Sejm rozpoczyna pracę nad projektem ,Zatrzymaj aborcję' - zdjęcie
26.11.19, 16:45fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Sejm rozpoczyna pracę nad projektem ,Zatrzymaj aborcję'

40

Sejm rozpoczyna ponownie pracę nad projektem obywatelskim "Zatrzymaj aborcję". Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu mordowania dzieci nienarodzonych ze względu na chorobę. Projekt ma 36. numer druku. Sejm ma pół roku na przeprowadzenie I czytania, rzecz musi więc odbyć się najpóźniej do 12 maja przyszłego roku, zatem prawdopodobnie jeszcze przed wyborami prezydenckimi.


Projekt trafił do Sejmu już w 2017 roku. Ma podpis 850 tysięcy Polaków. Nadzwyczajna komisja sejmowa jednak de facto zamroziła nad nim prace i w poprzedniej kadencji rzecz nie została zakończona. Działa jednak zasada kontynuacji, stąd projektem zajmie się także Sejm IX kadencji.


Mamy nadzieję, że sprawa znajdzie pozytywne rozwiązanie i chore dzieci nie będą już w Polsce zabijane w łonach matek.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (40):

Janek2019.11.26 22:47
Zamiast dawać miliony na kościół, najwyższa pora wykopać kler z Polski i wzorem Chin zacząć inwestować w rozwój genetyki aby zapobiegać chorobą jeszcze przed poczęciem.
JanPapierzTrzeci2019.11.26 19:03
A KIEDY PROJEKT: KARA ŚMIERCI DLA PEDOFILÓW W SUTANNACH?
anonim2019.11.26 22:16
Wtedy kiedy będzie dla pedofilów w innych środowiskach też .
ela pawlowska2019.11.26 18:46
Potem oddadzą te dzieci do ośrodków prowadzonych przez księży, żeby jakiś padre je wymłócił. Oni lubią takie nieme, bezbronne istoty.
Realista2019.11.26 18:44
No tak, już teraz wiadomo, ze zus i system emerytalny ledwo będą zipieć. Dodajmy do tego tysiące niepełnosprawnych i osób z zewpołem downa, ktorzy nijak nie wesprą systemu, nas i siebie w przyszłosci. Prosta droga do upadku Państwa dobrobytu.
Michał Jan2019.11.26 18:59
Stary! Jesteś genialny! Szkoda, że nie opublikowałeś tego 80 lat wcześniej, bo nadludzie mogliby może skuteczniej swoją Akcję T4 przeprowadzić.
Realista2019.11.26 22:04
Cóż, moze to oportunizm, ale dla mnie czym innym jest zabicie już narodzonej, czującej istoty ludzkiej a niepozwolenie aby się urodziła.
skuter2019.11.27 8:11
No widzisz do takiego dobrobytu doszli Holendrzy Mordują już wszystkich w każdym wieku Niedługo to u nich już kaszlu lepiej nie mieć bo ci zastrzyk dadzą Emeryci w Holandii ze strachu że ich zamordują przenoszą się na emeryturę do Niemiec takie fakty
Niejestemrobotem2019.11.26 18:41
Serio? Do czego to ma prowadzić? Do zmuszania kobiet do rodzenia dzieci chorych np. na płód Arlekina, holoprozencefalie (tortury i dla tego dziecka w czasie jego krótkiego życia i dla matki), czy też na choroby, gdzie urodzi się dziecko i będzie całe życie zależne od innych, i cierpiące? Chcecie zniszczyć życie kobiecie, jeśli zostanie z tym dzieckiem, a jak odda do adopcji, chcecie, żeby miała wyrzuty sumienia, a najpierw się męczyła przez kilka miesięcy ciąży ze świadomością, że i tak w efekcie urodzi istotę skazaną na cierpienie? Nie macie nawet odrobiny empatii? Chcecie, żeby kobiety bały się zachodzić w ciążę? I czemu ma to służyć? Uspokojeniu Waszych sumień, waszego poczucia religijnego obowiązku czyimś kosztem? Naprawdę nie lepiej jest dokonać zabiegu, wtedy kiedy jeszcze można to zrobić nie krzywdząc nikogo? Kiedy płód będzie na tak niskim rozwoju, że nic nie poczuje? Naprawdę uważacie, że lepiej, jeśli z tego płodu powstanie dziecko, które w pewnych przypadkach umrze dość krótko po urodzeniu, ale w ogromnym cierpieniu? I chcecie żeby jego rodzice razem z nim cierpieli? Chcecie kogoś w ten sposób torturować? Szok i strach.
ela pawlowska2019.11.26 18:47
Takie dziecko powinno mieć swojego adwokata, który obroni je przez krótkim życiem w wielkim cierpieniu.
marisa2019.11.26 20:23
ale znalazła sie prawniczka ,która jest za zabijaniemPodziekuj matce ,żę zyjesz ,bo brak inteligencji to tez niepełna sprawnosc......
anonim2019.11.26 22:22
Chyba diabła za adwokata
matis892019.11.26 19:26
Kobiety boją się zachodzić w ciąże przez antykoncepcję. Antykoncepcja jest wspierana przez lobby i polityków którzy wspierają aborcję, a ich już niekrytym celem jest aborcja na życzenie i do samego porodu. To prawdziwy docelowy punkt aborcjonistów i lewaków. Koło się zamyka. I jak to u lewactwa, zabijamy dzieci, chore czy zdrowe bez różnicy, to i zabijajmy też staruszków w eutanazji, a i młodzi też się załapią. Jedno wielkie koło lewackiej patologii. I to jest lewackie uspokojenie swojego sumienia przez zabicie drugiego człowieka, problem z głowy, tyle że w aborcji wymordowano już miliardy dzieci, więcej niż Hitler i Stalin i obie wojny światowe.
Niejestemrobotem2019.11.26 19:37
Kobiety stosują antykoncepcje, bo nie chcą w ciążę z różnych względów zachodzić. Nie, że się przez nią ciąży boją, myli Ci się przyczyna i skutek. Jak już powodem strachu jest problem z ochroną zdrowia, pracą, stabilnością życiową itd. A to powoduje coraz późniejszy wiek zachodzenia w ciąże, wiec coraz większe ryzyko wad wrodzonych, więc tym bardziej potrzebę diagnostyki prenatalnej i aborcji, jeśli nie chcemy zniechęcać tych kobiet do macierzyństwa. W pl. nikt nie postuluje aborcji na życzenie do samego porodu. Zresztą, tematem artykułu jest zabranie prawa do aborcji nawet w przypadku poważnych wad płodu. Eutanazja, która sama z siebie też nie jest zła, ot szanowanie czyjejś wolnej woli też nie jest tematem artykułu. A co do mordowania dzieci, nie manipulujcie, i nauczcie się, że płód to nie to samo co dziecko. Możecie go w ostateczności uważać za człowieka, skoro uważacie, że człowiek jest jak zwierzę, ale nie jest on ani dzieckiem, ani tym bardziej osobą, którą powinno bronić prawo kosztem praw kobiety.
matis892019.11.26 20:19
Antykoncepcja jest głównym powodem strachu przed ciążą. Nie jest nim ani ochrona zdrowia, ani praca, ani stabilność, bo na zachodzie te są na wysokim poziomie, znacznie większym niż w dużo biedniejszych krajach gdzie dzieci jest znacznie więcej. To Europa wymiera i to też głównie powód antykoncepcji. Za to odpowiada lewactwo które wspiera antykoncepcję i aborcję, bo te rzeczy są ze sobą ściśle powiązane i wychodzą od jednych i tych samych ideologów. Późne macierzyństwo jest tylko owocem lewackiego modelu społeczeństwa gdzie człowiek na pierwszym miejscu stawia siebie, ale mu to nie wychodzi. Postulat aborcji u lewactwa ma już jawny i niekryty cel czyli mordowanie dzieci na życzenie i do samego porodu. To jest największy i najważniejszy cel aborcjonistów i lewactwa. Rabiejowi też wypsnęło się że ich celem są najpierw związki partnerskie, poźniej małżeństwa sodomskie i dalej adopcja dzieci. Powiedział to niechcący ale i tak każdy wie że tak było i jest. Więc lewaki nie grajcie głupich w sprawie oczywistych i widomych celów na końcu. Tak jest z aborcją, jej głównym, najważniejszym celem jest zabijanie dzieci na życzenie i do samego porodu. I oczywiście to są dzieci, to dzieci, człowiek w swojej początkowej fazie rozwoju, aż do porodu i po porodzie człowiek rozwija się dalej. Każdego z nas można było w ten sam sposób zamordować w łonie matki w wczesnej fazie naszego rozwoju i bylibyśmy zamordowani i by nas dzisiaj nie było. Proste. I eutanazja tak samo jest ściśle związana z aborcyjnym mordowaniem dzieci w lewackiej ideologi cywilizacji śmierci, selekcji ludzi, czy ich produkcji w laboratoriach invitro. Żadne prawo nikogo nie jest ponad prawem do życia drugiego człowieka, dziecka.
Niejestemrobotem2019.11.26 20:47
Kto z poważnych Polskich polityków postuluje tak liberalne prawo aborcyjne jak Ty mówisz? Czy to tylko straszenie tzw. lewactwem? Dzieci jest więcej w biednych krajach, bo tam nie ma wyboru. Późne macierzyństwo to fakt, konsekwencja stylu życia, owszem, ale serio chcesz kogoś pozbawiać prawa do posiadania dziecka, jeśli się na nie nie zdecydował szybko? Albo wymuszać na nim ponoszenie konsekwencji i minusów życia w rozwiniętym społeczeństwie, zaś zabraniać korzystania z plusów w postaci lepszej służby zdrowia? Nie bylibyśmy zamordowani, bo nie byliśmy wtedy osobami, których chroniły prawa, tylko płodami, tak trudno to zrozumieć? Nie byłoby mnie może też jakby się mój ojciec na randkę z mamą spóźnił, ale co to ma do rzeczy? Eutanazja to eutanazja, jaki tu jest argument przeciw? Bo przy aborcji marudzicie, że płód nie ma jak zaprotestować, ale przy eutanazji człowiek który się jej poddaje ma, to on decyduje? In Vitro to metoda pomagania ludziom cierpiącym z powodu bezpłodności, ale jak widać każda pomoc i odrobina empatii spotyka się z niechęcią pewnych środowisk, nie wiedzieć czemu. Co te kilka komórek przy in Vitro to też człowiek? Jak się skaleczę w palec, to więcej komórek mi wyleciało z krwią niż jest na tym etapie w zarodku. Ależ są prawa wyższe, niż prawo do życia, przecież na jakiejś podstawie mamy wojsko, które służy m.in. do zabijania. Ale to drugorzędne, bo płód nie jest osobą i nie można stawiać jego prawa wyżej niż prawa kobiety, zwłaszcza już w tak ekstremalnej sytuacji. Nie można torturować kobiety i później dziecka, tylko dlatego, że chcemy bronić płodu i tylko on nas obchodzi.
marisa2019.11.26 20:18
idz miernoto na film nieplanowane to zobaczysz jak sie morduje dzieci . Myślisz , ze wtedy nie cierpi
Niejestemrobotem2019.11.26 20:30
Wolę iść na Gwiezdne Wojny oglądać jak wybuchają statki kosmiczne. Poziom zgodności z rzeczywistością raczej podobny jak w nieplanowane. A przynajmniej fabuła ciekawsza. A w ogóle co Wy wszyscy z tymi dziećmi macie? P.S. Czemu mnie wyzywasz?
Janek2019.11.26 22:42
Jeden który powiedział prawdę, lecz nie przeniknie ona do umysłów zniewolonych latami indoktrynacji, gdyż prowadzi ich fanatyzm religijny i chora satysfakcja że dzieciak i matka będą latami cierpieć bo w niebie będzie im lepiej.
skuter2019.11.26 18:20
Oby ustawa doszła do skutku każdy ma prawo żyć nawet chory A nikt nie zmusza takie dziecko wychowywać Można oddać chociażby do okna życia
Janek2019.11.26 23:19
No to droga wolna domy dziecka czekają możesz przygarnąć gromadkę chorych dzieci.
anonim2019.11.26 18:19
A co robi rząd by kobiety chciały rodzić chore dzieci prócz zakazywania aborcji? Bo walka o dzieci nie kończy się po porodzie...
JONASIK2019.11.26 18:02
To manipulacja !!! Sami piszecie: ""Zatrzymaj aborcję". Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu mordowania dzieci" Projekt powinien więc się nazywać: "Zatrzymaj mordowanie dzieci" Trochę odwagi, mięczaki.
rozbawiony2019.11.26 17:48
szykują nam Wenezuelę „Dlaczego akurat ta władza i teraz ściąga do Polski nasze rezerwy złota bezpiecznie przechowywane w Londynie?” Już tłumacze ! Wydoją wszystko co się da i wyemigrują z milionami na kontach a Ojczyznę zostawią w ruinie ! Dlatego od dziś proponuje przeciwnikom PiS głosować właśnie na nich by mogli za to odpowiedzieć !
XYZ2019.11.26 17:40
I tak całe cztery lata.
gumowa kaczka2019.11.26 17:27
aborcja w Sejmie to znak ,że z gospodarką gorzej
abcd2019.11.26 17:09
Ostrzegam wszystkich entuzjastów zmuszania kobiet do urodzenia chorego płodu. Jeśli można zmusić kobietę do urodzenia chorego płodu, to przecież tym bardziej powinna urodzić płód całkowicie zdrowy! Zatem zakaz aborcji eugenicznej spowoduje wprowadzenie w przyszłości zakazu przerywania ciąży, która jest wynikiem gwałtu.
matis892019.11.26 17:28
I bardzo dobrze, nikt nie ma prawa decydować o życiu, śmierci drugiego człowieka, od poczęcia do naturalnej śmierci. Jak można zabijać aborcyjnie dzieci to i dorosłych, w obu przypadkach to bezprawie.
Niejestemrobotem2019.11.26 22:58
Za to ma prawo decydować o życiu kobiety? I zmuszać ją do bycia inkubatorem dla płodu gwałciciela? Jeśli z tego powodu jakaś kobieta by popełniła samobójstwo, to do piekła powinni trafić Ci, którzy optowali za tymi przepisami.
Janek2019.11.26 22:59
Tak?, jak to, nie ma, a wojny? A parady narodowców z dziećmi w wózkach? A naturalne planowanie rodziny, czy małżonkowie powstrzymujący sie od aktu w dni płodne nie decydują o życiu? Głosisz bezrefleksyjnie frazesy te same brednie co reszta, podobnych tobie, bezwolnych jednostek niewolniczo wykorzystywanych przez wielkich tego swiata.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.26 17:00
Hitler i Stalin też byli przeciwko aborcji.
matis892019.11.26 17:07
Hitler i Stalin to ojcowie aborcji w najnowszej historii, a korzenie jej są w starożytności gdy poganie składali dzieci w ofierze bożkom.
Agnieszka2019.11.26 17:21
Oczywiście, że tak. Hitler najwyżej Niemkom zabraniał mordowania nadludzi a Polacy i inni według niego "podludzie" mogli bez ograniczeń wymordowywać swoje dzieci.
Łukasz2019.11.26 17:29
Poganie, nie mieli bożków, to katolicy mają swoich bożków.
Michał Jan2019.11.26 18:55
Facet! Aleś wymyślił! Andżela i Dżessika są po tym Twoje.
anonim2019.11.26 22:12
Doucz się Łukaszu.
katolik2019.11.26 16:55
niech Bóg prowadzi
Piotr Nowak2019.11.26 16:50
Do 12 maja przyszłego roku, to Pis już ni będzie rządził !
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.11.26 19:09
Projekt ma podpisy 800 000 obywateli - domagających się praw dla siebie???? czy pozbawienia praw - innych osób??? - praw, które w zadnym zakresie nie godzą w słuszne interesy, prawa i wolność - tych 800 tysięcy. Takie podpisy - powinny być natychmiast wrzucone do kosza!!!
LULEK2019.12.23 12:37
Głupiś krwiożerczy syneczku