Sikorski uderza w śp. Lecha Kaczyńskiego: Przyczynił się do katastrofy - zdjęcie
10.02.21, 18:33Fot. screenshot - YouTube

Sikorski uderza w śp. Lecha Kaczyńskiego: Przyczynił się do katastrofy

56

Dziś przypada kolejna miesięcznica smoleńska. Okazję tę postanowił wykorzystać europoseł Radosław Sikorski to opublikowania kolejnego hejterskiego wpisu na Twitterze. Uderzając w marszałka Antoniego Macierewicza polityk przekonuje jednocześnie, że śp. Lech Kaczyński przyczynił się do Katastrofy Smoleńskiej.

Z okazji dzisiejszej miesięcznicy szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz opublikował wpis, w którym zachęca do pamięci o poległych 10 kwietnia 2010 roku.

- „Pamiętajmy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żonę Marię i wszystkich, którzy polegli nad Smoleńskiem. W dniu 101. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, musimy podkreślić jak wielką rolę Prezydent Kaczyński przywiązywał do idei silnej, niepodległej Polski” – napisał marszałek senior.

W skandaliczny sposób odpowiedział mu europoseł PO Radosław Sikorski. Polityk oskarża Macierewicza o kłamstwa, a śp. Lecha Kaczyńskiego o przyczynienie się do katastrofy.

- „Kolejna miesięcznica i kolejne bezczelne kłamstwa szarlatana, który na tragedii zrobił politykę dla siebie i swojej partii.  Nie nad tylko pod Smoleńskiem i nie polegli lecz zginęli w wypadku lotniczym, do którego prezydent Lech Kaczyński znacząco się przyczynił” – napisał.

kak/Twitter

Komentarze (56):

AAAtomek2021.03.7 12:03
Lech Kaczyński i tak był lepszym prezydentem aniżeli Andrzej Duda. Co prawda dzielą oni dwa ostatnie miejsca w rankingu prezydentów 2 i 3 RP, które zdecydowanie wygrywa Kwaśniewski.
Zuza2021.03.5 13:14
Gdyby ten biedaczyna rzeczywiście studiował za granicą, jak się chwali, na prestiżowych uczelniach, to miałby więcej szacunku do samego siebie, dbałby bardziej o swoją opinię, a on sam siebie obrzuca błotem. Zaiste biedny człeczyna, który nie rozumie tej prawdy, że lepiej milczeć, niż się zbłaźniać, odkrywać swoją niską inteligencję.
ja2021.03.5 12:25
porzadni wykreowali beztalecie zsuniety do rowu na ruchliwej trasie ma parcie na szklo i opluwa kazdego przeciwnika
Prawda2021.03.4 20:39
Żydo --Komuna --- walczy z Narodem Polskim ==
Bożena2021.03.4 9:31
Sikorski od lat uderza w siebie samego - czy jeszcze tego nie widzi? Zastanawiająca ślepota.
jjj2021.03.3 22:22
i taka mę..da była ministrem
ala2021.03.3 12:38
Sikorski- Putin nie oddając wraku i skrzynek, który jest własnością Polski i Polaków sam przyznał się do udziału w zamachu bardzo utrudniając śledztwo polskiej stronie. Pozostaje tylko ustalenie kto i kiedy zainstalował ładunki i jaki był udział w tym zaplanowanym w detalach zamachu z polskiej strony. Poza tym praw fizyki się nie oszuka, żaden samolot nigdy nie rozbije się na tysiące kawałków rozrzuconych na bardzo dużej powierzchni schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi, która w dodatku była zabagniona. Każdemu, kto nie wierzy w zamach, gratuluję kompletnej niewiedzy podstawowych praw fizyki z zakresu szkoły podstawowej i braku logicznego myślenia. Poza tym wokół tej sprawy zgromadziło się zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności, kłamstw, matactw i manipulacji, aby wierzyć, że to był zwykły wypadek czy katastrofa. Była to dokładnie przygotowana akcja wielu ludzi po obu stronach, tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej.
bez czarnych skrzynek2021.03.4 20:55
nigdy niczego nie udowodnisz, więc po co ta cała komisja? Z drugiej strony 20 baniek piechotą nie chodzi
ladychapel2021.03.3 11:39
Nie polegli a zginęli - prawda? prawda. Przyczynił się do katastrofy - prawda? prawda
prawy2021.02.11 9:41
załosny flustrat!!!!!!!!! ,ma nie jeden grzeszek za kołnierzem przy wyedukowanych sądach przez nominatow nigdy winni nie zostaną osadzeni a bestie żeruja na niewinnych,kto go POwaznie bieze tylko niePOważni!!!!
dr2021.02.11 8:25
jak zwykle były minister spraw zagranicznych (szarlatan z sekty pancernej brzozy) stracił bezcenna okazje aby się nie odzywać ....
Anonim2021.02.11 8:21
Oj, boli prawda, boli. PIS rządzi drugą kadencję, takie butne zapowiedzi o sprowadzeniu wraku, wsadzeniu winnych za kratki. Jak zwykle - mowa trawa. Ani wraku, ani winnych za kratami. Fakt, jedni winni zginęli w katastrofie, inni pełnią waqżne funkcje w państwie.
zdziwiony2021.02.11 8:01
a po co cytujecie bełkot tego zakłamanego gów.a zwanego sikorski?
Po 11 ...2021.02.11 9:31
Bo prawdę mówi ...
iga2021.03.3 21:52
Prawdę to on powie tylko jak się pomyli
jj2021.02.11 7:57
To mamusia Sikorska przyczyniła się do katastrofy, rodząc takiego synalka-bydlaka.
Olaf2021.02.11 2:08
Rynsztokowy smród i zgnilizna, to naturalne środowisko pracy tej masońskiej marionetki.
Pan Cerowany2021.02.10 23:30
Sikorski ksywa "Kanał lewy, kanał prawy" działa z precyzją zegarowej kukłki - odzywa się 10 dnia każdego miesiąca. Czyżby tą swoją męcząca, do bólu przewidywalną opowieścią próbował zagłuszyć wyrzuty sumienia?
Bystry.2021.02.10 22:48
Jakim trzeba być debilem aby opowiadać takie farmazony, mam nadzieję że sprawiedliwość cię dopadnie jeszcze tu na ziemi.
Po 11 ...2021.02.10 21:05
Od lat brakuje RAPORTU. Ten brak potwierdza, że to był wypadek spowodowany przez naciski Jarosława poprzez Lecha. Amen.
babcia**** **2021.02.10 20:46
s********j ci**u
Nina2021.02.10 20:36
Za tamtą katastrofę odpowiada rząd POniemiecki Tuska, to oni organizowali ten wylot. Wracając do Radka Zdradka pamiętamy jak mówił, że dorzną watahę, a Bul mówił, że jak prezydent gdzieś poleci to wszystko się może zmienić w polityce.
jle_ffm2021.02.10 22:11
A kto naciskał aby lecieć osobno do Katynia (a nie z delegacją rządową), o tym już nie napiszesz? A kto nakazał lądowanie w Smoleńsku pomimo mgły? Gdzie jest zapis ostatniej rozmowy braci? Czy wy pisowcy to zawsze macie taką wybiórczą i zakłamaną pamięć?
TY CZAROWNICO!2021.02.10 20:31
JAROSŁAW KACZYŃSKI UDERZA W ŚP. LECHA KACZYŃSKIEGO: "O. Rydzyk nie zostawia suchej nitki na prezydentowej oraz swoich krytykach. Nie podoba mu się zwłaszcza, że prezydent opowiedział się przeciwko wprowadzeniu do konstytucji zapisu o ochronie życia do naturalnej śmierci (Lech Kaczyński sugerował, że może się to stać furtką do stosowania tzw. uporczywej terapii). O. Rydzyk interpretuje ten fakt w sposób oczywisty: w Polsce przygotowywana jest ustawa dopuszczająca eutanazję. "Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu "tak-tak", "nie-nie". Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami" – stwierdza o. Rydzyk. Najbardziej szokujące słowa kieruje pod adresem prezydentowej: "Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza".
PRAWDA2021.02.10 20:31
Walter ===przestań plecilć ==\Bzdury ===Generał Rózański był tak dobry w swoim zawodzie i Kierunku ,że tylko 24 godziny i Polska zostałaby cała zabrana , Bez artyleri dalekiego zasiegu do 50 km gdzie dzisiaj mamy bez Zapasów Amunicji tylko na 48 godzin ===Tyle mielimy co Ukraina i zabrali Krym Ruski bez wystrzału tz Ruski generał w Polskim mundurze i na Ukrainie to samo Generał Ruski w Ukrainskim mundurze ===
Prawda2021.02.10 20:25
Sikorski jest pewny == Siebie to co mówi bo ===Rabinem Nowego Yorku jest Teściu ==FINITO==
Walter2021.02.10 20:20
Organizacją wizyty w Smoleńsku zajmował się Władysław Stasiak, który zginął w katastrofie, a zastępcą był Jacek Sasin. Bracia Kaczyńscy przed wylotem wielokrotnie zwracali się do Radosława Sikorskiego o nie ingerowanie rządu w organizowanie wizyty. Jarosław Kaczyński po katastrofie w Sejmie zwracał się do Donalda Tuska o rezygnację z funkcji Premiera obarczając go winą, choć wcześniej wzywał go do nie ingerowania w przebieg wizyty. W kilka lat po katastrofie Zbigniew Ziobro publicznie stwierdził, że Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach. Generał Różański publicznie powiedział, że Antoni Macierewicz powiedział do niego cytuję: " pan jest inteligentny i wie, że ten rzekomy "zamach" to jest instrument polityczny. Podkomisja ds. katastrofy smoleńskiej prowadziła doświadczenia na parówkach i puszkach od konserw. Wydała wiele absurdalnych oświadczeń ośmieszając się wobec ekspertów od wypadków lotniczych. Jednocześnie Komisja ta wydała miliony z budżetu państwa, czyli z naszych podatków. Nie wiadomo na co idą teraz pieniądze wydawane na tą pseudo podkomisję.
Mitex2021.02.10 21:31
Gdyby nie zginął L. Kaczyński to jego brat Jarosław tak jak i Macierewicz byliby dzisiaj zerem dziwne jest też to że pierwszy z nich w ostatniej chwili do samolotu w swoje miejsce posadził swojego partyjnego kolegę a drugi w ostatniej chwili zrezygnował z lotu i pojechał pociągiem
dr2021.02.11 9:59
tania socjologia czyli bełkot ...stety nie stety i rura pod zbyt dużym ciśnieniem i parówka rozrywa się wzdłuż... i doświadczenie z parówka akurat nic nie kosztowało ... jaki i obserwacja zgniłych jabłek spadających z jabłoni obserwowana przez Izaaka Nevtona.. ale teraz mamy symulacje z Wiczita.. w zasadzie nie do obalenia ...z tym że proste mechaniory po zawodówce ledwie po objerzeniu wrakowiska ze zdjęć satelitarnych już na jesień 2010 wiedziały że przyziemienie było "bombowe" bo skrzydła główne rozerwane w samym środku.... przy przyziemieni na najniższej prędkości i przy małym kącie przyziemienia 6 stopni ...to jest po prostu nie możliwe... co do kasy to się nie wypowiadaj bo ile kosztował remont dwóch "szrotów" wycofanych ze wszystkich cywilnych linii lotniczych... z czego jeden się rozleciał w powietrzu a drugim już PO latać nie chciała.. . i nie wspominaj o naszym byłym Donaldzie co leciał w trampkach rejsowym samolotem do USA w ramach hasła "tanie państwo" a najlepiej jak byś nie tracił okazji i w sprawie smoleńska się nie odzywał... wcale ...
Senny2021.02.10 20:06
Nie interesuje mnie Macierewicz, Miller, Anodina i reszta tych specjalistów od latawców. Fakt jest faktem, że sprawa smoleńska jest do dziś nie wyjaśniona.
Albert2021.02.10 20:15
Fakty są takie, że sprawa jest wyjaśniona od 2011 roku. Tylko katoprawackie śmieci nie są w stanie tego pojąć, bo to wykracza poza ich światopogląd ukształtowany przez proboszcza na zakrystii.
Senny2021.02.10 19:56
Pytanie do sołtysa Chobielina-Folwarku: czy gnój już z chlewa wyrzucony i świnie mają żarcie w korycie?
Foster2021.02.10 19:47
Jak by poleciał tydzień wcześniej z Tuskiem to katastrofy by nie było.
Nina2021.02.10 20:38
Tusk nie zgodził się by LK miał z nim lecieć, powiedział, że Putin tylko jego zaprosił, a nie Lecha Kaczyńskiego.
pluto2021.02.10 19:45
zakichany ćpunie kiedyś przedawkujesz :-)
jle_ffm2021.02.10 19:40
Antek 'bohater' , pierwszy dał noge spod Smoleńska i w ruskim pociągu zaciągnął firanki, Nawet nie pojechał na miejsce katastrofy.
celebryta2021.02.10 19:39
sikorski zamknij juz ten ryj i nie odzywaj sie bo nikt nie ma przyjemnosci ciebie sluchac
waniajet mi tu2021.02.10 19:34
oślizłym pedrylem
na I Sekretarza KC POplatfy2021.02.10 19:31
za tych dwóch co chodzili w niedzielę przy planszy
takiego szefa NATO nam Potrzeba2021.02.10 19:30
Wania Antonim
Grizzly2021.02.10 19:29
Nie cytujcie tego dupka, toż to żenucha. Lepiej żeby CBA zabrała się do roboty.
Grizzly2021.02.10 20:42
Won złodzieju od mojego nicka!
wUJ2021.02.10 19:29
na kuniu
diagnosta :2021.02.10 19:28
Kobierzyn czy Tworki ? Wybór należy do Sikorskiego .
Jm2021.02.10 19:18
Jaka szkoda że ten oprych nie leciał tym samolotem!
antoni.s2021.02.10 19:13
Zdaje się że macierewicz traci instynkt, nie da się dłużej bronić tezy o zamachu, wiedzą to nawet fanatyczni pisowcy, czas pomyśleć o azylu, kiedyś w końcu musi za to odpowiedzieć.
kat2021.02.10 19:04
Nic nowego, ta sama jałowa retoryka. Zero polotu, świeżej inwencji, obiektywizmu i kreatywności. Nasz zarozumiały oksfordczyk najzwyczajniej zapleśniał.
Grażka2021.02.10 19:15
A da się jeszcze coś nowego o Antku powiedzieć?
gumowa kaczka2021.02.10 19:00
pewnie coś w tym jest ,inaczej byście nie pisali
Pytanie2021.02.10 19:00
Które słowo Radka jest nieprawdziwe?
wesoły romek2021.02.10 20:11
prezydent kaczyński
nokia2021.02.10 18:55
kolejna miesięcznica i kolejna odsłona bezwstydnej, podszytej gigantycznym strachem "narracji" "giganta gigantów" ynteligencji. nie starcza mu pamięci by kontynuować kłamstwa, które poczynił. przy optymistycznej prognozie na przyszłość, jedyne co temu kłamcy zostanie to emigracja do rodzinnego kraju małżonki, w charakterze bagażu podręcznego.
zxc2021.02.10 18:52
Jeszcze tylko wąsik - i wszysto jasne.
Anonim2021.02.10 18:47
Zdradek z Kobierzyna ze zrytym beretem w całej okazałości
Obaj się przyczynili2021.02.10 18:38
tak naprawdę.
kustosz Polski2021.02.10 19:31
Edioto to państwo ma zapewnić bezpieczeństwo i logikę przelotu. A kto? To sobie poczytaj.