20.07.16, 18:04

SKANDAL! Adam Wielomski drwi z Maryi !

Czy modę maryjną należy wyśmiewać?

 

Adam Wielomski, autorytet środowiska konserwatystów (m.inn prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Współpracownik tygodników "Najwyższy Czas!" i "Myśl Polska", redaktor naczelny kwartalnika "Pro Fide Rege et Lege") dziś na facebooku pozwolił sobie na niesmaczny żart. Zamieścił fotografię kilku kobiet ubranych w spódnice i skomentował: „Celem mody oazowej jest ukaranie kobiety za grzech Ewy. Dlatego za karę trzeba uczynić ją kompletnie nieatrakcyjną, tak aby każdy mężczyzna na jej widok odwracał głowę z racji estetycznej konfuzji. Określenie "moda maryjna" jest bardzo trafne: Maryja jest wieczną dziewicą.”

 

Odpowiem Adamowi Wielomskiemu słowami Konrada z Dziadów, cz. III, Adama Mickiewicza

„Słuchaj, ty! – tych mnie imion przy kielichach wara.

Dawno nie wiem, gdzie moja podziała się wiara,

Nie mieszam się do wszystkich świętych z litaniji.

Lecz nie dozwolę bluźnić imienia Maryi.”

 

Szanowny Panie, słowa ”Maryja jest wieczną dziewicą” należą do tych, których nie należy wyśmiewać. „Bogurodzica Dziewica” …  czy Ona Pana śmieszy? Kim Pan jest? Bo chyba nie katolikiem ….

Owszem, ruch oazowy, który wychował wiele szczęśliwych małżeństw, wykształcił także formy życia dla kobiet odczuwających powołanie do życia w celibacie. Naśladują one Maryję przez życie ślubami czystości i służbę Kościołowi jak Maryja. I co, bardzo to Pana śmieszy?

Ponadto jak już odpisałam pod tym postem na facebooku „Może ateista gimnazjalista mógłby sobie drwić z jakiegokolwiek dziewictwa .…” To szatan, świat drwi sobie z dziewictwa. To świat podpowiada ciągle narastającą seksualizację stroju kobiecego. Jak słusznie zapytuje jeden z komentatorów postu „Niby jak mają się ubierać kobiety ze zdjęć? Mają latać z gołymi dup*i? Dla mnie wyglądają normalnie. Przecież burek nie pozakładały?

 

Zapytuję, czy rzeczywiście jeżeli kobieta założy spódnice to będzie, jak twierdzi Adam Wielomski  „mężczyzna na jej widok odwracał głowę z racji estetycznej konfuzji” ?

A co sądzą o tym czytelnicy fronda.pl ?

 

Maria Patynowska