Sasin: Trzaskowski autorem antypolskiej rezolucji - zdjęcie
17.04.16, 13:30

Sasin: Trzaskowski autorem antypolskiej rezolucji

Jak stwierdził Jacek Sasin, niedawna rezolucja Parlamentu Europejskiego była atakiem przeciw Polsce.  

Goście programu "Woronicza 17" w TVP INFO odnieśli do przyjętej w środę przez Parlament Europejski rezolucji, w której krytykowane są działania polskiego rządu wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

– Ta rezolucja nie jest przeciwko Polsce, jest przeciwko złym rządom PiS, które depczą standardy państwa prawa – podkreślił Marcin Kierwiński. Nie zgodził się z nim Jacek Sasin.

– To rezolucja parlamentu przeciw Polsce. Faktycznym autorem tej rezolucji jest polityk PO Rafał Trzaskowski. To pokazuje, na czyje zamówienie PE działał – stwierdził. – Autorem tej rezolucji jest Jarosław Kaczyński – odpowiedział na te zarzuty Kierwiński. Jak dodał, Trzaskowski jedynie konsultował treść dokumentu.

– Gdyby nie jego praca, ta rezolucja byłaby znacznie ostrzejsza – stwierdził. Zarzucił również europosłom PiS, że nie zgłosili własnych poprawek, choć mieli taką możliwość.

Przyjęcie rezolucji skrytykowała Małgorzata Sadurska. – Ta rezolucja jest niczym innym jak aktem politycznym. Europa zmaga się z wieloma problemami: migranci, terroryzm, kryzys finansowy, a w tym momencie zajmuje się czym? Wewnętrznymi sprawami Polski – powiedziała.

emde/tvp.info