Sekretarz stanu USA: Prezydent Biden uważa Nord Stream 2 za zły pomysł - zdjęcie
24.03.21, 12:20Fot. screenshot - YouTube (Joe Biden), Pjotr Mahhonin, via: Wikipedia CC 4.0

Sekretarz stanu USA: Prezydent Biden uważa Nord Stream 2 za zły pomysł

5

Waszyngton widzi w projekcie zagrożenie dla interesów Ukrainy, Polski i szeregu sojuszników USA w NATO. Prezydent USA Joseph Biden uważa Nord Stream 2 za zły pomysł – wyjaśnił Sekretarz stanu USA Antony Blinken i wezwał Niemcy do zaprzestania budowy tego gazociągu, podaje Lenta.ru powołując się na agencję Reuters.

Waszyngton nie wykluczył wprowadzenia nowych sankcji za udział w projekcie.

Przypomnijmy, 18 europejskich firm już opuściło projekt gazociągu Nord Stream 2 lub są na etapie wyjścia. Powodem tego są możliwe sankcje wobec projektu przez Stany Zjednoczone, pisze DW powołując się na raport Departamentu Stanu USA dla Kongresu. Większość z nich to firmy ubezpieczeniowe zarejestrowane w Wielkiej Brytanii – podaje wydanie.

Jak informowaliśmy wcześniej, Stany Zjednoczone dodały do nowej ​​listy sankcyjnej statek do układania rur „Fortuna”, który uczestniczy w budowie rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Wiadomość o tym została umieszczona na stronie internetowej Departamentu Skarbu USA.

Statek i jego właściciela – firmę „KBT-Rus” – objęto sankcjami przewidzianymi w ustawie PEESA „O ochronie bezpieczeństwa energetycznego Europy”.

Przypomnijmy, sankcje USA działają w taki sposób, że nawet w pełni zbudowany gazociąg nie może być certyfikowany, ubezpieczony i oddany do użytku.

Jagiellonia.org

Komentarze (5):

kgfk2021.04.19 13:07
Panie Biden. Putin sprawdza was realnie czynami,a wy tylko ględzicie.
XYZ2021.03.25 13:34
Kiedy Ameryka zacznie sprzedawać Europie gaz taniej niż Rosja to gazociąg nie będzie konieczny.
Rosyjska deratyzacja Polski2021.04.17 14:03
Konieczny ? A za ile rubli planujesz sprzedac niepodleglosc Polski,ty szujo z Konfederacji Targowickiej???
Anonim2021.03.24 14:37
i nic poza gadaniem nie bedzie robil. DOBRZE!
"podaje Lenta.ru", pisze Fronda2021.03.24 12:53
Gratuluje ci Frondo źródeł informacji, no i czasu spędzonego u radzieckich towarzyszy. Jedynie co mógłbym polecić to źródła informacji z "from the horse's mouth" czyli bezpośredniej. - - - Pokaż mi co czytasz, a powiem ci kim albo czym jesteś. Gratulacje Frondo!