Sejm zajmie się projektem PiS ws. wyborów - zdjęcie
06.04.20, 18:03

Sejm zajmie się projektem PiS ws. wyborów

32

Posłowie zagłosowali dzisiaj nad wnioskiem o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad projektem ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Za uzupełnieniem porządku obrad głosowało 230 posłów, 227 było przeciw, a 2 się wstrzymało. Oznacza to, że Sejm zajmie się na dzisiejszym posiedzeniu tym projektem.

Nowa regulacja ma związek z bezpiecznym przeprowadzeniem wyborów prezydenckich w warunkach epidemii. PiS powołuje się na bawarski model głosowania, argumentując, że również parlament Bawarii przeprowadził taką zmianę głosowania w 2020 roku.

-„Przewiduje się, aby dostarczenie pakietu wyborczego następowało bezpośrednio do oddawczej skrzynki pocztowej wyborcy lub pod adresem wyborcy wskazany w spisie wyborców” – czytamy w projekcie.

Projekt ten przewiduje również możliwość przesunięcie terminu wyborów przez marszałek Sejmu, jednak nowy termin musi odpowiadać terminom przeprowadzenia wyborów prezydenta określonym w konstytucji.

 

kak/ DoRzeczy.pl

Komentarze (32):

oczyszczanie powietrza ze smrodu KODu2020.04.7 6:04
szybko przeprowadziś wybory ( aby Budka nie miał łap we krwi); zająć się natychmiast warchołami z PO, neomarksistami, lewakami, sokami z buraka
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.6 20:47
Hejka :) Szukasz pracy albo chcesz zarabiać zdalnie z domu? Ja osobiście od ponad roku inwestuje już tylko i wyłącznie na platformie https://inwestcrypto.com.pl . Na start nie wymagało to ode mnie żadnej wiedzy, wszystkiego się nauczyłam tam od specjalisty który doradzał mi co i jak robić. Aktualnie zarabiam około 1,5tyś euro tygodniowo przy inwestycji tylko 300euro. Wszystkie informacje i pomoc ekspertów znajdziesz na https://inwestcrypto.com.pl
życzenia wielkanocne2020.04.6 20:44
Cały ten sejm należałoby rozgonić bo i tak zaklepują wszystko co w uroki die w chorym umyśle tego pisiego sk syna Mam nadzieje ze Nóg będzie sprawiedliwy i koronawirus go pokona na amen
StanPio2020.04.7 7:41
Instrukcja Carycy Katarzyny II (wzoru i autorytetu dla Merkel) dla ambasadora Panina jak pokonać Polskę Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
To jest Wojna !!!!2020.04.6 20:00
https://www.youtube.com/watch?v=6ETv5JETP68
Katolik2020.04.6 19:17
Aborcja+gender=zagłada homo sapiens
Sala samobojcow Hejter 20202020.04.6 19:06
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! #Filmy online Seriale online <a href="https://filmvod.pl ">Filmy online Seriale online</a>
lcf2020.04.6 18:38
Mam pytanie czy PiS ma pewność że karty do głosowania nie będą w domach odbierane osobą starszym, z demencją. Czy "pan domu" nie odbierze kart do głosowania zastraszanej i bitej żonie, czy karty nie będą przehandlowane za przysłowiowe tanie wino, czy ktoś będzie kontrolował co dzieje się z kartami do głosowania po dostarczeniu do domów.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.6 18:51
Tak, tym zajmie się Opatrzność. Opatrzność to nieustanna opieka wszechwiedzącego i wszechmocnego Boga nad dziejami świata i poszczególnych ludzi, oraz nad wyborami prezydenckimi, poprzez którą pokazuje On swą mądrość, dobroć i miłość. I co zatkało kakao?
Pisbusters2020.04.6 18:36
40 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Pisbusters2020.04.6 18:35
Głosowanie korespondencyjne rozumiane jest jako możliwość udziału w głosowaniu bez konieczności osobistego i bezpośredniego stawiennictwa w obwodowej komisji wyborczej. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach. Jeśli ktoś chce oddać głos drogą korespondencyjną powinien zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.6 18:47
Pierwszy obywatel dokona zbiorczego, pełnonarodowego zgłoszenia 23 dni przed dniem wyborów. A ponieważ "forma zgłoszenia nie ma znaczenia", więc on po prostu o tym pomyśli, przez chwilę. To wystarczy.
Piotr Nowak2020.04.6 18:34
Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem ! Mały człowiek, a wielki strateg, równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce. To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny. Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników: Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia” przez jednego małego człowieka ?! Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?! Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską ! Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
ABC2020.04.6 19:46
Bardzo ładnie napisane.
Elektor2020.04.6 18:34
Brawo PIS ! I znowu Po-je-by wydudkane ! Budka w ciągłym orgaźmie, mówi , że wybory i demokracja to szaleństwo ?! Nie lękajcie się, mówił Papież Jan Paweł II święty, najsłynniejszy człowiek świata. Nie lękajcie się PO-myleńcy przegranej, waszej totalnej klęski i waszego końca. I nie żałujcie czasu, który straciliście bezpowrotnie popierając kłamców, złodziei i zdrajców !!! Pytam was, bo jeśli PO wyprowadzi sztandar, co w 90% gwarantuje Butka – zostaniecie bezdomnymi, z pustymi łbami ! Tylko brzuchy będziecie mieć pełne dzieki PIS-owi, chociaż według mnie, to marnowanie żywności i marnowanie pieniędzy dla was na programy rodzinne i pomocowe.
Ano2020.04.6 18:23
Oby ją uchwalili. Uporządkuje się wiele. Władze Państwowe będą w komplecie. To w obecnym czasie najważniejsze dla Polski i Polaków. Wciąż powracają jednak pytania. Co by było z nami w tym obecnym czasie, gdyby wcześniej PIS nie uszczelnił dziury ogromnej dziury podatkowej po PO? A gdyby PO rządziła - boję się nawet myśleć. Pozdrawiam Was. Życzę. Uchrońcie się przed wirusem.
anonim2020.04.6 18:34
Na Ano oddałem głos na TAK,a FRONDA odnotowała 1 głos na TAK i 1 głos na NIE.Wniosek: FRONDA jest antypolska i fałszuje.Nie wchodźmy tu więcej, zostawmy szambiarzy w szambie FRONDY, niech to będzie towarzystwo wzajemnej adoracji.
Ano2020.04.6 18:59
U Ciebie ta sama sytuacja 1 na 1. Ktoś to tak chyba ustawia.
h2020.04.6 18:22
albo głosowanie korespondencyjne,albo za 5 lat czyli w roku 2025
PL2020.04.6 18:22
Gospodarka pada, coraz więcej ludzi traci pracę, za chwilę część z nich nie będzie miała co do gara włożyć. Co zrobią? Pewnie pójdą kraść. A PiS o jednym: wybory! wybory! wybory! W pompce mają Polskę i Polaków. Władza się liczy.
ABC2020.04.6 19:40
Aby kierować państwem ,musi być wybrany prezydent w demokratycznych wolnych wyborach.To jest podstawa.Inaczej będzie anarchia.Koronawirusem zajmuje się minister zdrowia.Gospodarka stoi wszędzie,jeszcze trochę jak spadnie liczba zachorowań,zaczną powoli ostrożnie ruszać z gospodarką .Niestety już nie będzie tak jak było.Wszystkie gospodarki świata cofną się w rozwoju.a koronawirus nie zniknie z dnia na dzień,będzie trzeba z nim żyć i ciągle uważać.Maseczki ,rękawiczki,płyny antywirusowe to będzie na porządku dziennym.Dojdzie do tego nieustanny strach przed zarażeniem i depresja.Czasy spokoju już minęły.Będzie tylko gorzej.To nie jest wina rządów,jest pandemia i umrze jeszcze wiele osób.
Na Wielkanoc mozgu zycze2020.04.6 21:06
Ty od urodzenia taki debilny toz to nie prezydent tylko Kacze pioro
podaj dalej 2020.04.6 18:21
Bóg się nad nami ulituje, jak się zwrócimy do Jego Miłosierdzia i Niepokalanego Serca Matki Bożej https://www.ocalenie.info/
ABC2020.04.6 19:42
Miliony ludzi się modli codziennie,widać to w internecie.
...2020.04.6 18:21
https://demotywatory.pl/4989245/Polska-vs-Niemcy-czyli-jak-wyglada-pomoc-w-czasie-pandemii-
h2020.04.6 18:21
koio
RYM 2020.04.6 18:19
Jak powiedział klasyk Niesiołowski: wygrajcie wybory to bedziecie mogli robić co chcecie. No to wygrali . a opozycja wyje
Dam2020.04.6 19:00
Czyli jak Niesiołowski coś powiedział, to to jest nowym prawem i można każde inne prawo mieć w d.pie? Bo to właśnie PIS robi.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.6 18:12
Sejm odrzuca, zmieniamy myślnik na przecinek, odrzuca, zmieniamy średnik, na myślnik i tak głosujemy do skutku. Tak działa przestępczy PiS.
Viking2020.04.6 18:32
JEWOKRACJ AJAK NOWOTWÓR TOCZY KRAJ KU UPAŚĆI KOMUCHY NAWET W POŁOWIE NIE UMIAŁY TAK ZADŁUŻYĆ PAŃSTWA JAK PO I PIS
anonim2020.04.6 19:00
pozdrów Brygidę ;)
\305\274yczenia wielkanocne2020.04.6 20:46
Takich złodziei jak pisie swiat dotad nie widzial