Senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski, który w ostatnich wewnętrznych wyborach w PO ubiegał się o funkcję przewodniczącego partii, dziś przekonuje, że wciąż trwa w niej kryzys przywództwa, z którego ugrupowanie nie potrafi wyjść od trzech lat.

Senator Bogdan Zdrojewski był pytany przez dziennikarza „Super Expressu” o krytykę, jaka dotknęła Koalicję Obywatelską po piątkowym głosowaniu nad podwyżkami dla polityków. Jak przekonuje polityk, w Platformie Obywatelskiej od 2-3 lat trwa kryzys przywództwa, którego wciąż nie udaje się przezwyciężyć. Przejawem tego kryzysu właśnie ma być głosowanie za podwyżkami.

- „Traktuję to piątkowe głosowanie w Sejmie jak termometr sprawdzający stan gorączki, która trapi PO. Nie jesteśmy w stanie wyjść z pewnego kryzysu, brakuje wyczucia i empatii wobec oczekiwań społecznych” – mówi parlamentarzysta.

Widzi on jednak dla Platformy nadzieję w tym, że społeczeństwo wciąż wyraźnie manifestuje swoje oczekiwania wobec tej partii:

- „Gdyby te reakcje nie były tak liczne, tak częste, tak mocne i tak wyraźnie skierowane do partii, oznaczałoby to, że formacja zakończyła swój byt” – zaznacza Zdrojewski.

kak/PAP, SE.pl, niezależna.pl