28.08.19, 13:39(fot. gmina Sława/policja.pl)

Samochód wjechał w ludzi na plaży

Uciekające przed radiowozem osobowe bmw wjechało na plażę pełną ludzi. Z auta wyskoczyło czterech mężczyzn, którzy chcieli ukryć się w tłumie. Policjanci szybko ustalili, kto podróżował samochodem. Wszyscy byli nietrzeźwi i żaden z nich nie przyznaje się do kierowania. Sprawa jest prowadzona przez sławskich policjantów.

W Tarnowie Jeziernym znajduje się popularne kąpielisko. W trosce o bezpieczeństwo odpoczywających osób są tu także policyjne patrole. Podczas jednej ze służb funkcjonariusze ze Sławy otrzymali informacje o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który może przejeżdżać przez miejscowość. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Kierowca kabrioleta bmw przyspieszył, kiedy zauważył radiowóz. Policjanci zawrócili za kierowcą, a po chwili zostali zatrzymani przez kobietę. Ta przekazała, że wyprzedzający ją przed chwilą kabriolet uszkodził jej lusterko. To utwierdziło policjantów w przekonaniu, że bmw należy jak najszybciej zatrzymać do kontroli.

Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą bmw. Po chwili pędzący kabriolet znalazł się na głównej plaży w Tarnowie Jeziernym, by uniknąć kontroli. Według relacji świadków wjechał tam z dużą prędkością i zatrzymał się przed wypoczywającymi osobami. Z bmw wysiedli mężczyźni, którzy próbowali ukryć się wśród kilkudziesięciu innych osób. Do policjantów ze Wschowy dzwoniły osoby wypoczywające nad wodą, by przekazać informacje dotyczące całej sytuacji. Wśród nich policyjne małżeństwo z Nowej Soli.

Na miejscu po chwili pojawili się funkcjonariusze. W unieruchomionym pojeździe na tylnej kanapie siedział mężczyzna bez koszulki. Policjantom szybko udało im się ustalić, również dzięki osobom przebywającym na plaży, kto podróżował bmw. To czterech mężczyzn w wieku 21-26 lat. Jeden z nich próbował się jeszcze z miejsca oddalić, ale został zatrzymany. Dwaj kolejni stali przy pomoście. Na miejsce dotarł kolejny patrol policji.

Ustaleni przez policjantów mężczyźni byli nietrzeźwi, w organizmie mieli od 2 do ponad 3 promili. Zaprzeczali, by przyjechali na plażę bmw. Twierdzili także, że się nie znają. Funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich kluczyki od auta. Rozmawiali także ze świadkami. Na miejscu swoje czynności wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci ustalają, kto kierował pojazdem, a po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego zadecydują o zarzutach. Rozważane są również te związane z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia

źródło: policja.pl

Komentarze

anonim2019.08.29 10:24
Dobrze, że to BMW a nie jakiś minibusik, dobrze, że chłopcy swojscy a nie "brudasy" i dobrze, że byli pijani... w przeciwnym przypadku tytuł musiałby brzmieć: "Kolejna próba ataku na polskie rodziny - sprawcami są prawdopodobnie muzułmańscy zamachowcy"
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.29 10:11
Jak nic 4 głupki z owsikowego róbta co chceta. Typowe bydło lgbt.
Michał Pasierb 2019.08.28 21:26
A czy ten kabriolecik nie był czasem różowy a w środku maskotka- biały pudelek?? Wiem, że to głupi wpis ale zainspirowałem się jednym z powyższych komentarzy....równie mądrym
Jarek2019.08.28 17:01
Znów katolicy?!
stfu2019.08.28 16:26
Nie wjechał w ludzi tylko na plażę jełopy z frondy
Luzifer®2019.08.28 15:48
Pewnie niewinne, katolickie, chcadzace do kosciola, na mecz chlopaki. Policja scigala i biedakow zestresowala.
J.P2019.08.28 14:05
BMW.. specyficzna marka dla specyficznych ludzi.
bezlitosny internauta2019.08.28 13:42
"W Tarnowie Jeziernym znajduje się popularne kąpielisko." Wybitnie popularne. Za tydzień na Frondzie: "Turyści szturmują Tarnowo Jezierne"
KOCHAM POLSKE GLOSUJE NA PIS2019.08.28 14:25
dla was zydkow to popularne sa jesiorka w palestynie