Sejm i PBK dadzą młodym 100 tys. miejsc pracy? - zdjęcie
03.06.15, 06:07

Sejm i PBK dadzą młodym 100 tys. miejsc pracy?

4

Rzecz warta jest 3 miliardy złotych, a do 2016 roku ma dać zatrudnienie 100 tysiącom osób poniżej 30 roku życia. Z programu będą mogli skorzystać absolwenci albo osoby zatrudnione wcześniej na umowach  „śmieciowych”.

Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, cieszy się, że będzie wprowadzany program, który może pomóc zmniejszyć bezrobocie i dać nowe szanse młodym ludziom. Niestety, widać wyraźnie, że PO wcale nie ma niczyjego dobra na myśli, a chodzi po prostu o punkty wyborcze.

„Gdyby rzeczywiście była dobra intencja ze strony rządzących, to 2 lata temu w pierwszym czytaniu, w czasie debaty w Sejmie był program Narodowy Program Zatrudnienia złożony przez PiS, na podstawie którego planowano powstanie 1,3 mln miejsc pracy. Od dwóch lat już mógł działać. Dzisiaj już te ponad 100 tys. młodych ludzi mogło w Polsce mieć pracę, gdyby wówczas posłowie PO i PSL nie kierowali się tylko i wyłącznie źle pojętym interesem partyjnym” – powiedziała Szydło w rozmowie z Radiem Maryja.

Szydło dodaje, że emigracja i tak jest ogromna, takie więc cząstkowe rozwiązania nie rozwiążą problemu.

kad/radio maryja

Komentarze (4):

anonim2015.06.3 7:35
czyli te sssyny zabiora przemocą przeciętnej rodzinie 400 złotych w tym roku. oczywiście to, że każda rodzina wyda nie kupi w tym roku a to butów dzieciom a to nowej kurtki na zimę itp - to spowoduje zlikwidowanie minimum 150000 miejsc pracy. Niech powiedzą jasno zwalnianym ludziom: idziecie na bruk aby jakiś zawszony *absolwent* dostał pracę na rok. Powiedzcie zwalnianej samotnej matce, że musi iść kraść a jej dzieci będą chodzić głodne i w cerowanych portkach, bo jakiś *młody* ma dostać robotę.
anonim2015.06.3 8:16
Kiedy referendum w sprawie powszechnego dostępu do broni ?
anonim2015.06.3 14:11
"Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, cieszy się, że będzie wprowadzany program, który może pomóc zmniejszyć bezrobocie i dać nowe szanse młodym ludziom. Niestety, widać wyraźnie, że PO wcale nie ma niczyjego dobra na myśli, a chodzi po prostu o punkty wyborcze." Typowa PiSowska logika.
anonim2015.06.3 14:14
Oczywiście, że dadzą pracę. W administracji.