Rzeczniczka rosyjskiego MSZ znów atakuje Polskę! 'Piszecie na nowo historię II w.ś.' - zdjęcie
04.09.19, 17:46zdj. screen Youtube/Russia Today

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ znów atakuje Polskę! 'Piszecie na nowo historię II w.ś.'

20

Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ twierdzi, że obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej były „jaskrawym przykładem pisania historii na nowo”. Czy będzie reakcja polskiego MSZ?

Rosjanie, którzy nie byli zaproszeni na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej wciąż nie potrafią zaakceptować braku zaproszenia. Choć to oni zaatakowali Polskę – zgodnie z radziecko-niemieckim paktem Ribbentrop-Mołotow 117 września 1939 roku, uważają że wojna faktycznie zaczęła się w 1941 roku atakiem Niemców na Związek Radziecki.

Nawiasem mówiąc II wojnę światową do dzisiaj nazywają wielką wojną ojczyźnianą. Uważają również, że ZSRR nie zaatakował (!) krajów Europy Ŝrodkowej i Wschodniej.

Jednak, zdaniem Zacharowej, „pisanie przez Polskę historii na nowo poszło za daleko i przekształciło się w jakiś światowy, globalny obskurantyzm”.

"Wszelkie interpretacje i koncepcje pseudonaukowe, w tym oświadczenia o jakiejś odpowiedzialności, którą należałoby jeszcze zrewidować, o równej odpowiedzialności, o walce dwóch reżimów totalitarnych, o dwóch okupacjach Europy Wschodniej - to wszystko, co obficie brzmiało w Warszawie, nie ma żadnych podstaw prawnych i historycznych"– mówi w imieniu rosyjskiej dyplomacji Zacharowa.

"Wszelkie próby rewidowania rezultatów II wojny światowej, pisania jej na nowo, w tym również zapominając o dokumentach końcowych lub je przeinaczając, wysyłania post factum na ławę oskarżonych kogoś jeszcze, kogo tam nie było oprócz zbrodniarzy nazistowskich - to wszystko będziemy bezwzględnie przerywać, dlatego, że jest to zbrodnia przeciwko historii światowej".


A jeżeli Polsce nie podoba się to i będzie dalej mówić o reparacjach wojennych, których się rzekomo zrzekła, to musi pamiętać o niemieckich ziemiach przekazanych Polsce „dzięki staraniom Stalina”.

Tysol.pl

Komentarze (20):

heniek2019.09.5 10:21
dzielnicowy z moskwy niech tam zamieszcza swoje artykuły
Zygfryd2019.09.5 7:05
Ale durne komentarze nawet szkoda czasu na te wszystkie Asy historii " dzielnicowego?" kretyna jak sam mówi, przyjaciel Hitlera niejaki Stalin własnych obywateli i Państwo miał za nic mordując swoich i cudzych dla własnych potrzeb i swojej wielkości katował i posyłał w bój na pewną śmierć, straszna postac ,straszne państwo porównywalne a nawet gorsze w pewnych aspektach z Niemcami i całym tym zafajdanym i ohydnym faszyzmem.
anonim2019.09.4 21:52
wot sucz
Konfederata2019.09.4 21:44
Panią rzecznik chyba sam Władymir penetruje zaganiaczem że jest na takim stanowisku. Pan Ławrow w życiu by takiego czegoś nie wysmażył. Pierdzieli łajza głupoty. ZSRR którego nie mylę z Rosją napadł na nas tak samo jak Szkopy. Był mniej chwilowo aktywny, Szkopy załatwiły sprawę, ale agresorem ZSRR był! Mogą mieć pretensje i lepiej mogła ubrać to w słowa. Bo główny bandzior był zaproszony! A pomocnik nie. Poczuli się dotknięci:)
dzielnicowy2019.09.4 21:40
Niech Kacapia zwróci nam zrabowane ziemie II RP na wschodzie, a potem wypisuje te bzdury: "A jeżeli Polsce nie podoba się to i będzie dalej mówić o reparacjach wojennych, których się rzekomo zrzekła, to musi pamiętać o niemieckich ziemiach przekazanych Polsce „dzięki staraniom Stalina”. " Po za tym niech się cieszą i siedzą cicho, że od nich nie żądamy reparacji, wszak czerwona zaraza nie mniej narabowała w Polsce niż Niemcy, nie mniej namordowała naszych obywateli niż hitlerowcy. Morda w kubeł, Putlerowcy !
Olej2019.09.4 21:23
Od 1939 do czerwca 1941 r. po zajęciu wschodnich terenów Polski NKWD wymordowało dziesiątki tysięcy obywateli polskich, całe rodziny wywieziono na Sybir, do kopalni Kołymy, do Kazachstanu. Listy proskrypcyjne polskich urzędników, inteligencji, przygotowane przez NKWD. W 1941 po ataku Niemiec na Sowiety, pozostawione katownie NKWD pełne trupów wymordowanych ludzi. Wszystko w ramach pokojowego działania państwa sowieckiego. Ostaszków, Midnoje, Katyń, Bykownia, Charków. – Tam pewnie dziesiątki tysięcy oficerów wojska polskiego udało się na ,,sowieckie wczasy’’ Sami tam pojechali i znaleźli się w dołach z kulą w potylicy. Łajdactwo sowieckiej propagandy nie ma granic ani ludzkich ani przyzwoitości, o pojęciu honoru nie mówiąc. Zacharowa ? Któż to taki, co za towarzyszka ? Niezmienność sowieckiej arogancji, buty i diabelskiej bezczelności. Wam sowietom historię na nowo napiszą Chiny. Wypiszą ją wam tymi samymi metodami, które stosujecie od 100 lat waszego piekielnego panowania. A co do starań Stalina – to się postarał za to co wziął na wschodzie. A jacy to miłośnicy pokoju w rodzaju pułkownika Zarubina i jego podwładnych strzelali polskim oficerom w tył czaszki nad katyńskimi dołami śmierci ? To oni wam towarzyszko Zacharowa pisali historię waszej sowieckiej chwały !
dzielnicowy2019.09.4 21:22
Jestem kretynem, czerwonym debilem do kwadratu, dlatego lubię smrodzić na prawicowych forach.
ojz2019.09.4 20:50
sprzedajna bolszewicka gęba widać to
hrabia Potocki2019.09.4 20:10
Ta sowiecka bladz jak zawsze klamie i przekreca fakty
rolmops2019.09.4 19:56
Ignorować tę swołocz .
cccp2019.09.4 19:51
Moskale czy jak kto woli kacapy to potomkowie średniowiecznych Mongołów i Waregów i jako tacy przejęli po swych przodkach kłamstwo i cynizm , agresję , mord i ludobójstwo jako metody prowadzenia polityki . Ze Słowianami niewiele mają wspólnego mimo , że zapewniają o swoim słowiańskim rzekomo pochodzeniu .
dzielnicowy2019.09.4 21:27
To prawda :) Szczególnie widzi się te rysy "słowiańskie" patrząc na facjatę Putlera. :) Te skośne, wąskie oczy, wystające kości policzkowe. Istny "Słowianin" ! Ha,ha,ha,ha,ha ... :)
im2019.09.4 18:51
dlaczego ruskie tępe mózgi całe życie kłamią? nie mogli by podobnie jak Niemcy przyznać się przeprosić i normalnie żyć, współpracować, dlaczego do dzisiaj napadają na jakieś państewka skoro mają od cholery swojego terytorium, wielki kraj, masa zasobów naturalnych i bida aż piszczy jeżeli chodzi o zwykłych ludzi. Może dzielnicowy wie?
Cogito ergo sum2019.09.4 18:09
Katyń jest koronnym dowodem, że ZSRR napadł na Polskę w celach imperialnych a nie aby chronić narody Ukrainy i Białorusi. Dodatkowo kraje nadbałtyckie stały się ofiarą agresora. One także miały swój Katyń. ZSRR był wtedy chwilowym sojusznikiem Hitlera.
Lech Keller-Krawczyk2019.09.4 18:08
PiS to zakłamane żydowskie gnidy! Lech Kaczyński był przywódcą solidarności, Jarosław obalił komunę, Morawiecki sam negocjował wejście do UE, Popiełuszkę zabili przez przypadek bo miał zginąć rydzyk, żołnierze wyklęci nie mordowali ludności cywilnej ani nie palili wsi, podczas pogromu kieleckiego żydzi sami walili się w głowę kamieniami...
niepiszjuz2019.09.4 18:15
jesteś obrzydliwy, przestań tu wchodzić, nie pij.
Szendzielarz2019.09.4 18:26
lecz się na głowę
hrabia Potocki2019.09.4 20:09
Strzel sobie w glowe UBecki durniu
Tales z Miletu2019.09.5 0:10
To nie wina dzielnicowego... to wina tej muchy co mu sra do łba...
Anna2019.09.5 6:29
Ten ,,dzielnicowy,, ma ogromne kompleksy, bełkot, bełkot, bełkot....biedny ...no cóż nie wszyscy są rozumni na tym świecie