Rzecznik służb: CBA zebrało silny materiał ws. R. Giertycha  - zdjęcie
15.10.20, 13:50Fot. screenshot - YouTube

Rzecznik służb: CBA zebrało silny materiał ws. R. Giertycha

4

W Polskim Radiu 24 rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się do dzisiejszego zatrzymania Romana Giertycha. Żaryn przekonuje, że sprawa została drobiazgowo przeanalizowana przez CBA i zebrano bardzo silny materiał dowodowy przeciwko znanemu adwokatowi.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś znanego adwokata Romana Giertycha. Chodzi o sprawę dot. wyprowadzenia niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Poza Romanem Giertychem zatrzymano też biznesmena Ryszarda K. oraz byłych członków zarządu spółki.

- „Mamy do czynienia ze sprawą, która jest drobiazgowo przeanalizowana przez CBA, materiał dowodowy jest bardzo mocny i dotyczy działania na szkodę spółki. Chodzi o 90 mln zł, które straciła spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych” – powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn.

Nie wiadomo jeszcze, czy prokuratura wystąpi z wnioskiem o tymczasowy areszt zatrzymanych. Sam Roman Giertych przekonuje, że sprawa ma charakter polityczny, a jej celem jest odwrócenie uwagi opinii publicznej od pandemii koronawirusa. Adwokat wyraził zgodę na publikację jego danych w mediach.

kak/Polskie Radio 24, niezależna.pl

Komentarze (4):

jurek2020.10.15 18:14
A co już nie pamiętają podsłuchów u Sowy? Jak panowie z platformy mówili że Pis za nasze przekręty będzie nas wsadzał ?
POidiots2020.10.15 16:53
A na ścierwOnecie piszą, że QŃ zemdlał :):)
Foster2020.10.15 16:39
Oby nie zakończyło się tak jak ze św.p. Barbarą Blidą. Znowu forma zatrzymania medialna i na pokaz ?. Po co ?. Nie można inaczej ?
babcia2020.10.15 15:03
Nareszcie się biorą za tę bandę