Rzecznik prezydenta Dudy o Hołowni: ,,Widziałem w połowie pustą salę, to określa jego sytuację'' - zdjęcie
13.12.19, 12:46(fot. screen)

Rzecznik prezydenta Dudy o Hołowni: ,,Widziałem w połowie pustą salę, to określa jego sytuację''

2

Minister Błażej Spychalski odniósł się w Radiu Plus do kandydatury Szymona Hołowni.Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy stwierdził, że "nie można lekceważyć żadnej kandydatury", ale  "trzeba się zarejestrować, żeby w ogóle być kandydatem na urząd Prezydenta RP". 

Pytany o Szymona Hołownię mówi, że nie można lekceważyć żadnej kandydatury, ale zwraca uwagę, że "trzeba też powołać komitet wyborczy i zebrać ponad 100 tysięcy podpisów. Przede wszystkim procedura będzie weryfikować to, kto będzie kandydatem". Gość "Sedna Sprawy" pytany o wrażenia po konwencji Hołowni, mówi: "Widziałem przede wszystkim salę, która była w połowie pusta i to określa sytuację, w której jest Pan Szymon Hołownia".

 
Rzecznik głowy państwa pytany o to, czy potrzebne są nowe przepisy dyscyplinujące sędziów, mówi: "Są tacy sędziowie, którzy mówią hola, hola, sędzią będzie ten, którego my uznamy za sędziego. To nie oni są od tego żeby oceniać kto jest sędzią w polskim porządku prawnym. Podważanie statusu sędziego, takiego którego powołał prezydent, jest nieuprawnione".
 
Błażej Spychalski pytany, czy prezydent już teraz oczekuje dymisji szefa NIK-u, mówi: "Jeżeli zarzuty się potwierdzą, to wtedy Prezydent RP oczekuje od prezesa NIK tego, że poda się do dymisji. To bardzo jednoznaczne określenie stanu, który pan prezydent oczekuje".
 
 

 
 
bz/radioplus.pl

Komentarze (2):

optymista2019.12.13 16:41
Znaczy się pan rzecznik to pesymista, bo ja widziałem w połowie pełną salę.
polak2019.12.13 15:06
kilka dni temu mówił,że Jezus to zwierz --ja mówię chołownia to dmuchany PAJAC żydokomunistycznej sitwy