Sędzia Mazur rezygnuje z przewodniczenia KRS - zdjęcie
21.01.21, 13:49Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Sędzia Mazur rezygnuje z przewodniczenia KRS

4

Rzecznik SN Aleksander Stępkowski poinformował dziś, że sędzia Leszek Mazur zrezygnował z funkcji przewodniczącego KRS. Wcześniej jego odwołanie przegłosowała KRS, odwołanie to jednak miało odbyć się niezgodnie z prawem.

- „Sędzia Leszek Mazur poinformował I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską o rezygnacji z funkcji przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa; w związku z tym I prezes zwoła posiedzenie Rady na 29 stycznia” - poinformował rzecznik SN Aleksander Stępkowski.

W ub. czwartek Krajowa Rada Sądownictwa odwołała z funkcji przewodniczącego sędziego Leszka Mazura oraz z funkcji rzecznika prasowego sędziego Macieja Miterę. Wniosek o odwołanie z zajmowanych stanowisk Leszka Mazura i Macieja Miterę złożono na niejawnej części posiedzenia KRS. Składający wniosek sędzia Marek Jaskulski argumentował go „utratą zaufania”.

Po decyzji KRS pierwsza prezes SN Małgorzata Manowska złożyła wniosek o opinię prawną ws. odwołania sędziów. W opinii tej stwierdzono, że czynności zmierzające do odwołania sędziów „były niezgodne z prawem”.

Teraz sędzia Leszek Mazur sam zrezygnował ze swojej funkcji. W związku z tym I prezes SN zwoła posiedzenie KRS w celu wyboru nowego przewodniczącego. Do tego czasu to ona będzie przewodniczyć obradom.

kak/PAP

Komentarze (4):

Foster2021.01.21 16:46
Każda rewolucja bolszewicka pożera własne dzieci i dobrze tak. Kiedyś Polska będzie mlekiem i miodem płynąca, a wszystkie narody świata będą jej się w pas kłaniali.
x2021.01.21 15:26
I daj Boże żeby was wysiekali do cna.
MaxFiend2021.01.21 15:06
Przestraszył się czekającego go trybunału? :-D
leo2021.01.21 14:23
Ujawnił dymanie kasy publicznej, odwołali jak to w PiS-ie łamiąc prawo. Teraz sam odchodzi! Co musi PiS mieć na człowieka że sam rezygnuje? Jak za komuny, musisz mieć coś. Na swojego tym bardziej bo będzie robił co chcesz. Polską rządzą przesiąknięci i ukształtowani komunistycznie towarzysze.