Na antenie Polskiego Radia 24 publicysta "Do Rzeczy", Piotr Semka skomentował decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu tzw. ustawy degradacyjnej.

"Prawica nie miała wcześniej możliwości żeby przyjąć ustawę degradacyjną, a teraz mówi się, że już za późno. W ten sposób obrońcy Jaruzelskiego tryumfują"-ocenił dziennikarz. Jak dodał, argumentacja, której prezydent użył w sprawie weta, była jego zdaniem  "absurdem", ponieważ każdy członek WRON, m.in. Mirosław Hermaszewski, doskonale wiedział, co robi, wchodząc do tego gremium. 

"W wypadku WRON sprawa jest oczywista, przyłożyli rękę do miażdżenia Polski. Degradacja byłaby jasną deklaracją, że ludzie, którzy zachowali się w ten sposób powinni zostać pozbawieni stopni wojskowych"-podkreślił publicysta. 

"Bardzo dużo prezydent stracił u części elektoratu prawicowego"- stwierdził Piotr Semka. W ocenie gościa Polskiego Radia 24, prezes PiS, Jarosław Kaczyński "skapitulował", o czym świadczą jego słowa: "sprawę (ust. degradacyjnej i weta prezydenta- przyp. red.) uważamy za zamkniętą". Publicysta podkreślił jednocześnie, że większa wina leży i tak po stronie prezydenta. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl