z tego miejsca wyjść. Straciłem już orientację czasu ale ufność w moc Bożą i pokój duszy były niezachwiane. Gdy mason z Polski przeżył omdlenie z przerażenia wstrząsnąłem nim aby doszedł do siebie i nakazałem milczenie. Ale wyglądał on jak trup. Nagle nawiedziły mnie pokusy i myśli, że tu na pewno skończymy życie, ale z drugiej strony przyszły mi myśli, że skoro Bóg pokazał mi jak masoni są oszukiwani i zwodzeni przez moce piekielne, to chyba po to aby ta tajemnica została ujawniona światu. ot taka była ich śmierć ! która i ciebie czeka ! Jest pytanie dlaczego dwóch satanistów i trzech masonów zostało spalonych przez nieznany ogień. Jest zastanawiające dlaczego ten ogień najpierw rozrywa od wewnątrz całe ciało, spalając je całkowicie a dopiero na końcu pali nie rozerwane serce i głowę. Wg mnie ale tylko wg mnie, zarówno ci sataniści jak i masoni oddali swe ciało i duszę szatanowi na całą wieczność czyniąc to świadomie i dobrowolnie. Kiedy przekroczyli graniczę krytyczną w czasie wizji piekła własnymi zmysłami i rozumem poznali rzeczywistą prawdę. Doznali na pewno wielkiego wstrząsu i przerażenia. Szatan jako inteligentny byt osobowy wiedział, że jeżeli oni to przeżyją to mogą próbować uwolnić się z jego mocy i ostrzec pozostałych, że są oszukiwania, ogłupiani i prowadzeni na wieczną zgubę.
Nairobi2020.02.20 11:01
Służbę zdrowia trzeba natychmiast dofinansować!
anonim2020.02.19 8:20
Nienawiść do człowieka w jego godności, wolności, niepowtarzalności, typowa dla rewolucjonistów wszelkich ras!
ruisdael2020.02.19 8:18
Ponoć jego działalność jest finansowana przez min. kultury prof. Glińskiego? Szok.
Romus2020.02.19 8:52
https://tysol.pl/a28835-Ewa-Stankiewicz-Wyklad-Grossa-w-Paryzu-Partnerem-Polska-Akademia-Nauk
a102020.02.19 9:58
zmijowate plemie rzadzi ,dzieki warcholom
JS2020.02.19 8:18
A my możemy powiedzieć, że anty-katolicyzm jest integralną częścią semickiego wyznania. Pozdr.
ktoś tam2020.02.19 9:28
P. Gros zapomina, że gdyby nie katolicyzm to Żydów w Polsce by już dawno nie było i Hitler nie miałby co robić. Ale teraz jak będzie kolejny Holokaus - kolejny bo np. w 70 r. n.e Rzymianie urządzili Żydom rzezanko, ciekawe dlaczego? - nie kiwnę palcem w obronie Żydów. I tak jestem już uznany za mordercę.
ktoś tam2020.02.19 9:30
Errata: "Gross" "Holokaust"
JS2020.02.19 10:26
Problem jest w tym, że pewien naród z którym utożsamia się niedorozwinięty naukowo p. Gross chce dominować nad innymi i z tej racji żąda od innych ofiar i wszelkiej im pomocy aby byli zawsze górą nad innymi, zawsze byli pierwsi. My jako chrześcijanie winniśmy pomagać nawet nieprzyjaciołom. Miłość zwycięża reguły, które szatan ustalił dla świata a którymi niemal wszyscy się kierują. Nie pałam sympatią do żydów (pisze z małej bo to wyznanie) ale nawet gdyby przyszło mi zginąć, myślę ze bym im pomógł. Ten kto chce zdobyć ten świat i zachować swoje życie, straci to przyszłe życie z Panem, straci ten przyszły świat. Pozdrawiam
ktoś tam2020.02.19 10:52
Wiesz, gdyby to chodziło tylko o mnie... Ja wiem jakie jest wymaganie Chrystusa. Ale jeśli wiem, że następne pokolenie będzie miało kłopoty mimo, że pomagało? Jesteś gotowy wziąć taką odpowiedzialność? Bo nie chodzi tu tylko o nas żyjących tu i teraz, ale o tych co będą po nas. Bo ja się dowiaduję, że pokolenie moich rodziców poddane totalitarnemu terrorowi pomagające prześladowanym, o których nie chcieli dbać właśni ziomale, jest określane jako mordercy najgorsi złoczyńcy a ich dzieci czyli także ja i nasi następcy są przeznaczeni do wyrżnięcia bo podobno tę zbrodniczość "wyssali z mlekiem matki". To jaką przyszłość gotuję moim następcą jak pomogę oszczercom, kłamcom? Nie napisałem, że zabiję. Powiedziałem, że nie pomogę. Nawet w prawie jest przewidziana kara za potwarz. Ten brak pomocy to konsekwencje, skutki własnej niesprawiedliwości. Nawet Chrystus każe uciekać od niesprawiedliwości ("strząśnijcie proch... na znak przeciwko nim"). Jesteś gotów przyjąć do domu mordercę, oszczercę jeśli wiesz, że jak będzie bezpieczny to Ciebie skrzywdzi jak to robił już nie raz? Czy może pójdziesz do sądu czy to ludzkiego czy to Bożego po sprawiedliwość?
JS2020.02.19 16:02
Nie przyjmę do domu mordercy, oszczercy. Ale aby ich nie było trzeba nieustannie prosić Boga o łaskę nawrócenia takich ludzie i wierzę, że problemu by nie było ani z innowiercami, ani z napadającymi na nas narodami. Brzmi naiwnie ? Przecież to są słowa Jezusa aby modlić się za nieprzyjaciół a jak trzeba to im nawet pomóc. Takie jest Królestwo Boże. Jeżeli będziemy modlić się tylko za siebie to nie dziwmy się, że będą wokół nas antychrysty, nieprzyjaciele, także w naszym Narodzie co jest najbardziej przykre. Ale innej drogi nie ma. Tak jak Pan Jezus nie miał innej drogi dla naszego zbawienia. Pozdrawiam
***2020.02.19 20:23
Dobra to rzecz, modlić się za innych i pomagać im. Nasza pomoc jednak, musi być przede wszystkim mądra (żeby do złego nie przywiodła). Historia zaś, wyraźnie pokazuje że gdziekolwiek osiedlał się ten naród, to wcześniej czy później dochodziło do pogromów. (ciekawe dlaczego?) Autor tego opracowania (chociaż to ich rodak) został uznany za jednego z największych "antysemitów".
Ja 2020.02.19 13:09
Ja się z tej chęci pomocy wyleczyłem. Zimny prysznic z ich strony, leczy.
Nairobi2020.02.19 13:20
Pana kumple z Wąsocza w 1941 myśleli tak samo. STANISŁAW D., Polak, mieszkaniec Wąsosza "Pamiętam, że widziałem w niedzielę wieczorem, jak Antoni S. z Wąsosza zabił szpadlem, bijąc w głowę, dwie nieletnie dziewczyny. Jedna z nich to była 12-letnia córka Żyda M. Obie żydowskie dziewczynki wybiegły zza jednej ze stodół i chciały przebiec ulicę, ale dopadł je Antoni S. i zabił uderzeniem szpadla w głowę. Potem zabójca kazał mojemu sąsiadowi B., imienia nie pamiętam, na furmance zawieźć dwa trupy żydowskich dziewczynek do rowu, gdzie były pozostałe trupy żydowskie. Dwa dni nie mogłem przez to jeść..."
Marian2020.02.19 15:22
Zdarzalo sie wczesniej ze zydowskie dzieci tez biegaly z donosami na NKWD.Moze to taki przypadek?
Nairobi2020.02.20 7:09
Czyli - słusznie Stanisław D. rozpłatał dziewczynce głowę łopatą! Pewnie w tzw. "Niebie" będzie po śmierci.
Marian2020.02.20 12:34
Slusznie!!! jesli zawinilo.
Nairobi2020.02.20 12:45
Jakoś szczególnie od Boga w którego Pan wierzy, to się specjalnie nie różni. Ten ma poglądy identyczne - jeb łopatą w łeb - i po grzeszniku.
Marian2020.02.20 13:42
Jezeli ta zydowka doprowadzila swoimi donosami do tragedii to dobrze zrobil.Ty nie zapominaj ze wiemy o waszych zbrodniach na Kresach i nie pisz tu tych GroSSowych bzdur zeby maskowac wasze-zydowskie zbrodnie.Byla wojna i w takim czasie zdrade karze sie smiercia i nie wazne ze zrajczyni byla maloletnia.
Nairobi2020.02.21 19:31
A jak to nie ona? W Radziłowie spalono 800 ludzi. Wszyscy donosili?
ktoś tam2020.02.19 15:27
Jak strasznie wzrusza mnie lewacka troska o moją wierność Chrystusowi. Sami Żydzi sobie nie pomagali, czy to tu na miejscu w Polsce czy Żydzi Amerykańscy, w ich prawie jest, że Żyd może poświęcić drugiego Żyda dla ochrony swojego życia a moich rodziców (całe to pokolenie) i przy okazji mnie oskarża się o zbrodnie, przy czym wszyscy inni to w zasadzie niewinni. Nawet wychodzi na to, że Polacy gorsi od Niemców, choć to Polacy nieśli na ile mogli pomoc w tamtych nieludzkich warunkach, w których ówczesna władza niemiecka nagradzała bestialstwo a karała bohaterstwo. A co do konkretnych przestępstw to akurat nikt nie broni tych co to uczynili. Ale zrobiono z Polaków morderców w ogólności często konfabulując, wprost fałszując dane jak to zrobiono z Jedwabnem. Więc proszę bredzić.
JS2020.02.19 16:12
Jeszcze niedawno myślałem, że szkoda było ratować żydów (piszę małą ze względu na wyznanie) i nie było by problemów z Wałęsą, Geremkiem, Kwaśniewskim, Mazowieckim, Michnikiem itp. Jest wiele doniesień, że mordowali Polaków, czy donosili na nich naszym rozbiorcom, prześladowcom. Teraz, gdy widzę do czego zmierza świat pod wodzą szatana, uważam że lepiej pomóc nieprzyjacielowi (ale nie wrogowi) i szybciej zejść z tego świata. Nawet pomóc innowiercom i modlić się za nich. W Izraelu było ich wielu za czasów Jezusa a On nic nie mówił przeciwko nim, chyba że zostało to usunięte. Pozdrawiam
les2020.02.19 17:36
wypisujesz ten belkot z pamietnika grossa.?
Nairobi2020.02.19 21:09
Nie.
2020.02.19 10:55
Chrześcijaństwo stworzył Semita Saul ha-Tarsi.
leszczyna2020.02.19 13:08
No i co z tego wynika?
asd2020.02.19 8:15
Antychrześcijaństwo jest integralną częścią judaizmu talmudycznego.
janstan2020.02.19 9:02
no i tak ma być, a grabowski się niech zmumifikuje