SKANDAL!!! Chcą wyrzucić Kaczyńskich z Wawelu - zdjęcie
12.12.17, 09:00

SKANDAL!!! Chcą wyrzucić Kaczyńskich z Wawelu

Zaledwie 10 tysięcy głosów udało się zebrać do tej pory autorom internetowej petycji w sprawie przeniesienia grobu Lecha i Marii Kaczyńskich z podziemi królewskiej katedry na Wawelu na warszawskie Powązki.

Chcą oni uzbierać 100 tysięcy podpisów, co wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

„Domagamy się przeniesienia grobu w istniejące, lecz puste miejsce na Powązkach. W przeciwnym wypadku będziemy organizować referendum w tej sprawie. Jest to również potrzebne do dokładnego ustalenia liczby wrogów i zdrajców, o których wspominał w wystąpieniu Pan Prezes Kaczyński” - czytamy w piśmie organizatorów tej akcji.

Przeniesienie grobu ma - ich zdaniem - wpłynąć na uspokojenie nastrojów w narodzie, ponieważ grób Kaczyńskich na Wawelu podobno niezmiennie wywołuje wielkie emocje.

A ja po raz kolejny postuluję nadanie miejscu wiecznego spoczynku prezydenckiej pary adekwatnej nazwy, ponieważ spoczywa ona w przedsionku krypty pod wieżą Srebrnych Dzwonów, w której znajduje się trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Od dawna zgłaszam propozycje: Prezydencka, Katyńska, Smoleńska.

Jerzy Bukowski