Siemoniak zdradza, że Bronisław Komorowski nie chciał uhonorować płk. Kuklińskiego - zdjęcie
10.02.16, 12:31

Siemoniak zdradza, że Bronisław Komorowski nie chciał uhonorować płk. Kuklińskiego

2

Tomasz Siemoniak mówił w radiowej Jedynce, dlaczego za swojej kadencji nie wystąpił o awans dla legendarnego szpiega, bohatera Polski. Jak wyjaśnił, pośmiertnym awansom generalskim przeciwny był ówczesny prezydent Bronisław Komorowski i z tego względu nie zdecydował się na złożenie takiego wniosku. Mam nadzieję, że w tym przypadku prezydent Andrzej Duda zna sprawę i (...) podejmie pozytywną decyzję - powiedział Siemoniak.

Jak poinformowała wczoraj szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, obecnie wniosek w tej sprawie jest sprawdzany pod kątem prawnym. Ostateczną decyzję w sprawie awansu dla pułkownika Kuklińskiego podejmie prezydent Andrzej Duda.

mnk/Polskie Radio

Komentarze (2):

anonim2016.02.10 13:00
BK był przeciw nadaniu stopnia generalskiego Kuklińskiemu od dawnie. Pewnie z 18 lat temu, gdy był ministrem ON wystąpił w ... Radiu Maryja, w Rozmowach Niedokończonych i na moje pytanie o awans Kuklińskiego ukrył się za potokiem nic nie znaczących słów, czyli dość charakterystycznego dla niego politycznego bełkotu. Miałem wówczas wrażenie, które potwierdziła przyszłość, że skrypt pisała mu jakaś wojskówka - dziś wiemy, że WSI
anonim2016.02.10 13:07
"Bul" jest członkiem bandy WSI. Niszczenie, rozkradanie Polski... Tylko Kaczor udaje, że tego nie wie