Sąd nie zgodził się na areszt dla Zbigniewa S.  - zdjęcie
15.10.20, 18:57Fot. screenshot - YouTube (Zbigniew Stonoga)

Sąd nie zgodził się na areszt dla Zbigniewa S.

4

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód nie zgodził się na tymczasowy areszt dla Zbigniewa S. Prokuratura Regionalna w Lublinie zarzuciła mężczyźnie przywłaszczenie 253 tys. zł wpłat darczyńców, które wpłynęły do prowadzonej przez niego fundacji charytatywnej.

- „Sąd postanowił wniosku prokuratury nie uwzględnić i zarządzić natychmiastowe zwolnienie Zbigniewa S.” – przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie Barbara Markowska.

- „Sąd uznał, że co do niektórych czynów zarzucanych Zbigniewowi S. brak jest dużego prawdopodobieństwa ich popełnienia, a w przypadku pozostałych nie występuje zagrożenie surową karą” – dodała.

Zbigniew S. został dziś zatrzymany przez policję na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która podejrzewa go o przywłaszczanie sobie należących do prowadzonej przez niego fundacji pieniędzy. Chodzi o 253 tys. zł, z których większą część, zdaniem śledczych, podejrzany miał przeznaczyć na grę w kasynie.

kak/PAP

Komentarze (4):

Tomasz2020.10.17 14:58
Postanowienie Sądu to kpina z porządnych ludzi. Co ma myśleć o sędziach zwykły człowiek. który widzi. że taki oszust.i oszczrca.ktory robi taki rzeczy nie siedzi w więzieniu. Kpina kasy sędziów.
gienek2020.10.16 8:50
Chyba orzekał sędzia Tuleja lub jego koledzy.
Roman2020.10.16 5:49
Co w ogóle robi minister sprawiedliwości ? - natychmiast do dymisji.
Grzegorz2020.10.15 19:21
No pewnie, jak można pakować do mamra tak kryształowo uczciwego człowieka.