W przyszłym roku Polacy zadecydują, kto przez kolejnych pięć lat będzie pełnił urząd prezydenta RP. Niektórzy komentatorzy i politycy mówią o możliwym powrocie do polskiej polityki byłego premiera Donalda Tuska. To jednak nie stanowi problemu dla urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent Rzeczpospolitej nikogo się nie boi” - mówi rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski w dzisiejszym wydaniu „Super Expressu”. Odpowiedział w ten sposób na pytania o obawy Andrzeja Dudy na temat powrotu Donalda Tuska.

Zapytany z kolei o to, czy urzędujący prezydent ma z kim przegrać, Spychalski odparł wprost, że to jeszcze nie czas na mówienie o wyborach prezydenckich. Stwierdził:

Mamy pierwsze posiedzenie parlamentu, później wybór nowego rządu, ogromne aktywności zagraniczne prezydenta, także na szczycie NATO w Londynie w grudniu i później pewnie w Nowym Jorku”.

Podkreślał jednak, że nie da się namówić na tego typu dywagacje i przypomniał słowa na temat tego, że Bronisław Komorowski nie ma z kim przegrać. Jak dodał:

Trzeba mieć pokorę i szacunek do wyborców”.

dam/"Super Express",Fronda.pl