Sipowicz: „To jest Woodstock. Tam marihuany używano na początku” - zdjęcie
30.07.15, 19:47

Sipowicz: „To jest Woodstock. Tam marihuany używano na początku”

10

- Zdumiewa mnie, że ktoś na Woodstok mówi, że będzie zwalczać dilerów dopalaczy i narkotyków – powiedział Sipowicz w TVN24. - Rozumiem, że mowa też o dilerach marihuany? Mowa była o narkotykach. Szanuje Owsiaka, powinien dostać nagrodę nobla. Ale nie dajmy się zwariować, to jest Woodstock. Tam marihuany używano na początku - tłumaczył Sipowicz. Dodał, że jest przeciwnikiem dopalaczy. Wysnuł z tego wniosek, że należy zalegalizować marihuanę.

- Gdyby w Polsce doprowadzono do depenalizacji, a może i legalizacji, jak w cywilizowanym świecie, marihuany, ludzie nie braliby zielonej substancji, którą podejrzewają, że jest marihuaną, a jest jakąś chemią o wiele silniejszą niż marihuana – tłumaczył swój pogląd celebryta. Jego zdaniem kary za posiadanie niebezpiecznych substancji pogorszą sytuację.

- Jeśli to na festiwalu Woodstock będzie prokurator, policja i będą walczyć z marihuaną i dopalaczami, to oznaczać będzie, że walka z dopalaczami będzie polegała tylko na represjach. Jeśli PO chce nam zafundować politykę represyjną, a podejrzewam że PiS jeszcze pięć razy bardziej represyjną, to dopalacze zejdą do jeszcze głębszego podziemia – powiedział Kamil Sipowicz.

Celebrytów optujących za legalizacją narkotyków nie brakuje. Zwolenników Owsiaka, którzy nie ukrywają, że Woodstock to wielkie ćpanie jest już dużo mniej. Co na to „Jurek”?

KJ/Wpolityce.pl

Komentarze (10):

anonim2015.07.30 23:53
Marihuana jest legalna w Korei północnej, tam też jak widać jestb"cywilizowany świat".
anonim2015.07.31 8:00
ciekawe dlaczego policja NIE SZUKA narkotyków na Woodstocku skoro powszechnie wiadomo że tam są?! Zmowa milczenia?!
anonim2015.07.31 9:39
@hamstero Powielasz mity narkomanów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. A to z prostej przyczyny-marihuana sama w sobie owszem, ma podobne działanie do alkoholu, jednak problem polega na tym,że po pewnym czasie jej używania przestaje zadowalac narkomana i ten sięga po mocniejsze narkotyki. Powie ci to kazdy specjalista od uzależnień, a to oni sa istotni, a nie stary, zaćpany rockmen.
anonim2015.07.31 9:55
@Romek_Atomek A to nie jest przypadkiem tak, że to większość narkomanów miała styczność z marihuaną na początku? To tak jak ci alkoholicy co popijają przesączany denaturat - oni też zaczynali od piwa. Nie każdy jednak, który napije się piwa od czasu do czasu kończy jako pijący spirytus.
anonim2015.07.31 11:10
"Rany, dlaczego traktujecie marihuanę jak twarde narkotyki?" Dlatego że domy poprawcze pełne są młodych po niewinnej marihuanie.
anonim2015.07.31 13:37
A może ten Pan rzeczywiście nazywa się Sipowitz ? To by wiele wyjaśniało.
anonim2015.07.31 19:38
"Tak, w przypadku niektórych osób tak może się stać, ale to zależy od typu osobowości - większości nic nie będzie,..." Proponujesz eksperyment na żywym człowieku, a jeżeli ktoś jest typem uzależnieniowca ( o ile to nie jedynie bełkot pseudomedyczny) i o tym nie wie to wpadnie w ostry nałóg. Czy nie jest tak ,że dopiero po fakcie przekonujemy się , że coś było dla nas za mocne. Te dzieciaki są jeszcze na początku drogi poznawania i kontrolowania siebie. Marycha , seks z byle kim i pigułka aborcyjna w wieku 14 lat to może być koniec ,zanim się coś zaczęło.
anonim2015.07.31 20:09
Konflikt w przekazie, Owsiak mówił, że na jego koncercie nie było narkotyków, a tu prawda się wydała.
anonim2015.08.1 10:16
@Kamykowa* co do tych dzieci, diler nie pyta o dowód a w monopolowym może czasem? W wieku 14 lat łatwiej teraz dorwać marihuanę czy LSD niż kupić piwo, bo nielegalne kupujesz nielegalnie niezależnie od wieku. Całkowity zakaz posiadania i handlu marihuaną sprawia że jest bardziej dostępna dla niepełnoletnich, absolutnie niekontrolowana przez państwo, może być zanieczyszczona lub podmieniona na dopalacze (sławny Mocarz zdaje się wygląda jak zwykła trawka). Szczerze wolałbym żeby w sklepach monopolowych można było kupić legalnie marihuanę czy nawet LSD, extasy i takie tam za taką samą cenę jak teraz u dilerów i odprowadzić vat i akcyzę w zamian za pewność że jest to produkt czysty i względnie bezpieczny. Jak ktoś chce to kupić/hodować/produkować to będzie to robił, a delegalizacja stwarza tylko dodatkowe zagrożenia.
anonim2015.08.1 13:50
@JakiśCzłowiek - Jest także legalne w niektórych Stanach Ameryki Północnej i Holandii, prawie legalna w Czechach i większości państw europejskich :) @Romek_Atomek - marihuana ma podobne działanie do alkoholu? Co za bzdury wypisujesz. Przede wszystkim ma zupełnie inne działanie i jest o wiele mniej inwazyjna na organizm ludzki, (tzn. zdrowsza jeśli ktoś nie kuma słowa "inwazyjna"). A co do tego, że prowadzi do twardszych narkotyków, owszem czasami tak, ale osobiście znam osoby, które wyszły z nałogu heroiny (wcześniej nie zażywając marihuany) i obecnie palą tylko marihuanę, więc Twój argument nietrafiony zupełnie