Jak wynika z ustaleń „Super Expressu”, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego czeka jesienią operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Wcześniej polityk ma udać się na krótki urlop.

Ostatni czas był dla rządzących wyjątkowo trudny. Z pandemią koronawirusa zbiegła się wyjątkowo długa i wymagająca kampania wyborcza. Choć prezes PiS Jarosław Kaczyński znany jest z wyjątkowej pracowitości, to według ustaleń tabloidu w sierpniu ma udać się na zasłużony, ale niedługi urlop. W odpoczynku ma mu towarzyszyć wiceprezes PiS Joachim Brudziński:

- „Prezes uwielbia Pomorze Zachodnie, Bory Tucholskie, czy Beskid Sądecki. W każdym z tych zakątków czuje się świetnie. Lubi łowić ryby, podziwiać jeziora, lasy, góry” – mówi gazecie jeden z polityków PiS.

Jesienią natomiast, kiedy Zjednoczona Prawica planuje rekonstrukcję rządu a także wybory wewnętrzne w PiS i kongres partii, Jarosława Kaczyńskiego czeka też operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego:

- „Po najbliższych wyborach (chodzi o wybory w PiS – red.) przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga” – powiedział „Super Expressowi” Jarosław Kaczyński.

kak/se.pl