Satanista Maleńczuk znowu atakuje Kościół! - zdjęcie
24.11.14, 13:43Maciej Maleńczuk (fot. media)

Satanista Maleńczuk znowu atakuje Kościół!

22

- Wydaje mi się, że według tej powszechnej moralności, którą próbuje nam wcisnąć między innymi ksiądz Oko, dzieci powinny się rodzić bez seksu, ewentualnie przy zgaszonym świetle w dniu owulacji. W ten sposób naprawdę doprowadzimy do wyginięcia tej populacji. Młody człowiek potrzebuje trochę rozrywki, nie może być tak, że z Bogiem na ustach i Bogiem w sercu po ciemku pod kołdrą płodzimy kolejnego potomka. Tyle lat walczyliśmy o swoją wolność, to dajcie nam tę wolność!”-  irytuje się Maciej Maleńczuk w rozmowie z portalem Onet.pl.

- A w momencie, kiedy teoretycznie ją mamy, przybiega kółko różańcowe i blokuje koncerty Nergalowi. Jaką on krzywdę komukolwiek robi? Śpiewa po angielsku teksty, których nikt nie rozumie – mówi zbulwersowany celebryta.

- Mnie kółko różańcowe też straszyło i jeśli kiedykolwiek zobaczę ich przed swoim koncertem, pójdę do nich. Nie na zasadzie, żeby się z nimi bić, ale żeby się przywitać i z nimi porozmawiać - przekonuje. I dodaje: Chciałbym zasiąść kiedyś z różnymi mądralami typu ksiądz Oko i podyskutować o tym, czym powinna być wiara i czym powinien być katolicyzm. Bo jakąś funkcję Kościół spełnia - mieszkam na wsi i nie wyobrażam sobie jej bez kościoła - mówi.

- Ale chciałbym, żeby mnie ktoś przekonał, że powinno być tak, jak oni próbują nam to lansować - dodaje Maleńczuk. Dalej zaczyna w wulgarnych słowach atakować księdza Oko, przekonując że czymś niemożliwym  jest, aby duchowni wytrwali w celibacie bez naruszenia przykazania: „nie cudzołóż”.

W wypowiedziach Maleńczuka ataki na Kościół pojawiają się ostatnio z zaskakującą częstotliwością.  Z jego niektórych słów można by nawet wywnioskować, że artysta, mimo deklarowanej fascynacji satanizmem, rozpaczliwie wręcz poszukuje swego miejsca w przestrzeni religijnej. Gdyby nie fakt, że sam przyznał, że jego wypowiedzi na kontrowersyjne tematy są po prostu „pod publiczkę”- w zależności od tego, komu udziela wywiadu, celem jest antagonizowanie ze stroną przeciwną. Niemniej jednak, modlitwa kółka różańcowego może okazać się bardzo potrzebna...

All/Onet.pl

Komentarze (22):

anonim2014.11.24 13:50
Kolejny sfrustrowany biedak, myślący nad tym co by tu jeszcze powiedzieć żeby ludzie kupili więcej płyt, zaprosili do telewizji, chcieli przyjść na koncert, próbował już wszystkiego: z władzą i przeciw władzy, gardzić mainstreamem i być celebrytą, a tu za coś trzeba żyć, rachunki płacić...
anonim2014.11.24 13:54
Normalna, banalna TeoFobia. I co za tym idzie - następny mądrala uważający, że ma prawo dyktować czego sie cudze dzieci uczą.
anonim2014.11.24 13:57
Problem w tym, że o tym co jest istotą Kościoła i jaki kształt powinno przybrać Jego nauczanie nie decyduje Pan Maleńczuk ani nikt inny, ponieważ Jego istota została jasno sprecyzowana przez Boga i Kościół w żadnym wypadku nie jest po to, by legitymizować różne zboczenia tylko po to, by wzywać do porządku istotowego w świecie. Kto żyje według tego świata, pomimo swoich niejednokrotnie szczytnych zamiarów, po ludzku sensu istnienia Kościoła z woli Bożej nie zrozumie, ponieważ tu trzeba wiary od początku do końcu. Jak sam Pan Jezus powiedział: "Wy jesteście z niskości, Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata."
anonim2014.11.24 15:03
Czy Fronda musi cytować każdego idiotę? Nawet jeśli musi, to jednak nie musi akceptować wulgarnych poglądów ~arbitra chamorum. Na pewno nie może tolerować wypowiedzi skończonego bęcwała w osobie ~villain'e, który swoje onanistyczne projekcje przenosi na księdza Oko.
anonim2014.11.24 16:19
Ten podejrzany ideologicznie osobnik budzi u mnie obrzydzenie.
anonim2014.11.24 16:24
[Chciałbym zasiąść kiedyś z różnymi mądralami typu ksiądz Oko i podyskutować o tym, czym powinna być wiara i czym powinien być katolicyzm. Bo jakąś funkcję Kościół spełnia” - mówi Maciej Maleńczuk.] :) Zawsze mnie śmieszy jak ludzie, którzy deklarują się, że nie należą do Kościoła jednocześnie mówią jak on powinien wyglądać. :) Ale ci "niekościołowcy" już tak mają, że "wiedzą najlepiej" jak powinien działać Kościół Katolicki. Oprócz Maleńczuka i Środa, i Hartman (i jeszcze paru dziennikarzy) wiedzą jak go reformować, takie "wujki dobra rada". :)
anonim2014.11.24 16:54
Zdemoralizowany artysta ma problemy z samym sobą. Szuka pomocy duchowej w sposób wulgarny i ordynarny oskarżając ludzi z mocnym kręgosłupem moralnym o brak tolerancji, ciemnotę, czy wstecznictwo. Mam nadzieję, że Maleńczuk się opamięta, tym bardziej, że darzę go sympatią i lubię jak śpiewa.
anonim2014.11.24 16:56
[I odczepcie się od artystów.] @Agnieszko Nowak - to niech Maleńczuk odczepi się od Kościoła. :) Tym bardziej, że chyba do niego nie należy. :) Ja nie mówię jak funkcję powinna spełniać organizacja artystów (np. ZASP), bo do niej nie należę, więc pan Maleńczuk nie powinien wtrącać się do funkcjonowania Kościoła. Chyba proste? :) Pozdrawiam. PS. Gdyby Maleńczuk artysta wypowiadałby się jak powinien działać ZASP, to chętnie posłucham. Tylko jakoś woli mówić o Kościele niż o swoim poletku. :)
anonim2014.11.24 17:02
Narkomani chodzą do ks. Oko tylko do spowiedzi.
anonim2014.11.24 17:04
@Nowakowa, mam wrażenie, że pisząc te idiotyzmy chcesz zwrócić na siebie uwagę. Widocznie jesteś brzydka lub niedostosowana i stąd te denne teksty. Jak można pisać, że satanizm nie jest nielegalny? Przecież to samo zło.... A może jesteś zwykłą idiotką? No nie wiem Nowakowa...
anonim2014.11.24 17:20
Szkoda bezcennego czasu księdza profesora Dariusz Oko na takiego niedorajdę umysłowego, przecież to ateista przybierający na potrzeby występów wdzianko satanisty. Dyskutować można tylko najpierw niech pozna podstawy bo tłumaczyć jak chłystkowi to księdza proboszcza zadanie.
anonim2014.11.24 17:23
arbiter jehowito uwolnij się z sekty do jakiej należysz bo zbawienia nie uzyskasz na wieki zostaniesz potępiony, dobrze ci radzę przemyśl swe działanie. Zapewne jesteś jeszcze młody i naiwny ale sekta jehowy poważnie ci na umysł szkodzi.
anonim2014.11.24 17:50
Maleńki ten Maleńczuk, Oko widzi jak jest.
anonim2014.11.24 18:01
@twowish In vitro - chodzi głównie o uśmiercanie "niepotrzebnych" zarodków. Nawet nie potrzeba odwoływać się do wiary, to po prostu kolejna forma eugeniki i lekceważenia ludzkiej godności. Nergal i "Golgota Picnic" - nienawistne i wulgarne obrażanie czyichś świętości. Nie wiem czy dla ateistów są jakieś świętości, ale widziałeś kiedyś żeby chrześcijanie wystawiali sztuki szydzące z homoseksualistów, matki J. Kowalskiego z którym się nie zgadzają lub coś podobnego ? Kościół nie przypieprza się do ludzi, tylko zło nazywa złem i nie chce promocji zła w przestrzeni publicznej, bo to zło odbija się na wszystkich. Egoizm, satanizm, nienawiść, kłamstwa (jak teksty pana Maleńczuka o seksie po ciemku) są złem. Nie potrzeba religii by o tym wiedzieć, wystarczy trochę oleju w głowie. P.S. Przypominam, że Fronda nie jest portalem reprezentującym Kościół Katolicki !
anonim2014.11.24 19:23
Tak, prawda jest fanatyczna, zwłaszcza dla jełopów.
anonim2014.11.24 19:56
@twowish In vitro: chodzi o prawo do życia zarodków, a nie o rodziców, którzy decydując się na jedno dziecko, uśmiercają pozostałe. To życie zależy od nich, w przeciwieństwie do naturalnych poronień itd. Myślę że więcej uwagi i troski powinno poświęcać się im i dzieciom których nikt nie chce adoptować, niż rodzicom, którzy muszą za wszelką cenę mieć własne dziecko. Co z tego że imprezy odbywają się w klubach, skoro i tak promują nienawiść i inne złe zachowania ? Gdyby to byli naziści też byś nie miał nic przeciwko ? Przesłanie Kościoła na szczęście nie trafia tylko w próżnię, ale i na ludzi którzy chcą pomagać innym. Trzeba naprawdę mocno zamykać oczy, żeby nie widzieć ilości różnych akcji charytatywnych prowadzonych przez Kościół - pomoc dla bezdomnych, ubogich rodzin, ofiar wojen, alkoholików i ich rodzin itd. Jeśli o tym nie wiesz, to niestety szczerze wątpię byś był kiedykolwiek zaangażowany w podobną działalność. Wszystkie przykłady agresji, które przytaczasz są niezgodne z nauką Kościoła Katolickiego i jeśli ktoś na serio traktuje swoją wiarę, takich słów nie wypowiada. Fronda jest tylko portalem sympatyzującym z KK, gdyż wtedy łatwiej się wpisać w konflikt prawaki-lewaki. Oczywiście znajdują się tu też wartościowe artykuły, ale toną one w morzu politycznej agitacji i akcji głośnych, a nieskutecznych. Jeśli chcesz poznać Kościół to otwórz Katechizm i sprawdź, czym zajmują praktykujący katolicy. Ten świat różni się trochę od tego tworzonego przez lewackie i prawackie trole z mediów takich jak GW i Fronda. Kiedyś sam byłem antyklerykałem, ale prawda mnie wyzwoliła - czego i Tobie życzę.
anonim2014.11.24 20:04
Słuchajcie Maleńczuk nie błaznujcie. Dorosły chłopczyk a zachowuje się jak szczeniak z gilem u nosa. A fe! Już lepszym tandetnym artystą nie będziecie, nie ma co się wysilać.
anonim2014.11.24 21:08
@Anna Maria Bardziej miałem na myśli Nergala i ogólnie satanistów, tam oprócz obrażania i prowokowania mamy nawoływanie do nienawiści słownej i nie tylko ("Jest we mnie tak wielka niezgoda na to co widzę, że aż mam ochotę na brutalną fizyczną interakcję z tym motłochem"). "Golgota Picnic" miała za zadanie przede wszystkim wywołać skandal (a tym samym finansowy sukces) poprzez wulgarne obrażanie katolików, ale może rzeczywiście nie nawoływała do nienawiści. Nie wiem za bardzo o co chodzi z wolnym, europejskim krajem, ale nie widzę dużej różnicy pomiędzy umieszczaniem genitaliów w towarzystwie symboli religijnych (obojętnie czyich), a umieszczeniem ich na godle czy na zdjęciu Twojej babci - tak czy siak to zdziczenie, brak kultury i jakiejkolwiek etyki.
anonim2014.11.24 23:03
A o chodzącym na wolności pedofilu Wesołowskim sza... No tak, ale to jest arcybiskup KRK....
anonim2014.11.24 23:04
@Anna Maria To może przeanalizuj sobie sympatyczne utwory Darskiego: "Chwała Mordercom Wojciecha", "Carnage", "Pure Evil and Hate" czy ostatnie "Blow Your Trumpets Gabriel". Przypominam też o wyczynach w realu muzyków i fanów Mayhem, Burzum czy rodzimego Thunderbolt. @twowish Twoje przykłady są nieco dziwne, bo jeśli dziecko się urodzi i rodzic chce mu zrobić krzywdę (zabić ?!) to się go jak najbardziej "ubezwłasnowolnia" i zupełnie się temu nie dziwię. Problemem jest to, że przesuwa się granicę, w której można jeszcze chronić dziecko przed własnym rodzicem - licytowanie się o dni dla których możliwych jest aborcja, zamykanie oczu na procedurę invitro... Rodzic ma prawo wychować dzieci tak jak mu się podoba, ale nie ma prawa odbierać zdrowia swojemu potomstwu, bo to też są ludzie, którzy na dodatek nie potrafią się sami obronić. Nie rozumiem też fragmentów o braku odpowiedzialności - czego konkretnie oczekujesz ? Ubzdurałeś sobie tą nienawiść szerzoną przez Kościół i w kółko o niej mówisz. Albo Fronda jest na Liście Portali Zakazanych, albo jest głosem Kościoła - innej opcji dla Ciebie nie ma. Kościół nie zabiera głosu na temat każdej dupereli, która pojawi się w necie bo ktoś siebie nazwał katolikiem - pogódź się z tym. Jak chcesz poznać stanowisko Kościoła, to odsyłam do Biblii, Katechizmu, encyklik, listów episkopatu itp. Zarzucasz innym ślepe posłuszeństwo, a nie chcesz zrobić choćby małego kroku żeby poszerzyć swoje horyzonty. Ograniczenie Kościoła do Frondy jest bardzo wygodne, ale to niestety fałszywy obraz.
anonim2014.11.25 10:21
@Anna Maria No jasne, a zespoły neonazistowskie rysują swastyki i śpiewają o białej dumie i Żydach tylko po to, żeby lepiej rekonstruować wydarzenia historyczne z II wojny światowej. Wyobraźmy sobie sytuację: znana osoba, w związku z Paradą Równości czuje się osaczona przez homoseksualizm i wypowiada się: "Jest we mnie tak wielka niezgoda na to co widzę, że aż mam ochotę na brutalną fizyczną interakcję z tym motłochem". Albo w trasę po Europie rusza grupa muzyczna, mająca na swoim koncie przeboje typu "Chwała Mordercy Johna Lennona" (z obowiązkowym "Hail!" w refrenie) lub "Jews To The Oven" z tekstem "Christians To The Lions". Wspaniały, piękny i postępowy świat pełen wolności, co ? Chrześcijanie mają inne pojęcie wolności, więc póki możemy będziemy z tym syfem walczyć.
anonim2014.11.25 13:30
Do Lubiniak - śmieszy Cię, że ktoś, kto kościoła nie uznaje, mówi jak powinien wygladać? A mnie śmieszy, że ksiadz, który nie ma żony, dzieci i teoretycznie zyje w celibacie, udziela porad przedmalzenskich. I to, że wciska nos wszedzie, rowniez ludziom, ktorzy wlasnie tego nie chca. Mowimy jak powinien wygladac kosciol, bo kosciol powinien byc zupelnie oddzielony od panstwa. Po to konstytucja gwarantuje nam swobode wyznania! Kosciol dla ludzi niewierzacych powinien byc w ogole niewidoczny. Ale sie nie da, bo pchaja sie wszedzie, chca wszystkim zycie ukladac i mowic jak dobrze zyc! To jest smieszne!