Salvini jak Mussolini? Totalny ODLOT Nitrasa!!! - zdjęcie
09.01.19, 15:12zdj. screen Youtube

Salvini jak Mussolini? Totalny ODLOT Nitrasa!!!

"Gdybym miał szukać analogii, jakiegoś porównania, to musiałbym powiedzieć, że to jest tak, jak gdyby w latach 30., przed II wojną światową, polski rząd zawierał jakieś tajne porozumienia z rządem Mussoliniego"- w taki sposób poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras skomentował spotkanie Kaczyński-Salvini. 

Na konferencji prasowej w Sejmie Sławomir Nitras stwierdził, że spotkanie prezesa PiS z wicepremierem Włoch jest bardzo ważne. 

"Nie mam najmniejszych wątpliwości, że dzisiaj na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zostanie zawarty nowy układ. Układ Salvini – Kaczyński, którego celem jest zmiana modelu sprawowania władzy, zmiana obecnego układu sił, zmiana obecnego modelu Unii Europejskiej"- przekonywał polityk opozycji. Ten układ Nitras porównał do... zawierania w latach 30. porozumień z rządem... Benito Mussoliniego. 

"Gdybym miał szukać analogii, jakiegoś porównania, to musiałbym powiedzieć, że to jest tak, jak gdyby w latach 30. przed II wojną światową, polski rząd zawierał jakieś tajne porozumienia z rządem Mussoliniego. To jest dokładnie tak, bo Mussolini też chciał nowego ładu europejskiego. Czym się to skończyło, dokładnie wiemy"- stwierdził poseł PO. 

Ciekawe, co jeszcze wymyślą, aby zohydzić spotkanie polskiego rządu i partii sprawującej władzę z przedstawicielem rządu czwartej, a bez opuszczającej wkrótce UE Wielkiej Brytanii- trzeciej potęgi w Unii... O tym, że Mussolini był faszystowskim dyktatorem, a Salvini współtworzy demokratycznie wybrany rząd już nie wspominając...

yenn/PAP,Fronda.pl