Propaganda Moskwy na dopalaczach? - zdjęcie
02.06.15, 11:40Eduard Basurin (fot. wikipedia)

Propaganda Moskwy na dopalaczach?

1

Eduard Basurin, zastępca dowodzącego korpusem resortu mówi:

„W miejscowości Werchnietrojeckoje wykryto do kompanii (od 60 do 100 osób) korpusu osobowego „Gruzińskiego Batalionu Ochotniczego”. Na posterunku „Wietierok” pomiędzy Gorłowką a Dzierżyńskiem wykryto kompanię wojskowych z USA i Polski”.

Wywiad DRL miał zaobserwować jednostki prywatnych firm wojskowych z Polski w Dzierżyńsku, Dymitrowie, Sławiańsku, Mironowsku, Konstantynowce i Kramatorsku. 1000 osób ma wchodzić w ich skład.

W sadzie kołchozowym w Krasnogorowce rozlokowały się zaś dwie kompanie Czeczenów z batalionu ochotniczego „Iczkeria”.

„W miejscowości Łastoczkino wykryto dyslokację batalionu prywatnej firmy wojskowej (ok. 800 osób), której znaczną część korpusu osobowego stanowią przedstawiciele rasy negroidalnej. Dwa plutony czarnoskórych wojskowych wykryto też w Sławnym”.

Znajdują się również ochotnicy z krajów arabskich. Baturin przypuszcza, że oddział ten może mieć bezpośredni związek z organizacją terrorystyczną „Państwo Islamskie”. Arabów zwiadowcy z DRL wypatrzyli w znajdującym się we wsi Jasnobrodowce szpitalu psychiatrycznym.

W Odessie zostało zarejestrowanych 14 bojowych dronów z Izraela, a także z wojskowych jednostek specjalnych. W Donieckiej Republice Ludowej ustalono, iż są to emerytowani żołnierze  Armii Obrony Izraela.

„Powyższe fakty świadczą o tym, że kierownictwo Ukrainy z powodu niskiego poziomu moralno-psychologicznego wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy robi główną stawkę na zagraniczne prywatne firmy wojskowe, które mogą być użyte do działalności dywersyjnej w Donbasie." - twierdzi Basurin.

KZ/belsat.eu

Komentarze (1):

anonim2015.06.2 12:07
Rozumiem, że ten samolot to ci kolesie z psychiatryka zestrzelili, gdy któryś po śniadaniu za mocno nacisnął tubkę pasty do zębów. No, tygiel narodów.