06.03.19, 12:20

Sędzia: Blokada marszu legalna - bo to narodowcy

Blokada marszu narodowców? Legalna! Przynajmniej według sędziego Łukasza Bilińskiego... Według tego przedstawiciela ,,wyższej kasty'' blokowanie przemarszu organizacji narodowych ,,nie jest czynem zabronionym społecznie''. W związku z tym sędzia uniewinnił 40 osób. Wcześniej ten sam sędzia uniewinniał już Obywateli RP za blokowanie miesięcznicy smoleńskiej, osoby wszczynające pod Sejmem zadymy oraz Władysława Frasyniuka za podawanie nieprawdziwych danych policjantowi.

Manifestacja w sierpniu 2017 została zorganizowana przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską. Była legalna. Narodowcy chcieli upamiętnić Cud nad Wisłą. Obywatele RP oraz ich zwolennicy rzucali się jednak na ziemię, blokowali marsz, policja siłą ściągała ich z drogi. W związku z tymi wydarzeniami blokującym postawiono zarzuty przeszkodzenia w przebiegu legalnej manifestacji. Byli wśród nich między innymi Kazimiera Szczuka czy Piotr Pytlakowski (z Polityki).

Sędzia Łukasz Biliński wszystkich jednak uniewinnił, bo uznał, że ONR i Młodzież Wszechpolska... odwołują się do przedwojennych organizacji mających ,,antysemicki dorobek''. Stąd protestujący Obywatele PR i ich zwolennicy występowali... przeciw faszyzmowi, a więc czynili wszystko zgodnie z prawem.

,,Postrzega się te organizacje [ONR, MW] przez pryzmat tego, co robiły przed wojną. I teraz, jeśli postrzega się obecną działalność tych obu organizacji, to nie można tego pominąć. Postrzega się je jako kontynuatorów. Obecnie nie ma miejsca na takie hasła. Ale w działaniu tych organizacji nadal są takie akcenty. W tej sprawie sąd przyjął, że dorobek Młodzieży Wszechpolskiej i ONR tłumaczą dlaczego pojawił się przeciwko nim protest oraz dlaczego tak wiele osób nie mogło się pogodzić z tym, że idą przez miasto'' - stwierdził sędzia.

Mamy więc legalną demonstrację... ale sędzia uznaje jej blokadę za dozwoloną, bo w jego przekonaniu poglądy, które organizacje głoszą, są złe.

Jak stwierdził krótko Rafał Ziemkiewicz: ,,Wyrokiem pana Bilińskiego wolno będzie blokować parady równości, ponieważ homoseksualiści są obrzydliwi. Pod jednym tylko warunkiem: trzeba trafić na sędziego, który też tak uważa''.

bb/wpolityce.pl

Komentarze

helena2019.03.18 11:01
dlaczego wszelkiej masci spatkobiercom komuny nie zakazuje sie marszow NARODOWCY DLA TYCH SIEROT KOMUNY TO TAK JAK ZOLNIERZE WYKLECI .ONI PIERWSI STANA W SZEREGU W RAZIE POTRZEBY SLUZENIA POLSCE A WSZELKIEJ MASCI POSTKOMUNIE MARZY SIE TYLKO PLATNA IDEOLOGIA NISZCZENIE POLSKI I POLAKOW TYM SIE ROZNIA NARODOWCY !!!!!!.Sedzia wydajacy ten zakaz powinien POzegnac sie z praca w sadzie,ale do tego jak widac droga daleka,nie wiem jak musza upasc POLACY,zeby POLSKA BYLA POLSKA i zostanie oczyszczona z ludzi ktorzy sluza diabelskiemu dzialaniu
Andrzej2019.03.6 22:23
Czy w Polsce jest tylko ten sędzia . Dziwne, miały być losowania sędziów.A tu patrz ciągle ten politycznie "poprawny".
słowiczek poznański2019.03.6 16:10
Maryśka, naucz się wypowiadać tylko i wyłącznie we własnym imieniu. Nikt z W-wy czy z twojego rodzinnego Cycowa nie dał ci takiego mandatu. Czy jesteś to w stanie zrozumieć? Pisz używając zaimka osobowego "ja". A w ogóle o co ci chodzi? "Nie leży" ci Fronda? Spadaj.
Maria Błaszczyk2019.03.6 17:00
Ależ leży mi, i to bardzo. Prawie codziennie tu jestem. A "my" dotyczyło osób blokujących naziolskie marsze. Przeciez jasno piszę o "niktórych", dla której miliony trupów nazioli są ważne. Myślę, że te osoby jednak się za mną zgadzają. Jak jakas osoba biorąca udział w blokadach na przestrzeni lat ma inne zdanie (to sa już grube setki ludzi, a z kontrmanifestacjami - tysiące), to proszę, niech powiedzą, czemu one biorą udział w blokadach i kontrmanifestacjach. A w ogóle to mi chodzi o wolność, rózność i siostrzaństwo, a co?
Maria Błaszczyk2019.03.6 15:28
Oniemiałam. Bo pamiętam, jak Fronda z satysfakcją pisała o tym, jak "a szczęście tęczowe plany zostały pokrzyżowane", gdy narodowcy zablokowali Marsz Równości w Częstochowie. http://www.fronda.pl/a/homomarsz-zatrzymany-nie-dotarl-na-jasna-gore,112244.html No więc dla niektórych z nas przemarsze osobników głoszących hasła o wyższości jednej "rasy" ludzi nad wszelkimi innymi przez miasto, pod którego chodnikami leżą tysiące trupów - ofiar takich, co głosili wyższość jednej z "ras" nad pozostałymi, są złe. Nie chcemy naziolskich haseł na mogile ofiar nazioli. Niektórych z nas uczono o 12 tonach ludzkich prochów - po dokonanej przez idoli tych inteligentnych inaczej osobników rzezi 65 tys. ludzi na Woli. Uczono o tym, kim byli mieszkańcy Warszawy, zanim przyszli głosiciele postulatów nacjonalistycznych. Nie chcemy ich w Warszawie Nie chcemy ich nigdzie, ale na tym wielkim grobie, gdzie nie było już gdzie zakopywać trupów - nie chcemy ich szczególnie.
Lookacz2019.03.6 16:09
Takiego naziola jak ty to w elitarnych formacjach "SS" by się nie znalazło! ...
Maria Błaszczyk2019.03.6 16:56
Bo? Jestem policyjną służbą jakiejś partii? Jakichs kolegów partyjnych usiekłam? A w jakiej mianowicie? Proszę, czegóż to się człowiek nie dowie z internetów.
lookacz2019.03.7 8:07
Tak jak naziści wykluczasz i zwalczasz grupy i ludzi o innych pogladach i przekonaniach! .. i tak jak naziści robisz to w imię wypaczonego i wąsko rozumianego dobra społecznego! ... Ok! masz prawo promować własna wizję świata, ale nie masz prawa niszczyć utrwalonego ładu, tym bardziej, że twoim sztandarowym hasłem jest tolerancja! ... Szkoda, tylko, że nie tolerujesz większej części społeczeństwa.
Wojtek Polak2019.03.6 20:29
pisałem ci już nie raz socjaliści narodowi i socjaliści miedzy narodowi to to bękarty markśizmu. Polscy patrioci i narodowcy nie mają z nimi nic wspólnego.więc przestań wypisywać te swoje głupoty. masz racie my w Warszawie nie chcemy tu żadnego lewackiego zbrodniczego totalitaryzmu i rozpasania się lewackich zboczenców. moja Ojczyzna{Polska} nie będzie tolerować lewackich zbrodniczych totalitarnych ideologi.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 12:33
A ja myślałem, że jak niemieccy narodowcy maszerowali na Polskę w 1939 roku, to blokowanie ich marszu było dobre i legalne. Po przeczytaniu tego artykułu już sam nie wiem ...
roko2019.03.6 13:15
czytać nie umiesz ze zrozumieniem
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 13:36
ile razy mam pisać, że nie czytam tych frądlowych wypocin. Szkoda czasu i tak z góry wiadomo co jest w tekście. Ja tylko czasem komentuję, tak bez czytania i myślę sobie, że tak w 66,6% trafiam.
słowiczek poznański2019.03.6 14:46
Why are you here? Dumb fuck commie bastard.